17:13, 22 червня 2020 р.
Надійне джерело
Неймовірна природа у радіусі 150 кілометрів від Львова: куди поїхати та на що подивитися
Фото - з відкритого доступу
Львівщина - це не тільки старовинна архітектура і аромат запашної кави, а й унікальні ландшафти, краєвиди, містичні озера, скелі та червонокнижні тварини й рослини. У зв’язку з пандемією COVID-19, серед туристів стали дуже популярними безлюдні місця та відпочинок на свіжому повітрі. Поєднання краси, могутності природи та історії краю можна знайти у низці природних парків та заповідників області. Як доїхати туди зі Львова, на що подивитися та як провести час, пропонує дізнатися наша журналістка у рамках спецпроекту “Подорожуй з 032.ua”.
Національний природний парк “Бойківщина”
Новий мальовничий парк розташований в Турківському районі та має понад 10 гектарів площі. Сюди варто поїхати, щоб подихати повітрям хвойних та зануритися в колоритну атмосферу. На території ви знайдете не одну червонокнижну рослину, зможете зробити
унікальні світлини побуту бойківської етнічної групи, яка формувала свої традиції упродовж століть. У бойків був свій діалект, орнамент на вишиванках (геометричні узори та рослинний орнамент на сорочках), звичаї та традиції. Саме ця місцина повністю відображає атмосферу тих часів.
Як доїхати зі Львова до Національного природного парку “Бойківщина”?
Зі Львова до природного парку мандрівка автомобілем займе 2,5 години. Відстань від обласного центру до пункту призначення становить 146 кілометрів.
Дорога зі Львова до Національного природного парку “Бойківщина”. Фото - 032.ua
Де зупинитися?
У радіусі 30 кілометрів від Національного природного парку “Бойківщина” є декілька готелів. Переважно, садиби розташовані в горах, а з номерів відкриваються карпатські краєвиди. Двом мандрівникам за два дні проживання доведеться заплатити від 1100 до 3600 гривень.
Національний природний парк “Північне Поділля”
Національний природний парк “Північне Поділля” охоплює частини Бродівського, Золочівського та Буського районів Львівської області. У парку є не лише унікальні ландшафти, але й старовинні замки, монастирі, церкви та музеї. Цікавою точкою мандрів стане гора Біла, яка всаджена червонокнижними рослинами та оповита буково-грабовим лісом. З неї відкривається неймовірний вид на рівнини Малого Полісся, загадковий Олеський замок та частинку Подільського горбогір’я. На території “Північного Поділля” є залишки давньоруського городища (хутір Пліснесько), старовинний Василіанський монастир (XVII-XVIII ст.), Золочівський замок, незвичні скелі, що є спадком колишнього Сарматського моря тощо.
Як доїхати зі Львова до Національного природного парку “Північне Поділля”?
До природного парку “Північне Поділля” зі Львова на власному автомобілі можна доїхати за 1,5 годину (90 км). Дорога до парку веде через село Підгірці, де розташований Підгорецький замок, до комплексу якого входять: триповерховий палац (XVII ст.), заїжджий двір, костел і парк.
Де зупинитися?
Якщо одного дня вам не вистачить, аби повність насолодитися усіма красотами природного парку “Північне Поділля”, то в радіусі 15 км розташовані кілька готелів. Ціна в них залежить від місця розташування та умов в номерах. За два дні проживання пара може заплатити від 300 грн до 2600 гривень.
Національний природний парк “Сколівські Бескиди”
Природний парк “Сколівські Бескиди” наповнений місцями, які обов’язково повинні відвідати всі туристи. Його територія займає понад 35 тисяч гектарів та розташована в басейнах річок Стрий та Опір, поблизу нього розташовані традиційні курорти — Східниця, Сколе, Славське.
Зелена зона містить багато природних див, що не вистачить одного дня, аби насолодитися хоча б частиною з них. Це і 30 мінеральних джерел, і водоспад Гуркало, Кам’янецький водоспад і гора Парашка (1268 м), заповідник “Тустань” і Східницьке родовище мінеральних вод, і Мертве озеро, - це ще не усі місця, які повинні відвідати мандрівники. Неймовірне різноманіття флори та фауни перетворює цей куточок Карпат в резерв самобутньої природи.
