13:11, 27 квітня 2023 р.
Надійне джерело
Вихідні на Львівщині: ТОП маловідомих туристичних локацій у області
Арборетум у селі Страдч. Фото - з відкритого доступу
5 маловідомих туристичних локацій на Львівщині.
Весна у розпалі, а разом з тим - розпочинається активний сезон канікул, відпусток та туристичних подорожей. У рамках спецпроєкту “Подорожуй з 032.ua” журналістка розповіла про п’ять маловідомих місць на Львівщині, про які не пишуть в путівниках.
Арборетум у селі Страдч (дендропарк)
Арборетум у селі Страдч - це маловідомий дендрологічний парк, який є одним із підрозділів Ботанічного саду Національного лісотехнічного університету України. Дендропарк розташований у Яворівському районі та його рідко можна зустріти у туристичних путівниках.
Найцікавішим місцем там та одночасно чудовою локацією для фото є - алея 40-річних дугласій Мензиса, туї західної, а також сосна кедрова європейська і сосна корейська.
Як доїхати?
Дендропарк розташований всього за 17 кілометрів від Львова. Цей парк вважають лісовою дослідницькою станцією. Дійти туди дуже легко, всього п’ять хвилин пішої прогулянки від головної траси Львів-Краковець - і ви потрапляєте в казкову місцину.
Як доїхати зі Львова до дендропарку, Скрін - 032
Синя Вікно між селами Ясенів та Жарків - карстові озера
Про ти блакитні озера в Бродівському районі також рідко побачиш інформацію в путівниках. Вони розташовані між селами Ясенів та Жарків на Львівщині.
Дослідники вважають “Голубі Вікна” унікальною пам’яткою природи місцевого значення. Місцеві мешканці кажуть, що це карстові озера. Два з них розташовані поруч, а третє - трохи далі на схід.
Варто зазначити, що біля озер пролягає багатий на пам’ятки природи туристичний маршрут - “Стежками Вороняцького кряжу”. Початок маршруту стартує у Підгірцях, а закінчується у селищі Підкамінь.
Озеро “Голубе Вікно” розташоване на узліссі за 1,5 км. Його довжина становить 43 м, а глибина сягає 14 м.
Як доїхати?
Машиною зі Львова до карстових озер їхати понад 88 кілометрів, тобто 1,5 годин в дорозі. До “Голубого Вікна” доїзду на авто немає, туристам доведеться йти до пам’ятки природи пішки.
Як доїхати зі Львова до "Голубого Вікна", Скрін - 032
Вежа Пам’яті в селі Недільна - найвища дерев’яна вежа в Україні
У селі Недільна, на Самбірщині розташована найвища дерев’яна вежа України. Вежа встановлена на братською могилою бійців ОУН-УПА, які загинули в бою із гітлерівцями у 1943 році. Висота вежі також має символічне значення. Під час того бою загинуло 43 герої, і Вежа Пам’яті заввишки у 43 метри.
Пам'ятка архітектури розташована не горі Діл, що висотою 907 метрів. Екскурсоводи зазначають, що найкраще до вежі підніматися від села Недільна, та й дорога туди не складна (хоча після дощу йти досить слизько).
Вежа збудована із товстих колод, оброблених спеціальним розчином. Раніше туди вели дерев’яні сходи, які тепер замінили на металеві для безпеки туристів. На вершині вежи висить дзвін, в який можуть подзвонити усі охочі.
Є ще один міф, про який варто сказати. Цю вежу вважають найвищою дерев’яною вежею в Європі, однак це не так. Найвища - розташована в монастирі Сепинца, що в Румунії. Висота цієї вежі становить - 78 метрів.
Як доїхати?
Зі Львова до Вежі Пам’яті 117 кіломерів дороги. На власному авто туди можна добратися за понад 2 години, однак краєвид, який на вас чекає вартий кожного кілометра.
Як доїхати зі Львова до Вежі Пам'яті, Скрін - 032
Парк сучасної культури у селі Стрілки
Перший український парк сучасної скульптури у селі Стрілки вже повноцінно відновив роботу з початку повномасштабного вторгнення. Незвичайний парк PARK3020
розташований неподалік Львова, у ньому представлені роботи українських сучасних митців.
Однією з найвідоміших скульптур у парку є творіння Назара Білика - “Простір Навколо”. Скульптура присвячена взаємодії людини та навколишнього середовища, дослідженню специфіки побудови форми та сприйняття її нашою свідомістю.
До створення парку організатори залучили митців з різних куточків України. Вхід у парк коштує від 200 грн, для дітей до 12 років вхід туди безкоштовний. На сайті парку вказано, що 50% від вартості квитків передають на потреби ЗСУ.
Як доїхати?
Зі Львова до Парку всього 37 кілометрів. Дорога на власному авто триватиме понад 30 хвилин. Їхати туди потрібно автошляхом Н09.
Як доїхати зі Львова до парку сучасної скульптури, Скрін - 032
Стільське городище
Стрільське городище дослідники вважають поселенням білих хорватів, яке збереглося до наших часів. Цю туристичну локацію можна частіше зустріти у путівниках, однак ми вирішили нагадати про неї ще раз.
Стільське городище на Львівщині, Фото - з відкритого доступу
Стрільське городище - було столицею Білої Хорватії. На його території можна натрапити на чимало язичницьких святилищ, оскільки хорвати були саме цієї віри. Дослідники кажуть, що загальна площа городища становить - 250 гектарів.
Раніше місто було оточене трьома лініями оборонних укріплень, довжина кожного становила понад 10 кілометрів. Під час розкопок у житлових поселеннях виявили рештки камінних печей, посуд, зброю та жіночі прикраси. Археологи припускають, що у свій розквіт у Стільському городищі проживало 40-45 тисяч людей. А Біла Хорватія охоплювала 4 українській області та землі Угорщини, Словаччини та Польщі.
Як доїхати?
Поселення білих хорватів розташоване усього за 50 кілометрів зі Львова на околицях двох сіл: Стільсько та Дуброва. Туди з міста можна доїхати дорогою, що веде до Миколаєва. За 10 кілометрів, не доїжджаючи до міста, буде поворот на село Тростянець, а недалеко від нього буде і Стільсько.
Як доїхати за Львова до поселення білих хорватів, Скрін - 032
Читайте також: Небезпечний розшук: чому родичам та активіста не потрібно публікувати пости про пошуки військового
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі