14:08, 27 серпня 2020 р.
Надійне джерело
Популярні курорти біля моря в Україні: як доїхати зі Львова та скільки це коштує
"Київське море", фото з відкритих джерел
Україна багата на мальовничу природу та вражаючі місця для відпочинку. Окрім Чорного моря, є безліч місць на Азовському та навіть “Київському” морі, де можуть забути про рутину українці. Раніше сайт 032.ua у рамках редакційного спецпроекту про подорожі розповідав про найпопулярніші українські курорти. Зараз пропонуємо довідатися про популярні місця на Азовському морі та звідки взялося “море” біля Києва, а також як туди доїхати зі Львова і скільки це коштує.
Приморськ
У Запорізькій області на березі Азовського моря розташоване курортне місто Приморськ. Історики переконують, що територія сучасного курорту була заселена людьми ще близько ІІІ - І тисячоліття до н.е. Про це свідчать знайдені кургани та залишки поселень доби бронзи і скіфського часу, зокрема, Гостра Могила. Місцевість відрізняється великою кількістю лиманів, тож щоб добратися на пляж потрібно подолати мости через них. Славиться курорт і лікувальним чорним мулом, який рекомендують використовувати для оздоровлення людям із хворими суглобами. У Приморському районі розташований заказник Обитічна коса, Свято-Троїцький храм 1836 року з іконою Казанської Божої Матері, краєзнавчий музей із 8 кам’яними бабами, можна відвідати і заповідник “Кам’яна Могила” біля Мелітополя.
Як добратися
Зі Львова до Приморська - понад 1200 кілометрів дороги на автомобілі. Курсують прямі автобуси, якими можна добратися одразу до Приморська за 13 годин, вартість квитка - від 1000 гривень. Є квитки з пересадкою на автобус у Києві, але в дорозі доведеться провести понад 30 годин, і вартість становитиме від 650 гривень. Через Львів курсує потяг “Ужгород - Запоріжжя”, за 15 годин і 1000 гривень ви будете у обласному центрі, а звідти до курорту курсують автобуси. Значно дешевшим є поїзд “Львів - Новоолексіївка”, який зупиняється в Мелітополі, а звідти до курорту - рукою подати. У цьому потязі доступні плацкарти по 250 грн і купе по 410 грн, але час у дорозі становить 22 години. Можна скористатися і літаком: зі Львова до Києва, а звідти - до Запоріжжя обійдеться у середньому за 4000 гривень в обидві сторони, час у дорозі - 8 годин.
Де зупинитися
Приморськ не дуже багатий на люксові готелі, оскільки ще з радянських часів територію забудовували під санаторії та бази відпочинку з великими парками. За рахунок цього, можна знайти доволі бюджетне житло: зовсім економ-клас обійдеться від 100 - 300 гривень з людини за добу. У невеликих пансіонатах і котеджних будиночках можна зняти на двох житло на 6 ночей від 3000 гривень. Є й дорожчі готелі з усіма зручностями, там парі за тиждень відпочинку доведеться викласти від 3 600 до 16 000 гривень.
Урзуф
Курорт Урзуф розташований на півдні Донецької області, у гирлі ріки Зелена, майже посередині між Маріуполем та Бердянськом. Клімат тут теплий і придатний для оздоровлення: повітря насичене озоном, бромом та йодом. Пляжі тут піщані з ракушками і славляться гарними пейзажами, а літо зазвичай дуже спекотне, що сприяє засмазі. Містечко має свою цікаву історію: 1779 року його заснували греки-переселенці з кримського Гурзуфа на місці поселення багатого запорізького козака Степана Коваля. Зараз поселення має статус курорту, тут є багато санаторіїв і баз відпочинку. У центрі містечка є нічний клуб, луна-парк, картинги та кінозали. Відпочивальникам пропонують покататися на водних скутерах і велосипедах, “бананах”, надувних гірках тощо.