Як доїхати зі Львова до Національного природного парку “Сколівські Бескиди”?
За дві години від Львова (111 км) ви опинитесь у справжньому резерві природної краси. Дорогою до Національного природного парку “Сколівські Бескиди”, неподалік від села Дубина, можна насолодитися гірськими річками Опір та Стрий, та побувати на хребтах гір Ключ та Парашка.
Дорога зі Львова до природного парку "Сколівські Бескиди"
Де зупинитися?
Понад 20 баз відпочинку та пансіонатів розташовані на території "Сколівських Бескидів". У самому місті Сколе є багато готелів, де ви можете залишитись на ночівлю. За дві ночі в номері на двох осіб ви можете заплатити від 700 до 3000 гривень.
Національний природний парк “Яворівський”
Національний природний парк “Яворівський” розташований у Яворівському районі Львівської області та займає понад 70 тисяч гектарів землі. Місцевість парку поєднує у собі географічні риси Карпат, Полісся та Поділля. Ця місцева багата на джерела (9 шт/кв. км) та карстові озера. Зокрема, озеро Сива Вода (смт. Шкло). Під час прогулянки національним парком, можна натрапити на єдиний галицький “гейзер” Парашка.
Найвища гора на Яворівщині - це безіменна висота (403,6 м) поблизу села Млинки. Чудовий краєвид створюють і вершини гір Булава, Кубин, Березняки, Болтова Гора, Вівсяна Гора. Крім того на території природного парку зустрічаються невеликі карстові печери. Особливу увагу туристів можуть привернути два музеї на території парку: Музей старожитностей в "Оселі Розточчя" та приватна колекція Музею історії містечка Янова.
Як доїхати зі Львова до Національного природного парку “Яворівський”?
Найближче до Львова розташований природний парк “Яворівський” (36 км). Автівкою туди можна доїхати менше, ніж за годину. Дорогою ви можете влаштувати собі прогулянку Брюховицьким лісом та зробити атмосферні фото.
Де зупинитися?
Для тих, хто вирішив трішки відпочити від поспішного та туристичного Львова, в радіусі 13 кілометрів від парку є готелі, де ви відчуєте себе в повній тиші. Вартість номеру на двох буде варіюватися від 800 до 1600 гривень за дві ночі.
Природний заповідник “Розточчя”
Природний заповідник “Розточчя” займає понад 2 тисячі гектарів землі та починається від Львова - і аж до міста Красніка, що межує з Польщею. Найвищою горою на території є Гострий Горб (395 м). Ще у заповіднику протікають річки Верещиця та Ставчанка, є різноманітні стави. Сюди варто поїхати, аби зустріти рідкісні види тварин: видру річкову, горностая, кутора малого, європейського широковуха, борсука, лелеку чорного, змієїда та махаона.
Як доїхати зі Львова до заповідника “Розточчя”?
Зі Львова до “Розточчя” можна доїхати за 30 хвилин (33 км). Дорогою мандрівники можуть відвідати Музей природи Розточчя, випити смачну каву в ресторані над Янівським ставом (м. Івано-Франкове).
Дорога зі Львова до заповідника "Розточчя". Фото - 032.ua
Де зупинитися?
Оскільки природний заповідник Розточчя розташований поряд зі Львовом, не для усіх буде актуальне питання ночівлі. Однак у цій місцевості є готельні комплекси на природі, з лазнею, басейном та чанами, тож декілька днів за межами Львова в компанії друзів підуть на користь. Ціна двомісного номеру за дві ночі може стартувати від 800 до 4000 грн.
Читайте також: 6 казкових озер у Карпатах: як доїхати зі Львова та де зупинитися, - ФОТО
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
Оголошення
12:38, 6 листопада
11:00, 31 жовтня
16:13, Сьогодні
14:54, 5 листопада
12:38, 6 листопада
live comments feed...
Коментарі