18:23, 29 травня 2019 р.
Парламентські вибори 2019: кого підтримають на Львівщині
21 травня новообраний Президент України Володимир Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради 8-скликання. Відтак, на нові вибори парламенту українці можуть розраховувати уже 21 липня 2019 року.
І поки в столиці розбираються в судовому порядку, наскільки таке рішення Глави держави було законним, кореспондент сайту 032.ua пропонує читачам дізнатися думку аналітиків про те, які партії стануть фаворитами у Львівській області.
Аналітики Громадянської мережі "Опора" проаналізували, як голосували виборці Львівщини на останніх президентських виборах 2019 року, а також на виборах мера Львова 2015 року та парламенту - 2014 року, і висунули свої гіпотези щодо можливих лідерів виборчої гонки.
"Вочевидь, вибори до Парламенту стануть більш запеклими та складними, ніж президентські. Наявність мажоритарної складової може повернути підкуп виборців. Загроза застосування адміністративного ресурсу реальна не лише з боку виконавчої влади, але й з боку органів місцевого самоврядування, посадові чи службові особи яких кандидатуватимуть до найвищого законодавчого органу. Значення регіональної складової у Парламентській виборчій кампанії, особливо в умовах змішаної системи, важко переоцінити. Саме тут вестиметься боротьба між окремими кандидатами за депутатські мандати в мажоритарних округах, політичні партії також працюватимуть лише з тими регіонами, де можуть розраховувати на високий рівень підтримки", - зазначили в "Опорі".
Однозначним є те, що "Опозиційний блок" чи Опозиційна платформа «За життя» не знайдуть великої підтримки виборців на Заході України, натомість більше зосередяться на агітації серед мешканців Сходу, Півдня та Закарпаття. Особливою активністю не вирізнявся останнім часом і "Народний фронт", хоч від Львівщини до Верховної Ради пройшли Михайло Хміль, Ігор Васюник та Михайло Бондар, тож на підтримку львів'ян партії не слід сильно розраховувати.
Читайте також: 6 бізнесменів зі Львівщини потрапили у рейтинг 100 найбагатших: хто вони і чим займаються
Натомість, лідерами виборчих гонок на Львівщині у різні роки були БПП "Солідарність" (який отримав найбільше голосів на виборах до Львівської облради 2015 року та сформував другу за величиною фракцію у мерії Львова) та Об'єднання "Самопоміч", лідером якої є тричі очільник Львова Андрій Садовий. "Самопоміч" мала 15% підтримки мешканців області станом на кінець 2018 року, якщо вірити дослідженню групи "Рейтинг". Тож ці дві партії можуть залишитися на найвищих позиціях у рейтингу серед виборців.
При цьому, партія "Самопоміч" за останні кілька місяців мала як плюси, так і мінуси для участі у "великій політиці": знизити рейтинг могло не дуже успішне балотування мера Львова Андрія Садового у президенти, але заробити підтримку політсила зможе, якщо об'єднається з "Громадянською позицією" та Анатолієм Гриценком, який теж користується певною популярністю у львів'ян.
"За останні п’ять років значно посилило свої позиції на Львівщині ВО «Батьківщина». Грудневі дані соціологічних опитувань показували, що ВО «Батьківщина» була одним з лідерів електоральної підтримки в регіоні (18 %), хоча ці показники могли змінитися. В будь-якому випадку, на Львівщині партія має свою розгалужену структуру, яка гарантує проведення добре організованої передвиборчої кампаній (під час президентських виборів 2019 року забезпечувала подання кандидатур до складу окружних та дільничних виборчих комісій Львівській області від шести технічних кандидатів та Юлії Тимошенко, постійну присутність своїх представників на публічних заходах), а тому ВО «Батьківщина» залишиться одним з найактивніших гравців парламентських перегонів", - вважають експерти "Опори".