Як добратися
Львів від Урзуфа відділяє близько 1400 кілометрів відстані. Прямих автобусів зі Львова до курорту немає, але можна сісти на транспорт до Маріуполя (1200 грн за квиток і 25,5 годин у дорозі), а звідти добратися місцевими автобусами до Урзуфа. Водії Blablacar беруть попутників до Маріуполя за 800 - 1000 гривень, поїздка автомобілем займає до 18 годин. Поїздом добратися до Маріуполя можна лише з Києва, у дорозі доведеться провести від 14 до 18 годин (не враховуючи поїзду зі Львова до столиці), зате можна замовити плацкарт від 285 грн або купе від 497 грн.
Де зупинитися
Готельна інфраструктура на цьому курорті розвинена середньо: тут ви не знайдете 4- або 5-зіркових готелів. Зате є багато міні-готелів, пансіонатів, гостьових домів та приватних помешкань, власники яких готові дешево здавати номери. Ціни стартують від 60 - 100 гривень за добу з людини.
Білосарайська коса
Ще одна популярна територія у Донецькій області, яку облюбували туристи - це Білосарайська коса на березі Азовського моря. На півострові розташований однойменний заказник, село, маяк та бази відпочинку. Піщана коса намита морем і черепашковими відкладеннями, утворює форму, подібну до серпа. Місцина має цікаву історію: у період Київської Русі тут було місто Білгород, який монголо-татари перейменували у Бали-Сараї (Боли Сарай). Повторно місто заселили греки у 18 столітті, що прийшли сюди з Криму. Зараз це курорт, а біля нього є заказник “Приазовський чапельник”. Серед переваг місцевості - пологий спуск в море та низькі ціни на житло, з іншого боку на Білосарайській косі немає власного джерела прісної води, тож її сюди привозять, а також погано “тягне” мобільний інтернет.
Як добратися
До Білосарайської коси зі Львова - 1300 кілометрів та майже 20 годин на власному авто. Прямих автобусів туди немає, але є варіант доїзду на автобусі до Маріуполя (1200 грн, 25,5 год.), а звідти - місцевими маршрутками. Так само як і до Урзуфа, на курорт Білосарайська коса зі Львова прямих поїздів немає, але можна добратися через Київ потягом до Маріуполя (квитки від 285 грн, 14 - 18 годин у дорозі). У Маруполь беруть попутників водії з Blablacar, одне місце коштує в межах 1000 гривень.
Де зупинитися
На Білосарайській косі переважають мініготелі, приватні вілли та пансіонати, здають і приватні помешкання. Ціни суттєво відрізняються: бюджетне житло оцінюють від 70 грн з людини за добу, а у віллах та пансіонатах беруть по 500 - 700 гривень за номер. Чим ближче до “першої лінії” біля моря, тим дорожче. Як правило, у мініготелях і пансіонатах є всі зручності (інтернет, телевізор, кондиціонер, басейн) та ресторан або кафе.
“Київське” море
На річці Дніпро є шість великих водосховищ, одне з них розташоване біля столиці і називається Київським водосховищем. Але у народі величезну штучну водойму охрестили “Київським морем”. Історія його створення сягає 1950-х років і пов’язана з трагічними подіями: у ході будівництва розкопували могили й виселяли мешканців близько 300 сіл, що виникли на Київщині за доби Русі. Ті поховання, що ніхто не забрав, були або вивезені у братську могу в Лебедівці, або просто затоплені. Популярне “море” біля Києва ховає на своєму дні також залишки Другої світової війни - міни, снаряди і навіть танки, тож дуже глибоко запливати не варто. Останніми роками у водоймі зросла концентрація солі, тому тут почали помічати рослин і тварин, що водяться на Чорному морі - водорості, рибу-голку та чорноморську тюльку. Попри це, туристи цінують “Київське море” за гарні краєвиди, особливо під час заходу сонця, піщані пляжі, можливість порибалити та відпочити на природі з наметами.
