16:07, 27 березня 2023 р.
Надійне джерело
5 вулиць у Львові, що перейменували на пошану захисників України, які загинули на війні
У рамках редакційного спецпроєкту "Війна за незалежність" кореспондентка 032.ua розповідає про п'ять вулиць Львова, що перейменували на пошану захисників України, які загинули на війні.
Із початку повномасштабної війни у Львові в межах деколонізації топоніміки перейменовують вулиці, що були названі на честь російських діячів чи пов'язані з рф. Розповідаємо про п'ять вулиць міста, які отримали нові назви на пошану захисників України.
Вулиця Ігоря Дашка
Перейменували вулицю, яка мала назву на честь радянського науковця, офтальмолога, хірурга, винахідника, поета, художника, мемуариста Володимира Філатова. Зараз вона "носить" сучасну назву - вулиця Ігоря Дашка.
Назвали цю вулицю на пошану підполковника прикордонника Держприкордонслужби, Героя України Ігоря Дашка. Він народився в Самборі на Львівщині. Після закінчення Академії Державної прикордонної служби України розпочав службу в Маріуполі у 1999 році в управлінні ДПСУ. Від літа 2012 року до січня 2022 року проходив службу в Західному регіональному управлінні ДПСУ.
За місяць до повномасштабної війни знову перевівся у Маріуполь.
У квітні минулого року Ігор Дашко підірвав себе на радіостанції в Маріуполі, щоб вона не дісталася російським загарбникам. Останніми словами в радіоефірі були слова "Слава Україні!"
Вулиця Віталія Сапила
У Залізничному районі міста перейменували вулицю Корякську на честь лейтенанта, учасника російсько-української війни, Героя України Віталія Сапила.
За даними armyinform, був жителем села Сокільники. Змалку подавав великі надії у спорті. Був вихованцем дитячого футбольного клубу "Карпати". Однак він хотів бути військовим і обрав професію захисника країни. У 2017-му вступив до Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові. Навчався на факультеті бойового застосування військ. Закінчив навчання у 2021 році.
Був командиром танкового взводу. Знешкодив три десятки одиниць техніки ворога. Загинув у віці 21 року разом зі ще одним військовим вночі 25 лютого минулого року поблизу українсько-білоруського кордону внаслідок авіаудару. У його танк прицільно потрапила ракета російського штурмовика Су-25.
Віталій Сапило, Фото: armyinform.com.ua
Вулиця Тараса Бобанича
У рамках дерусифікації змінили також назву вулиці, що була названа на честь російського письменника, громадського діяча Володимира Короленка. Зараз це вулиця на пошану Героя України Тараса Бобанича "Хаммера".
33-річний Тарас Бобанич мав позивний "Хаммер". Народився у Трускавці. У 2011 році закінчив юридичний факультет Львівського державного університету внутрішніх справ.
У листопаді 2013 року долучився до лав "Правого сектору". Брав активну участь у подіях Майдану. З липня 2014 року - командир 2-го запасного батальйону Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор", який згодом переформували у 2-гу резервну сотню ДУК ПС. Брав участь у бойових діях на Донбасі.
У листопаді 2019 року став заступником Командира ДУК ПС з питань діяльності резервних підрозділів. У 2020 році був обраний членом Проводу Національно-визвольного руху "Правий сектор".
Під час повномасштабної війни Тарас Бобанич очолив 2-й окремий батальйон ДУК ПС. Загинув 8 квітня 2022 року під час виконання бойового завдання підрозділом біля села Вірнопілля на Харківщині, прикривши собою побратимів.
Вулиця Павла Сбитова
У Франківському районі перейменували вулицю, що була названа на честь інженера-артилериста російської армії, українського походження, генерал-лейтенант артилерії, фахівця з розробки ракетної зброї Олександра Засядька. Зараз - це вулиця на пошану учасника російсько-української війни Павла Сбитова.
Павло Сбитов уродженець с. Березець Львівської області. Він загинув у віці 27 років у боях під Волновахою на Донеччині. Посмертно йому присвоїли звання Героя України.
Спочатку навчався у Військовому ліцеї імені Героїв Крут, а згодом вступив в Академію сухопутних військ у Львові на факультет бойового застосування військ. Після завершення навчання направили в 503-й окремий батальйон морської піхоти, з яким відправився на передову. У 2016 році його підрозділ утримував маріупольський напрямок.
У 2017 році Павла призначили командиром роти. У 2021 році став командиром 503-го окремого батальйону морської піхоти, цього ж року став капітаном.
Під час повномасштабної війни виконував бойові завдання, не допустив оточення та розгрому підрозділів 53-ї окремої механізованої бригади. 12 березня 2022 року під час бою біля населеного пункту Євгенівка із силами противника, що переважали, Павло Сбитов зазнав смертельного поранення. Офіцер до останнього залишався разом зі своїм підрозділом і керував відбиттям атаки.
Героя поховали у рідному селі.
Вулиця Юрія Руфа
У Личаківському районі перейменували вулицю, що була названа на честь російського поета Миколи Некрасова. Вона отримала сучасну назву на честь львів'янина, захисника України Юрія Руфа (Юрія Дадака), що загинув на війні.
Він за фахом вчений-технолог у галузі математичних процесів деревообробки, навчався у Національному лісотехнічному університеті. Провадив активну громадську діяльність, був справжнім патріотом.
У 2015 році став засновником літературно-просвітницького проєкту "Дух нації", що здобув популярність у правому націоналістичному середовищі. Багато його віршів - про важливість боротьби за українську ідею.
Із перших днів повномасштабного російського вторгнення в Україну Юрій Руф став добровольцем на фронті. У складі львівської 24-ї механізованої бригади імені короля Данила воював на Луганщині. Загинув від ворожого мінометного обстрілу 1 квітня 2022 року і був посмертно нагороджений орденом "За мужність" III ступеня.
Читайте також: Замість Чайковського - Скорика та Цитадельна: історія вулиці Львова та її перейменування
Фото на головній: 032.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Спецтема
Редакція 032.ua започаткувала новий спецпроєкт "Історія старого Львова". Розповідаємо про розвиток районів міста, парків, історію площ, будівель. Ви зможете переглянути раритетні світлини та дізнатися більше про місто Лева.
Останні новини
Оголошення
10:33, 10 січня
10:33, 10 січня
17:32, 13 січня
13:35, 17 січня
10:47, 16 січня
live comments feed...
Коментарі