Читайте також: Як міські простори впливають на психічне здоров'я мешканців
"Рідна" для Львова ВО "Свобода" має усі шанси вдруге не набрати необхідну для подолання п'ятивідсоткового бар'єру кількість голосів. Якщо на позачергових виборах до Парламенту 2015 року частину голосів на себе перебрав "Правий сектор", то цього разу більшу підтримку можуть отримати однопартійці колишнього Президента України Петра Порошенка, які мають намір стати більш "правими".
Анонсувала участь у виборах до Верховної Ради молода політична сила – «Українська Галицька партія», яка вперше заявила про себе на місцевих виборах 2015 року, виборовши 4 депутатські мандати у Львівській міській раді та по кілька мандатів у інших місцевих радах. Можливе партнерство УГП із іншими новими політсилами, наприклад, "Силою люедй". Втім, аналітики сумніваються, що УГП пройде до Парламенту цьогоріч, натомість це може стати серйозною підготовкою до місцевих виборів 2020 року.
"Варто чекати на участь у передвиборчій кампанії до Верховної Ради України і партії «УКРОП» на Львівщині. Вона вже має своїх депутатів у обласній та міській радах, кандидатувала на виборах до ОТГ, активно захищала інтереси власників автомобілів на європейських номерах. Попри те, що президентська кампанія Олександра Шевченка на Львівщині не була надто активною, фінансова допомога та сприяння голови партії «УКРОП», львів’янина, Тараса Батенка, може активізувати місцевих однопартійців", - вважають аналітики.
Незначні шанси пройти до парламенту і у Радикальної партії Олега Ляшка та "Народного контролю" на Львівщині. "Радикали" набрали лише 5% підтримки у мешканців області на виборах у облраду 2015 року, до Львівської міської – жодного, останнім часом партійці Ляшка не проводили активної агітації у Львівській області. А фракція "Народного контролю" може здобути на цих виборах лише бонуси до місцевих виборів 2020 року, тим паче, що у лідера фракції у ЛМР - Валерія Веремчука є амбіції стати наступним міським головою Львова.
Читайте також: Музику, скульптуру й балет об`єднають для підтримки реставрації творінь Іоана Пінзеля
"Що стосується поки віртуальної партії "Слуга народу", то за останніми даними її підтримка на Львівщині була однією з найнижчих в Україні – 7 %. Втім, як показали результати президентських виборів, не обов’язково вести кампанію «від дверей до дверей», щоб здобути перемогу. Досі офіс команди Володимира Зеленського у Львові координувався з Києва та не вів активної предметної діяльності. За винятком формування подань на членів дільничних виборчих комісій та спостерігачів. Чи зміниться його роль у майбутньому покаже час", - вважають експерти з "Опори".
У підсумку, станом на весну 2019 року, на Львівщині - досить розгалужена палітра політичних сил, з яких близько десятка - досить активні. На сильну підтримку електорату, за словами експертів, можуть розраховувати партії: ВО "Батьківщина", Блок Петра Порошенка, "Громадянська позиція", а також - молода Українська Галицька Партія та створені у Львові партії - "Об'єднання "Самопоміч" і ВО "Свобода", якщо провадитимуть грамотну кампанію. Відвойовуватимуть свої відсотки у "Народному контролі", а ось партії "Слуга народу", "Опоблок", Опозиційна платформа "За життя" та Радикальна партія Олега Ляшка можуть не розраховувати на особливу підтримку виборців у Львівській області.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Спецтема
Зібрали у цьому розділі для вас усе найцікавіше. Cтатті, огляди новини, - усе, що активно читали на нашому сайті, коментували і поширювали читачі у соціальних мережах. Тут точно знайде щось, що почитати.
Останні новини
Ринок праці у 2025 році: тренди та перспективи в логістиці, складському господарстві та сезонних роботах
Новини компаній
18:00
Вчора
16:31
Вчора
Оголошення
14:23, 26 грудня
17:54, 26 грудня
10:40, 17 грудня
07:48, 26 грудня
07:49, 26 грудня
live comments feed...
Коментарі