Як добратися
Зі Львова до Київського водосховища на власному авто доведеться подолати понад 600 кілометрів, це близько 7 - 8 годин у дорозі. Як варіант, можна скористатися автобусом Львів - Київ, а від столичного метро “Героїв Дніпра” сісти на приміську маршрутку до Вишгорода. Звідти до водосховища можна перейтися пішки (1,5 год). Квиток на автобус коштує від 330 грн, дорога займає від 6 до 8 годин. Така сама ціна на поїздку до Києва Blablacar’ом. До столиці зі Львова курсують потяги “Інтерсіті” (квитки від 352 грн, 5 годин у дорозі) та звичайні поїзди (плацкарт - від 296 грн, купе - від 536 грн, дорога - 6 - 9 год). Зі Львова є і прямі авіарейси до столиці, ціни стартують від 2569 грн в обидві сторони, політ триває 1,5 год.
Де зупинитися
Навколо Київського водосховища збудували багато готелів, кемпінг-парків та баз відпочинку. Якщо ви любите відпочинок на природі, то підійдуть спеціально облаштовані зони для кемпінгу (від 300 грн/добу на 4 людей), на території є альтанки, мангали, розваги. Винаймати номер у готелі на двох людей коштує від 950 гривень за добу. Чим престижніший готель, тим вища ціна, яка може сягати 2900 грн за добу.
Кирилівка
Інший популярний курорт на Азовському морі - це поселення Кирилівка у Запорізькій області. Готелі розташувалися на материку, а також на Федотовій косі та косі Пересип. А неподалік є Бирючий острів, відомий президентською дачею Хрущова. Ще з радянських часів курорт відомий як бальнеологічна та грязелікувальна оздоровниця. Місцевість багата на лимани та сірководневі джерела, пляжі - піщані з ракушками, море неглибоке і тепле. У місті діє зоопарк, луна-парки, один з найбільших в Україні аквапарків та дельфінарій, нічні клуби, кінний театр, екстрім-шоу і традиційні пляжні розваги - віндсерфінг, кайтбординг тощо. Туристам пропонують екскурсії в заповідник Асканія-Нова, на острів Хортиця, до “Кам’яної могили”.
Як добратися
На авто зі Львова до Кирилівки - близько 17 годин і 1200 кілометрів. Якщо ви вирішили скористатися громадським транспортом, то оптимальний варіант - доїхати до Мелітополя, а далі місцевою маршруткою чи на таксі добратися до курорту. У Львові можна сісти на автобуси до Дніпра, а потім пересісти на рейс до Мелітополя. Ціна питання - від 1500 гривень, а у дорозі доведеться провести 20 - 26 годин. Зручніше скористатися потягом “Львів - Новоолексіївка”, який курсує через Мелітополь. Дорога займе 22 години, але вартість квитків стартує від 250 - 410 гривень, є плацкарти й купе. Інший варіант: скористатися літаком зі Львова до Запоріжжя (пересадка у Києві, вартість квитків туди й назад становить від 3968 грн. Потім у Запоріжжі пересісти на пряму маршрутку до Кирилівки (квитки від 190 грн).
Де зупинитися
У Кирилівці достатньо готелів, гостьових домів та приватних помешкань, які пропонують помірковані ціни. Так, пара може заплатити за 6 ночей у помешканні економ-класу від 1575 грн. Вартість тижневого проживання у 3-зіркових готелях і вище коливається від 2 500 до 8200 гривень, хоча є й дорожчі апартаменти, для тих, хто любить шикувати.
Читайте також: Популярні українські курорти: куди поїхати зі Львова на відпочинок і скільки це коштує
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Спецтема
Зібрали у цьому розділі для вас усе найцікавіше. Cтатті, огляди новини, - усе, що активно читали на нашому сайті, коментували і поширювали читачі у соціальних мережах. Тут точно знайде щось, що почитати.
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
13:35, 17 січня
10:39, Сьогодні
16:56, 17 січня
19:21, 17 січня
15:41, 17 січня
live comments feed...
Коментарі