• Головна
  • Хто захистить чотирилапих безхатченків?
суботня розмова
13:12, 5 липня 2014 р.

Хто захистить чотирилапих безхатченків?

суботня розмова

Впродовж кількох років у Львові жорстоко вбивають собак бо їх немає куди подіти. Зараз в одному вольєрі ЛКП «Лев» замість двох чотирилапих живе шестеро. Тим часом, в новому притулку для тварин, який будують ще з 2012 року не закладено і цеглинки. Зоозахисники та пересічні львів'яни б'ють на сполох і обіцяють влаштувати у місті «Зоомайдан», адже хочуть почути відповідь на запитання, яке турбує усіх: хто захистить і врятує чотирилапих безхатченків?

Без прописки у будинку для хвостатих

Безхатченками у Львові опікуються лише дві установи. Перша – розташована біля міста у Брюховичах і має назву: «Милосердя». Вона тримається на ентузіазмі кількох небайдужих людей. Друга - ЛКП «Лев», що на вул.Промислова, 56. Через надмірну кількість тварин, місто в очікуванні нового притулку ще з 2012 року. Тоді депутати Львівської міськради виділили  ділянку на вул. Т.Шевченка, 366-а, орієнтовною площею 4 га,  у постійне користування для облаштування домівки для безпритульних тварин.

 У комплексі установи обіцяють аж 600 вольєрів

У межах притулку запланували звести крематорій та ветеринарну клініку, у якій лікуватимуть і безпритульних, і домашніх тварин. У комплексі установи обіцяють аж 600 вольєрів. З них 500 місць педбачено на утримання собак і 100 для котів. Будівництво таких вольєрів істотно б вирішило проблему «прописки» хвостатих.  

Аби втілити задумане в реальність на сесії ЛМР 12 липня 2012 року депутати виділили 700 тис. грн. для розробки проектно-кошторисної документації будівництва муніципального притулку для безпритульних тварин.  

За словами Юрія Микитюка, віце-президент Західноукраїнського товариства захисту тварин, за два роки документацію вдалось привести до ладу, але найближчим часом притулок не побудують.

найближчим часом притулок не побудують.

«Наскільки мені відомо з документацію уже все за кінчено. Мій знайомий брав участь у розробці цього проекту, він дійсно якісний і добре продуманий. Але для подальношого будівництва потрібні кошти. Зараз є деякі суперечливі оцінки скільки це усе буде коштувати. Втім, те, що притулок будують будувати довго — це однозначно», - розповів у коментарі 032.ua Юрій Микитюк.

cобаки 1

cобаки 1

Некомпетентність

А поки львів'яни чекають на нову домівку для тварин, зоозахисники борються за належне поводження з тваринами у діючому притулку. Мова йде про Львівське комунальне підприємсвто «Лев». Волонтери та захисники безпритульних скаржаться на некомпетентність керівництва установи та не прозорість у її діяльності. За їхніми словами на підприємстві немає жодних позитивних змін – вольєри переповнені тваринами, яких не стерилізують, а їжу для собак і туші мертвих тварин утримують в одному холодильнику.

 Їжу для собак і туші мертвих тварин утримують в одному холодильнику.

Відтак у травні 2014 року зоозахисна громада Львова запропонувала нову людину на посаду керівника ЛКП «Лев», проте їхню кандидатуру не прийняли. В результаті тривалих переговорів у міськраді було вирішено, що представник зоозахисної громади Наталія Місьонг може зайняти лише місце заступника директора «Лев» ЛКП. На що зоозахисники врешті погодились, але не надовго. Зараз вони вимагають звільнити директора підприємства. Сама ж Наталія Місьонг,яка три тижні тільки прийшла працювати на підприємство, говорить, що на ЛКП «Лев» відбуваються неприпустимі речі з вини керівництва.

За 20 років діяльності нічого не зроблено для покращення.

 «За 20 років діяльності нічого не зроблено для покращення. Ветеринарний відділ всю увагу концентрував лише на відлові тварин, а крім того є інші аспекти – їх прилаштування, активна рекламація, проблеми з покращенням фінансування, робота і захист персоналу, який працює з тваринами. Цього нічого зроблено не було. Водночас у ветеринарному відділі гальмують позитивні зміни», - зазначає Наталя Місьонг.

собаки 5

А скільки собак в рукавичці ?

