• Головна
  • Увага, твіндемія: що робити, аби запобігти хворобі й уникнути ускладнень
Новини компаній
11:00, 31 січня 2022 р.

Увага, твіндемія: що робити, аби запобігти хворобі й уникнути ускладнень

Новини компаній
 Увага, твіндемія: що робити, аби запобігти хворобі й уникнути ускладнень, фото-1

До епідемії Covid-19 доєднується сезонна захворюваність на грип. В Європі вже використовують термін твіндемія, коли людина підхоплює одночасно і коронавірус, і ГРВІ. Експерти зазначають: протягом січня — лютого в Україні традиційно спостерігається пік грипу. І малеча — найбільш вразлива категорія.

На жаль, садки, школи й коледжі стають не лише місцем соціалізації та отримання знань, а й осередком інфекції. І приходячи додому, малеча заражає всю родину, в тому числі й молодших братиків чи сестричок.

Згідно з рекомендаціями МОЗ, вакцинація немовлят від грипу дозволена вже з 6-місячного віку. Так, вона не внесена до Національного календаря щеплень і значиться лише у переліку рекомендованих. І дарма, бо саме в цьому ніжному віці малюки особливо потерпають від різних ускладнень.

«Грип може спричинити серйозні порушення організму і навіть призвести до смерті. Найпоширеніші ускладнення — запалення носових ходів й отит, — пояснює педіатр дитячої поліклініки «Веселка» Володимир Рак. — Наша клініка сповідує принцип збереження базового здоров’я дитини, тому головним способом попередження хвороб ми вважаємо фахову профілактику: своєчасний огляд педіатром, у разі необхідності отоларингологом та імунізацію — планову й сезонну».

Отоларинголог клініки «Веселка» Максим Мірка доповнює колегу: «Середній отит починається раптово. У маленьких дітей барабанна перетинка товста й міцна, вона довго чинить опір тиску гною, через що інфекція може піднятися до головного мозку». 

За даними ЦГЗ МОЗ, вже за другий тиждень січня на ГРВІ в Україні захворіли 156 тис. осіб, і 40% з них — діти! Зі 116 зразків ПЛР у 9 визначили вірус грипу. Проте з початку епідеміологічного періоду вакцинувалися лише 139 тис. українців.

Ускладнюється ситуація тим, що в коронавірусу й грипу часто спільні симптоми: лихоманка, кашель, слабкість, утруднене дихання, нежить, біль — головний, у м’язах, горлі тощо. Батькам зорієнтуватися самотужки складно, тому краще не зволікати й показати дитину спеціалісту.

 Увага, твіндемія: що робити, аби запобігти хворобі й уникнути ускладнень, фото-2

«Щоб знизити ризики захворювання, найкраще вжити превентивних заходів. Профілактикою ГРВІ є ретельне миття рук, провітрювання приміщення й створення в ньому оптимальних умов для організму малечі: 40% вологості та 22ºС тепла. І звісно, імунопрофілактика, — зазначає завідуючий відділенням поліклініки Андрій Юрас. — У Львові вакцинацію дітей від грипу проводять у нашій поліклініці «Веселка».

При цьому лікар наголошує, що сьогодні можна попередньо записатися і зробити щеплення без черг, спокійно, в окремому кабінеті. «Наразі у нашій клініці наявна французька вакцина від грипу «Ваксігрип Тетра». Вона відповідає рекомендаціям ВООЗ та ЄС, дозволена для немовлят від 6 місяців, діє протягом року, і щепитися нею можна упродовж усього епідсезону. Якісна вакцина виробляє потрібний імунітет і надійно захищає від штамів грипу, що циркулюють в Україні», — підсумовує Андрій Юрас.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...