18:21, 23 березня 2023 р.
Надійне джерело
Вулиця Кавова у Львові: про її перейменування та історія, - ФОТО
У рамках редакційного спецпроєкту "Історія старого Львова" кореспондентка 032.ua розповідає про вулицю Кавову, яка отримала цю сучасну назву в рамках дерусифікації.
З початку повномасштабної війни у Львові перейменовують вулиці міста, що були названі на честь російських діячів чи пов'язані з рф. Так, нову назву отримала вулиця Ігоря Михальчука. Зараз - це вулиця Кавова. Далі - детальніше про неї.
Вулиця Кавова у Львові, Фото: 032.ua
Це пішохідна вулиця, яка розташована в межах історичного центру міста. Розпочинається від одного з арочних проходів на проспекті Свободи та прямує до вулиці Наливайка.
Вулиця Кавова у Львові, Фото: 032.ua
Про назву вулиці
Назва вулиці змінювалася декілька разів у різні періоди. Зокрема, впродовж 1916 —1950 років це був Пасаж Феллерів. Його створили на початку XX століття та займав він всю нинішню вулицю Кавову. Крамниці там діяли на перших поверхах житлових будинків.
Впродовж 1950 — 2022 років — це була вулиця Михальчука, на честь члена Комуністичного Союзу Молоді Західної України, студента Львівської політехніки Ігоря Михальчука, що 14 березня 1933 року загинув у львівській в'язниці "Бригідки".
Сучасну назву вулиця отримала рішенням виконавчого комітету міськради у серпні 2022 року. Тоді вулицю Михальчука перейменували на вулицю Кавову. Своїй назві вулиця завдячує міському рекорду, адже у Львові значна кількість кав'ярень на душу населення, а сама кава — своєрідний бренд міста, важлива частина міської культури.
Кавова історія Львова
Часто можна почути вислів "На каву до Львова". Кавова історія тут розпочалася близько 200 років тому, серед перших кав'ярень - "Віденська", "Вірменка" та "Шкотська".
У 1829 році розпочала свою діяльність "Віденська кав'ярня", що розташована на сучасному проспекті Свободи. Вона вважається найстарішою та існує до сьогодні.
У 1979 році свої двері відчинила ще одна кав'ярня. Йдеться про легендарну "Вірменку", яка спочатку отримала назву "Кофейня на Вірменській". Заклад змінював кілька власників, однак впродовж всього часу не втрачав затишну атмосферу. Також діє і зараз.
У 1909 році на вулиці Фредра (сучасна вул. Ігоря Білозіра) відкрили "Шкотську" кав'ярню. Цей заклад був улюбленим місцем щоденних зустрічей математиків Львівського університету. Столики із мармуровим покриттям були дуже зручними для записів математичних формул хімічним олівцем.
Про забудову вулиці
Вулиці Кавова протяжністю становить 80 метрів. Декілька будинків, що там розташовані, внесено до Реєстру пам'яток архітектури місцевого значення.
Зокрема, у будинку №3 за Польщі в партері працювала крамниця готового одягу Na-Lim. Житловий будинок №4 спорудили у 1902 році за проєктом архітектора Артура Шлеєна, в партері якого містилися крамниці текстильних товарів Горовіца та крамниця тканин Мецгера, а за радянських часів там працювала майстерня з пошиття театральних костюмів та весільний салон. Ці будівлі входили до складу комплексу колишнього пасажу Феллерів.
На вулиці Кавовій, 5 за Польщі працювало ательє дамських капелюхів Любіна. У міжвоєнний період в партері будинку № 6 діяла крамниця тканин Шлєссера. Будинки також входили до складу комплексу колишнього пасажу.
Читайте також: Місто із присмаком кави: історія культових кав'ярень Львова, - ФОТО
Фото на головній: 032.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
Оголошення
16:13, 12 листопада
19:26, Вчора
17:13, Вчора
17:13, Вчора
16:13, 12 листопада
live comments feed...
Коментарі