Ситуацію із безпритульними тваринами ускладнює і те, що в усіх притулках міста не можуть впоратись з великою кількість тварин, які гуляють не лише у Львові, а й я за його межами. Вольєри переповнені, а, за словами директора ЛКП «Лев» Богдана Марківа, підприємство змушене відловлювати собак, бо є численні скарги від мешканців.

підприємство змушене відловлювати собак, бо є численні скарги від мешканців.

Щодо останнього відлову собак, на підприємстві виник скандал. Так, 24 червня бригада з притулку «Лев» виїхала у Новояворівськ і відловлювала там собак. В результаті «поїздки» всі приміщення ЛКП заповнені: у клітках, розрахованих на 2-3 тварин, утримують по 6-8 собак, свідомо провокуючи покуси та небезпечну епізоотичну ситуацію.

«Це робиться навмисно, – стверджує Ю. Микитюк, президент Західноукраїнського товариства захситу тварин (ЗУТЗТ), – аби дискредитувати нашого представника Наталію Місьонг та звільнити її згодом. Мета – переповнити ЛКП собаками і показати, що волонтери не в змозі прилаштувати тварин, тому їх потрібно знищувати».

cобаки 6

cобаки 6

тварини 7

тварини 7

На фото: вольєр в якому утримують кілька собак в ЛКП "Лева". Автор - Адель Ягібекова 

Евтаназія у муках

Окрім відлову собак, болючою темою в ЛКП «Лев» є евтаназія собак. Зоозахисники натякають на те, що чотирилапих змушують вмирати в муках, а за словами активістки Львівського товариства захисту тварин Ольги Сидор, підприємство взагалі працює в режимі знищення тварин.

підприємство взагалі працює в режимі знищення тварин.

«Працівниками є люди, які роками звикли вбивати тварин. Неодноразово порушувалося питання пр о їх компетентність», – зазначила Ольга Сидор.

Директор ЛКП «Лев» Богдан Марків коментує цю ситуацію так: «У нас є угода з ЛМР про те, що ми відловлюватимемо до 1000 тварин щороку. Будуть якісь зміни, буде по іншому, але за це міськрада платить гроші. Свою роботу ми виконуємо. Частину з тварин підбирають мертвими, частину влаштовують у сім’ї, а з іншими тваринами проводять евтаназію», – зазначив Богдан Марків.

собаки 4

собаки 4

На фото: мати вигодовує маленьких песиків в ЛКП "Лев". Автор - Адель Ягібекова 

Ціна стерилізації

Скільки коштує стерилізувати одну собаку, директор ЛКП «Лев» Богдан Марків не знає. Також він не може назвати точної суми через нестабільність із ціною на медичні препарати.

Скільки коштує стерилізувати одну собаку, директор ЛКП «Лев» Богдан Марків не знає.

«Минулого року на стерилізацію однієї тварини витрачали 328 грн. Так як медичні препарати постійно дорожчають, зокрема, цього року вони зросли приблизно на 50%, важко сказати остаточну ціну стерилізації тварини», - запевнив Марків і наголосив, що впродовж місяця ЛКП «Лев» придбає потрібні ліки для стерилізації 30-40% тварин.

собакии 2

собакии 2

Усі на «Зоомайдан»

За даними захисників товариства тварин, станом на 30.06.2014 р. в ЛКП «Лев» знаходиться 55 дорослих та 6 сліпих цуценят. В «карантині» перебувають – 23 собаки, в вольєрах – 32. 

Нам увірвався терпець і ми виходимо на акцію протесту.

Тому захисники тварин пообіцяли влаштувати акцію протесту: « Нам увірвався терпець і ми виходимо на акцію протесту. Настав час робити «Зоомайдан» у Львові. Наш мер піариться на гарних і напевно корисних речах – святі пампухів, святі шоколаду та решті. Може пан Садовий попіариться в ЛКП «Лев», де у карантинних приміщеннях, розрахованих на 2-3 собаки, знаходиться до 10 тварин, які є потенційними смертниками», – каже Адель Ягібекова, волонтер.

Відтак, 10 липня до стін Львівської міськради прийде кілька десяток небайдужих львів’ян та захисників тварин і вимагатиме, щоб безпритульних тварин стерилізували, не змушували вмирати в муках і утримували в належних умовах.

А наразі, за неофіційними даними, у Львові є близько десяти тисяч бездомних тварин. І регулювання їх чисельності залишається болючою темою у житті міста, допоки не втрутиться і не вирішить цю проблему влада. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...