13:10, 5 квітня
Надійне джерело
У Львові біля Цитаделі квітнуть магнолії та сакура, а в Сихівському парку – анемони - Фото
У парку біля Цитаделі гуляти завжди приємно – він демонструє дива ландшафтного дизайну цілий рік. Але зараз, в період цвітіння там особливо приємно. Там можна помилуватися чудовими білими магноліями та сакурою. Тим часом у парку Іоанна Павла II на Сихові квітнуть цілі галявини скромних, але прекрасних лісових анемон.
Вітряна анемона
Наукова назва роду походить від грец. anemos, що в перекладі означає «вітер». Бо їхнє цвітіння часто буває пов’язано з періодом весняних вітрів. До речі, і в Сихівському парку чудові анемони розпустилися саме тоді, коли у Львові вирували сильні вітри.
Анемона полюбляє жити в широколистяних і мішаних лісах, тож у нашому місті з його численними парками їй дуже комфортно.
До речі, зривати ці квіточки ми вам не радимо. Річ у тому, що більшість видів анемон у свіжому вигляді мають отруйні властивості. Рослини містять у собі анемонол, при розпаді якого утворюється анемонин. Останній має болезаспокійливі та антиспазматичні властивості. Для листків цих рослин характерна наркотична дія. Тож, не дозволяйте дітям чіпати ці рослинки.
Корисна магнолія
На відміну від анемони, магнолія в наших краях – гостя, завезена з далекої Південної Америки. Тож маємо дякувати селекціонерам, які примудрилися вивести морозостійкі рослини цього виду для вирощування в наших широтах.
Магнолія не тільки дуже красива, але й корисна рослина. Її листя використовується з лікувальною метою. Воно містить алкалоїди, кумарини, флавоноїди, вітаміни (аскорбінова кислота, рутин, токоферол), мікро- та макроелементи, ефірні олії, до складу яких входять спирти, феноли, сесквітрерпени та інші сполуки. Препарати магнолії великоквіткової мають виражені гіпотензивні властивості, їх успішно використовують у лікуванні гіпертонічної хвороби на початковій стадії захворювання.
А народна медицина пропонує мити голову настоєм з листя магнолії – кажуть, після нього волосся стає міцнішим, краще росте і менше випадає.
Витончена сакура
Японці словом “сакура” називають будь-яку вишню. А в нас ця назва прижилася саме за вишнею дрібнопильчастою, яка дуже красиво квітне, але не родить.
Сакура відома як символ Японії. Японці здавна шанують цю рослину. Її зображення використовуються на головних уборах військових, на гербах поліції та сил самооборони. Крім того, сакура – традиційний символ жіночої молодості та краси.
Весняне цвітіння сакури в Японії за урочистістю можна прирівняти до національного свята.
Охочі помилуватися красою природи охоче подорожують з півдня на північ, забезпечуючи собі щонайменше тиждень естетичної насолоди. Ритуал споглядання квіток, прогулянка між квітучих дерев та проведення пікніків (бенто) на природі називається Ханамі.
Дуже цінуються передостанні дні цвітіння, коли дерева ще рясно вкриті квітками, але пелюстки вже легко відділяються і літають навколо з вітерцем, що часто порівнюється зі сніговою хуртовиною. Заради цього була навіть створена спеціальна служба повідомлення, яка інформує по радіо і телебаченню, де і коли почалося цвітіння, скільки днів триває та чи спостерігається вже опадання.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
Чорна п'ятниця в Dnipro-M стартувала: коли, як не зараз, купувати бажані інструменти
Новини компаній
13:00
11:00
ТОП новини
Оголошення
16:13, 12 листопада
live comments feed...
Коментарі