• Головна
  • Яких дронів не вистачає на фронті?
Політична реклама
15:00, 25 вересня 2024 р.

Яких дронів не вистачає на фронті?

Політична реклама

В новому випуску програми «ПРО технології війни з Марією Берлінською», якій вийшов на каналі PRO:UA, ключовими питаннями стали: як держава сприяє виробникам оборонних технологій та чому цей процес навіть під час війни йде повільно? В діалозі між заступницею міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Ганною Гвоздяр та засновником компанії TAF Drones, яка входить до десятки найбільших виробників БПЛА в країні, Олександром Яковенком шукали відповіді на ці питання.

Як відмітив виробник дронів Олександр Яковенко, за час, якій пройшов з початку повномасштабної війни держава, з одного боку показала, що з нею можна працювати, з іншого — досі виробники мають складнощі у відношеннях з державою попри важку ситуацію на фронті.

«У мене, як виробника, зав’язалося напевно три приватно-державних партнерства. Це означає що з державою можна працювати, але це дуже-дуже складно саме через бюрократію, а не через взаємовідносини. Приватні виробники, коли треба швидко рухатися, не можуть іноді отримати необхідні ліцензії й дозволи. Я досі намагаюся отримати ліцензією на вибухові речовини», — зазначив підприємець.

Заступниця міністра Мінстратегпрому Ганна Гвоздяр наголосила, що робота з виробниками оборонних технологій з боку держави стала більш гнучка.

«Ми визначаємо критично важливі для оборонно-промислового комплексу підприємства. Ми розуміємо що вони вже постачають товари для війська і розуміємо що нам дуже важливо їх зберегти. Цим підприємствам даємо певні можливості для розвитку, відповідно перший крок — це бронювання, зараз працюємо над кредитуванням, є задуми щодо лізингових програм, працюємо з митницею, тому що є певні обмеження там. Тобто ми ці всі проблеми насправді розуміємо з щоденного спілкування з виробниками. Вважаю що наше головне досягнення — це те що ми дуже олюднили оці всі державні процеси», — відмітила Ганна Гвоздяр.

Олександр Яковенко зазначив, що війна стає більш технологічною, і наступний рік стане роком розвитку наземних дронів.

«Але наразі фронту не вистачає БПЛА середньої дальності — від 20 до 200 км. А саме там зосереджені склади, логістика ворога. Тому розробникам та державі треба вже зараз розв'язувати цю проблему», — додав він.

Також підприємець підкреслив, що певною проблемою є саме збірка з деталей, які наразі доступні.

«Треба будувати власну компонентну базу для розвитку індустрії БПЛА. Адже будь-які збої в логістиці, зміна політичних обставин в країнах-постачальниках, можуть негативно сказатися на виробництві та строках постачання виробів до війська», — зазначив Олександр Яковенко.

«Зараз виробників дронів більше, ніж держава спроможна купувати. Індустрія вже сформована, і зайти в неї «з нуля» буде дуже складно. Тому новим виробникам доведеться або об'єднуватися з кимось, або мати власне «ноу-хау», створювати інноваційні продукти, корисні для армії», — додав Олександр Яковенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...