• Головна
  • Історичні аптеки Львова, які працюють донині, - ФОТО
09:24, 30 грудня 2019 р.

Історичні аптеки Львова, які працюють донині, - ФОТО

Раніше сайт 032.ua публікував добірку старовинних аптек міста, які колись вражали своєю красою та передовими на той час технологіями, а зараз втратили функціональне призначення або взагалі закрились.

Зараз кореспондентка 032.ua пропонує згадати історичні аптеки, які донині працюють у Львові та вражають своїм інтер’єром, який у багатьох з них досі зберігся.

Аптека «Під святою Софією»

Аптека «Під святою Софією»

У 1908 році на сучасній пл. І. Франка, яка колись називалася площею святої Софії з’явилась аптека Антона Маркевича. У цьому місці діяла невелика власна лабораторія та окреме приміщення з витяжкою, сушильною шафою та перегонним кубом, де виготовляли фармацевтичну продукцію.

Аптека “Під золотим орлом”

Аптека “Під золотим орлом”

1773 року магістр Солкішир отримав дозвіл від губернаторства Галичини на відкриття аптеки по вул. Галицькій,19 у Львові. Називалась вона “Під золотим орлом” та у різний час належала також доктору Краузу (із родини Лоренцовичів та Анчовських), магістру Нагліку та магустру Яну Вев’юрському. Останній деякий час працював у аптеці “Під чорним орлом”. Після смерті Яна Вев’юрського аптека перейшла у власність його сина Людвіга, який був співзасновником фармацевтичної фабрики “Лаокоон”. Зараз аптека продовжує функціонувати у тому ж місці, але інтер’єри, на жаль, не збереглись.

Аптека “Під золотим оленем”

Аптека “Під золотим оленем”, площа Ринок, 17 - 18Аптека “Під золотим оленем”, площа Ринок, 17 - 18Аптека “Під золотим оленем”, площа Ринок, 17 - 18

1574 року у Львові з’явилася аптека “Під золотим оленем” Матвія Зенткевича, яка тривалий час - близько 276 років - була родинною справою та тривалий час функціонувала в кам’яниці №29 на площі Ринок. Із 1850 року новий власник Ю.Бергар переніс аптеку на площу Ринок, 18, де вона проіснувала до наших днів. На той час вона була оснащена сучасним обладнанням та медикаментами. У різні часи нею володів магістр Карчевський, Леон і Тит Лазовській, Арнольд Рапопорт, Юзеф Піпелес та Фюрер Александр.  

Аптека-музей «Під чорним орлом»

Аптека-музей «Під чорним орлом»Аптека-музей «Під чорним орлом»Аптека-музей «Під чорним орлом»

На вулиці Друкарській, 2 у Львові збереглася історична аптека, яка вже стала музеєм, “Під чорним орлом”. Із 1735 року власницею будівлі була Анна Гуменецька, а 1774 року викупив військовий фармацевт Франц Наторп та Карл Шерф. Останній перебудував кам’яницю на новий лад, а в 1795 році продав аптеку магістру Петцу. У різний час  власниками закладу був А. Саломон, графиня Стажинська. 1857 року аптеку викупив А. Склепінський, який відремонтував її та облаштував торговий зал, згодом також надбудував третій поверх будівлі та відновив фасад. Саме в цей період аптека стала називатись “Під чорним орлом” та стала окружною. Із 1927 року вона перейшла у власність Михайла Терлецького, який безкоштовно підтримував ліками шпиталь Андрея Шептицького. Із 1966 року в аптеці облаштували музей, а 1985 року відновили дерев’яну галерею.

Аптека «Під угорською короною»

Аптека «Під угорською короною»Аптека «Під угорською короною»Аптека «Під угорською короною»

1772 року на площі Соборній, 1 у Львові відкрили одні з найстаріших аптек міста - “Під угорською короною”. Відома вона і як родинна аптека Якуба та Яна Піпес-Поратинських, фармацевтів, що укріплювали галузь у Львові та лобіювали лікувальні властивості курорту Моршин. Її заснував Александр де Бар’є, пізніше власниками були Піпеси, а в радянський час аптеку націоналізували. Тут збереглися дерев’яні меблі, металева різьба та ковані елементи, оригінальна вітрина була втрачена. Але з 2012 року у функціональній аптеці також відкрили перший інтерактивний музей фармації "D.S.Таємна аптека”.

Аптека «Під соколом»

Аптека «Під соколом», фото з сайту "Аптеки 49"Аптека «Під соколом», фото з сайту "Аптеки 49"Аптека «Під соколом», фото з сайту "Аптеки 49"

Аптека “Під соколом”, відома також як аптека №49 у Львові, відчинила свої двері для відвідувачів 1908 року на вулиці Личаківській, 57. Засновником був магістр фармації Ян Лисовський, який тривалий час керував аптекою міської лікарні Львова. До початку Другої світової війни закладом володів магістр Генріх Блондзинський, відомий суспільний діяч. До наших днів аптека зберегла своє функціональне призначення та інтер’єр з меблями. 

Аптека «Каса хворих»

Аптека «Каса хворих»Аптека «Каса хворих»Аптека «Каса хворих»Аптека «Каса хворих»

На сучасній вулиці Фредра,2 у Львові з 1921 року функціонує комунальна аптека №1, в історії знана як “Каса хворих”. Тут частково збереглися історичні інтер’єри закладу, який колись славився на весь Львів рецептурним відділом та фармацевтичною фабрикою. На початках аптекою управляв магістр Кароль Дюлль і допомагав йому магістр Адольф Фрідманн. Заклад був оснащений найсучаснішою за тогочасними мірками технікою, тож фармацевти могли самотужки виготовляти ліки. 27 вересня 1935 року першу аптеку від Каси хворих перенесли на теперішню вулицю Князя Романа, керував нею Йозеф Бжозовський. Такі “Каси хворих” були популярним явищем на Галичині та були відомими доступними цінами для незаможних людей.

Аптека «Під римським імператором Титом» 

Аптека «Під римським імператором Титом»Аптека «Під римським імператором Титом»Аптека «Під римським імператором Титом»

На вулиці Личаківській, 3 у Львові досі працює аптека, яка колись називалась “Під римським імператором Титом”, але інтер’єри в ній не збереглись. Заснував її 1818 року науковець Теодор Торосевич, який також створив тут власну лабораторію, де проводив аналіз якості продуктів. Згодом заклад перейшов у власність Антонія Ербара, голови аптекарської палати й товариства. Дослідники аптечної справи також переконують, що упродовж 150 років у закладі “Під римським імператором Титом” була власна багато бібліотека та архів документації, які безслідно зникли у радянський час.

Нагадаємо, раніше сайт 032.ua розповідав про 10 старовинних аптек Львова, яких уже немає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #032 #історія #аптеки #бізнес #фармація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Зібрали у цьому розділі для вас усе найцікавіше. Cтатті, огляди новини, - усе, що активно читали на нашому сайті, коментували і поширювали читачі у соціальних мережах. Тут точно знайде щось, що почитати.

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...