16:36, 26 грудня 2024 р.
Куди подіти ялинку після свят: способи утилізації
Свята швидкоплинні, вони минають, залишаючи по собі приємні спогади та деякі проблеми. Одне з питань, яке постає після різдвяно-новорічних свят, куди подіти ялинку. Залежно від того, чи це зрубане дерево, чи рослина в горщику або штучний декор, підходи до утилізації будуть різними.
Що робити зі зрізаною ялинкою
Запах хвої та святковий настрій, які дарують ялинка чи сосна у короткий період зимових свят, – це головний аргумент тих, хто купує зрізані дерева. Однак не кожен замислюється, що ж з тією красою робити далі. Винести й кинути біля сміттєвого контейнера – не варіант, бо щонайменше можете втрапити у скандал з мешканцями будинку, де ви проживаєте. То ж куди подіти лісову красуню?
Пропонуємо вам кілька практичних варіантів.
Де утилізують ялинки у великому місті
Якщо ви живете у великому місті, то ялинку можна здати на утилізацію до комунального підприємства, яке відповідає за озеленення (колишні Зеленбуди). Зазвичай про цю можливість оголошує місцева влада, тож слідкуйте за офіційними каналами комунікації (сайт міськради, соціальні мережі та месенджери).
Крім того, у великих містах працюють мобільні пункти, де збирають ялинки після свят. Дати та адреси оголошують пізніше. Також за рішенням міської ради можуть призначити дати, коли ялинки можна залишати біля сміттєвих контейнерів, звідки їх відповідні комунальні служби заберуть на утилізацію.
Способи утилізації ялинок для мешканців приватних садиб
Людина, яка живе у власному будинку, і самостійно знайде купу способів, де застосувати зрізану ялинку. Але якщо ви ще не визначилися, то нагадаємо.
Найпростіший варіант – пустити ялинку на дрова. Її можна використати як для опалення будинку, так і для багаття на пікніку, мангалу тощо.
Ще один з популярних варіантів – попередньо подрібнену ялинку використати на компост.
Також подрібнені до стану тирси гілки та хвою використовують як мульчу на клумбах, в саду та городі. Тирса хвойних дерев служить чудовим антисептичним засобом проти багатьох мікробних та бактеріальних збудників, що вражають рослини. Також вона запобігає пересиханню ґрунту у спекотну погоду та не дає розростатися бур’янам.
Як утилізувати сосну чи ялинку у Львові
Після свят у Львові ялинки та сосни приймають на утилізацію в ЛКП «Зелений Львів», яке розташоване за адресою: вул. Замарстинівська, 167а. Також можна самостійно звернутися на міську станцію компостування, що на вул. Пластовій, 13.
Крім того, місто щороку у визначені дні організовує вивіз ялинок від багатоповерхівок. От у цьому випадку деревце можна залишити біля контейнерних майданчиків.
Також можна поцікавитись у Домівці врятованих тварин, що на території Парку Знесіння (вул. Довбуша, 24), чи не потрібні їм ялинки. Там, залежно від їхнього стану, гілки використають для підстилки тваринам, а деякі навіть можуть стати кормом.
Не забувайте зняти з дерева всі пластикові прикраси, бо їхня наявність ускладнює подальшу утилізацію.
Куди подіти штучну ялинку
Поширена думка, що пластикова ялинка береже живе дерево, не знайшла підтримку у екологів. Після того, як підрахували кількість забруднювачів і так званий «вуглецевий слід» при виробництві штучних дерев, ситуація стала виглядати не так райдужно.
Але якщо ви вже придбали штучну ялинку, то найкраще, що можна зробити у цьому випадку – використовувати її якнайдовше. Щоб вона змогла зневілювати шкідливий вплив на екологічну ситуацію, що був спричинений її створенням.
Важливо пам’ятати, що в Україні не утилізують штучні ялинки, бо для перероблення вони непридатні через наявність у пластикових деталях армування (металевих частин).
Чи потрібно висаджувати на вулицю ялинки у горщиках
Ще одна розпіарена свого часу альтернатива зрубаній ялинці – це ялинка у горщику. Здається, що все чудово: дерево залишається живим і може продовжити своє існування, якщо його посадити на вулиці. А ось тут вже починаються нюанси, які натякають, що не все так просто.
По-перше, не кожне куплене деревце у горщику доживає до кінця святкового періоду у притомному стані. Чому? Бо клімат у квартирі чи будинку суттєво відрізняється від умов, де до цього росла ялинка. І температура у людському житлі вища, й вологість нижча. Але якщо ви весь час поливали деревце, і воно не почало жовтіти та скидати голки, то є шанс продовжити його життя просто неба.
По-друге, це не значить, що треба швидше бігти на вулицю й колупати промерзлий ґрунт. Краще дочекатися тепла, в ідеалі – середини весни, коли земля достатньо прогріється.
Так, нині існує практика посадки хвойних дерев взимку, але треба враховувати, що температура повітря на вулиці має бути плюсова, і ялинка має бути адаптована до цих змін. Тобто після свят дерево у горщику треба перенести у прохолодніше приміщення у домі, згодом на засклений балкон чи лоджію, а вже потім на відкриту веранду чи терасу.
Пам’ятайте, що пересаджувати дерево треба разом з тим грунтом, у якому знаходяться корені. Так ви не травмуєте кореневу систему й полегшите ялинці адаптацію.
Також не зайвим буде поцікавитися у продавця, що це за сорт ялинки та в яких умовах йому краще рости.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Спецтема
Зібрали у цьому розділі для вас усе найцікавіше. Cтатті, огляди новини, - усе, що активно читали на нашому сайті, коментували і поширювали читачі у соціальних мережах. Тут точно знайде щось, що почитати.
Останні новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі