• Головна
  • “Львівські лапи”: як працює платформа для пошуку господарів бездомним тваринам
19:11, 18 серпня 2020 р.
1
Надійне джерело

“Львівські лапи”: як працює платформа для пошуку господарів бездомним тваринам

Собачка-підопічна "Львівських лап"

Собачка-підопічна "Львівських лап"

У Львові вже майже рік діє платформа у соцмережах фейсбук та інстаграм, де шукають господарів безпритульним котикам і собачкам. “Львівські лапи” створили 21 серпня 2019 року і якраз до річниці діяльності, журналістка 032.ua поспілкувалася зі засновницею платформи Марією Дергачовою та розпитала про особливості її роботи та співпрацю з відомими організаціями і притулками для тварин.

Марія Дергачова

Марія Дергачова

Марія Дергачова - львів’янка, яка з дитинства допомагає тваринам, підтримує їх у притулках, займається волонтерством. Як розповідає засновниця “Львівських лап”, подібної платформи на інтернет-просторах Львівщини немає. Існують спільноти у фейсбуці, куди дописують відомі львівські волонтери, і проблема у тому, що ці пости читає в основному одна й та ж сама аудиторія, де у багатьох людей вже є по кілька тварин на перетримці і вони не можуть допомогти іншим.

У Києві ж, де зараз живе Марія Дергачова, такі платформи досить поширені. “Це як сайт знайомств для собачок і котиків з майбутнім господарем: туди виставляють гарні фото тварин, опис, щоб будь-хто міг обрати собі улюбленця”, - розповідає волонтерка, яка співпрацює зі столичною платформою “Хочу собаку”. Аби сконцентрувати зусилля львівських волонтерів та зоозахисників, вирішила створити щось подібне і у Львові.

Зараз “Львівські лапи” співпрацюють з комунальним підприємством “Лев”, притулком для тварин “Милосердя” та міжнародною організацією Animal ID. У ЛКП “Лев” є власні волонтери, які щотижня фотографують підопічних (більше інформації ТУТ). Тепер вони ці фото надають і платформі для поширення інформації. У команду “Лап” також набрали волонтерів-фотографів, які допомагають робити якісні світлини для собачок і котиків з притулку “Милосердя” та з домівок небайдужих осіб, які взяли їх на перетримку. Потім ці світлини разом із описом тваринок публікують на платформі.

“Якщо у волонтерів, які хочуть прилаштувати підопічного, немає хороших фотографій тварини, ми записуємо їхню адресу, я шукаю фотографів, які потім туди виїжджають і роблять хороші світлини. Ще у нас є команда волонтерів-письменників, яких ми називаємо “перекладачами з котячої і собачої”. Вони створюють короткий опис собачки чи котика, інколи в гумористичному стилі, інколи - в романтичному, щоб зацікавити майбутніх господарів і щоб вони почитали цей опис і зрозуміли, який у тваринки характер, підходить вона їм чи ні”, - розповідає Марія Дергачова.

Допис від імені собачки у "Львівських лапах"

Допис від імені собачки у "Львівських лапах"

Опис тваринок ведуть від першої особи, тож складається враження, ніби вони говорять особисто. Усі дописи та фото волонтери створюють безкоштовно, виключно на ентузіазмі. У команду приймають усіх охочих, кажуть, що допомога завжди потрібна і обмежень немає.

Щодо перетримки тварин, Марія Дергачова зазначає, що цим займаються або уже відомі львівські волонтери, або небайдужі люди, які хочуть допомогти. Дехто відправляє тварин за місто, на так звану домашню перетримку, яка зазвичай платна. Там тварини проживають, поки не знайдеться майбутній господар.

“У Львові в притулок не приймають котів взагалі, а собаками він уже переповнений, тож їх туди вже давно не беруть. Але це не заважає деяким людям лишати коробки під воротами й тікати. ЛКП “Лев” - узагалі не притулок, а стерилізаційний центр, де тримають тварин лише на період реабілітації, а потім, якщо не знаходять господаря, або віддають волонтерам, або випускають назад на вулиці. Насправді, у Львові немає місць, куди можна віддати собачку чи котика, тому ми усіх закликаємо взяти на себе відповідальність: якщо ви звернули увагу на тваринку і якщо є можливість, заберіть її додому. Коли тварина перебуває у домашніх умовах, її набагато легше прилаштувати”, - пояснює Марія Дергачова.

Усім, хто хоче допомогти тварині, але не знає як це правильно зробити, у “Львівських лапах” можуть надати безкоштовну консультацію та розповісти усю процедуру покроково.

Профіль у мобільному додатку від Animal ID

Профіль у мобільному додатку від Animal ID

Серед іншого, платформа співпрацює з організацією Animal ID, яка випускає паспорти для собак і котів та спеціальні жетони з QR-кодом. Такі жетони дуже корисні на випадок, якщо тваринка загубиться: той, хто її знайшов може дізнатися про власника тварини, а її господар водночас отримає повідомлення з точкою GPS, де її знайшли. По Україні організація співпрацює з низкою закладів, які перераховують кошти від проданих жетончиків на підтримку безпритульних тварин. Кошти з “Львівських лап” скеровуватимуть до притулку “Милосердя”.

Ці жетони також пов’язані з мобільним додатком, який нещодавно випустила Animal ID. Там зберігатиметься цифровий паспорт тварини з інформацією про вакцинацію, обробки та операції, які собака чи кіт перенесли, а також контактні дані власника.

Однією з особливостей платформи “Львівські лапи” є те, що тут не приймають пожертв на тварин, але кожен підписник може долучитися до реклами посту про певну тваринку. Звіти про оплату рекламного допису їм надсилають на підтвердження того, що гроші скерували у правильне русло. І саме завдяки рекламі собачки й котики можуть швидше знайти “свою” людину. Якщо ж людина хоче пожертвувати кошти на харчі чи допомогу тваринам, її перескеровують на організацію, яка цим займається.

Щомісяця серед опікунів тваринок проводять опитування, скількох котиків чи собачок вдалося прилаштувати у добрі руки. За рік часу волонтери “Львівських лап” допомогли знайти домівки майже 90 чотирилапим. Марія Дергачова скромно зауважує, що ймовірно не усіх їх прилаштували завдяки платформі, адже дехто зі зоозахисників публікує повідомлення і на інших сайтах чи групах, але багато людей пишуть саме їм зі словами подяки.

Історії зі щасливим фіналом також публікують у соцмережах: фотографують господарів уже з тваринками, яких взяли з вулиці. Кажуть, що львів’яни завжди позитивно про це відгукуються, а декого це надихає взяти тваринку з вулиці чи притулку, а не купувати.

Одна з таких історій, яку у “Львівських лапах” вважають найбільш позитивною, тривала майже рік часу. За місяць після заснування платформи до притулку “Милосердя” привезли собачку на ймення Бусінка. 5-місячне цуценя мало деформовану передню лапку. Оскільки тваринки з вадами погано прилаштовуються, то їй знайти господаря майже не розраховували. Втім, багато підписників сторінки пожертвували гроші на рекламу посту про Бусінку, і знайшлася дівчина, яка захотіла її забрати. Хоча попередила, що забере її згодом, оскільки в її будинку триває ремонт. Час ішов, собачка все ще була в притулку. Волонтери розчарувалися, що ніхто не хоче її до себе взяти. Але в червні цього року директорка притулку “Милосердя” розповіла, що для Бусінки вже виготовили ветеринарний паспорт, і забрала її та сама дівчина, що зверталася раніше. Таким чином після багатьох місяців очікування, собачка отримала шанс на життя у домашніх умовах.

Окрім Бусінки, є ще багато щасливих історій безпритульних тваринок, яким вдалося знайти родину. До прикладу, якось зустрілися Ірина та Найк, і у цей день життя чотирилапого змінилося на краще.

Собачку тримала у себе волонтерка Аня Волошин, саме на її оголошення відгукнулася майбутня господарка тварини, яка планувала завести собі друга. Знайомитися з Найком жінка приїхала з сином Андрієм: пес поліз до нього "цілуватися" і тим самим припав до душі "своїм" людям. Тепер Андрій і Найк - друзі-нерозлийвода: їхні будні наповнені радістю та позитивними моментами. "Беріть собак у волонтерів, з притулків, вони дуже будуть вам вдячні все життя. Нехай безпородні, це не має жодного значення, але це щастя — мати вдома такий позитив. Ми стали набагато більше посміхатися, вдома більше позитиву, в сина з'явилась відповідальність. Ми не шкодуємо, що взяли собаку!", - зауважила господиня Найка, Ірина.

Усі фото для 032.ua надала героїня інтерв'ю

Читайте також: 10 чарівних собачок з ЛКП "Лев" шукають добрих господарів, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини Львова #Львівські лапи #волонтери #тварини #підтримка #онлайн-платформа #добро #собаки #коти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Зібрали у цьому розділі для вас усе найцікавіше. Cтатті, огляди новини, - усе, що активно читали на нашому сайті, коментували і поширювали читачі у соціальних мережах. Тут точно знайде щось, що почитати.

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Христина Друшляк
8 січня 2023 р., 22:44
Допоможіть прилаштувати собачку з трьома дорослими цуциками. Терміново. 063 021 9905
Оголошення
live comments feed...