
Новини компаній
12:42, 18 січня 2022 р.
Як жителям Львова позбутися протягів із пластикових вікон та дверей?
Новини компаній
Дує з пластикового вікна: причини продування та способи вирішення проблеми
Старі дерев'яні вікна замінюють пластиковими, зокрема й для боротьби з протягами. Але іноді навіть із пластикових вікон дує. Найчастіше це відбувається через кілька років після установки, але трапляються випадки, коли протяги з'являються майже відразу, посилюючись з настанням холодів. Саме це на собі відчули багато жителів Львова взимку 2021 – 2022 років.
Представники компанії "Енфілд Віндовс" поділилися практичними порадами як усунути протяги та продування з пластикових вікон та дверей.
Проблемні ділянки пластикового вікна
Є кілька ділянок, на яких продування виникають найчастіше:
- Стик рами та підвіконня
- Простір під підвіконням
- Область петель
- Місце притиску стулки до рами
- Відкоси
Крім самого протягу і пов'язаних з ним тепловтрат це завдає й інших неприємностей - у тому числі свист і гул у вітряну погоду.
Щоб усунути протяги, потрібно зрозуміти, чому із пластикового вікна дме — і лише потім братися за ремонт або теплоізоляцію.
Протяги через природний знос
Навіть якщо вікно було встановлено якісно, згодом через природні процеси в матеріалах, його герметичність знижується.
Причини:
- Старіння ущільнювача. З регулярним (2 рази на рік) змащуванням ущільнювач залишається еластичним 15 років і більше, без мастила починає втрачати свої якості вже через 4-5 років. Щойно еластичність знижується - щільність притиску впаде, і з'являться протяги.
- Старіння монтажної піни. Монтажна піна, залишена без обробки, руйнується під впливом вологи та ультрафіолету. Результат - продування в області відкосів та з-під підвіконня.
- Зниження щільності притиску. Через зменшення сили притиску стулки до рами або перекосу стулки на петлях з'являються ділянки з підвищеною проникністю повітря. У холодну пору року на цих ділянках посилюються тепловтрати та проявляються протяги.
Чим більше часу пройшло з моменту встановлення вікна, тим вище ймовірність, що одна з цих причин (а то й усі вони одразу) призведе до продування.
Чи можна удосконалити старе вікно?
Варто пам'ятати, що стандарти скління житлових приміщень змінилися, і досить сильно. Ще 10-15 років тому підходящим для встановлення у квартиру вважалося практично будь-яке пластикове вікно. І в цьому був сенс — навіть найпростіша трикамерна конструкція з однокамерним склопакетом без енергозбереження зберігає тепло краще за стару дерев'яну столярку. Сьогодні ж для житлових приміщень рекомендований мінімум – п'ятикамерний профіль шириною від 70 мм, двокамерний склопакет – мінімум з одним енергозберігаючим склом опціонально – заповнення камер аргоном.
Крім того:
- З'явилися конструкції з внутрішнім контуром ущільнення — герметичніші і тому енергоефективніші.
- Стали істотно доступнішими за конструкцію з дизайнерським потенціалом — від простих білих вікон з фігурними штапиками до ламінованих або пофарбованих порошковими пігментами вікон.
Така різниця у стандартах призводить до того, що іноді доводиться повністю міняти вікна, які не справляються з теплоізоляцією. Або, як мінімум, удосконалити їх.
Які ж удосконалення можливі?
- Можна додати стулку, що відкривається, або повністю переробити глухе вікно в відкривається.
- Можна встановити додаткові елементи фурнітури - для захисту від проникнення або зручнішого провітрювання.
- Можна встановити новий склопакет. Заміна звичайного склопакета енергозберігаючим дозволить значно зменшити тепловтрату вікна.
Деякі завдання з удосконалення вікна вирішуються просто, деякі вимагають великих часових та фінансових витрат. Але в більшості випадків характеристики пластикового вікна можна суттєво покращити без його повної заміни – і це дозволить заощадити кошти.
Вікно вийшло з ладу – що робити?
Якщо вище ми говорили про проблеми зі справним (загалом) вікном, то тепер варто торкнутися такої теми як ремонт конструкції. Несправності можуть виникнути різні - від порваного ущільнювача до розбитого склопакета. Іноді й самі власники провокують появу неполадок — наприклад, демонтуючи частину кріплення або довго залишаючи монтажну піну без захисту.
Тут слід враховувати кілька аспектів:
- Перше – варто доручати ремонт професіоналам. Це стосується навіть таких, з першого погляду нескладних операцій, як заміна ущільнювача. При виборі ущільнюючого контуру з невідповідною конфігурацією або не буде усунуто продування або навпаки, вікно буде закриватися зусиллям. Це призведе до підвищеного зносу фурнітури та прискорить її поломку.
- По-друге, треба мати на увазі, що деякі завдання можуть бути складнішими, ніж здаються на перший погляд. Так, наприклад, при поломці фурнітури доведеться шукати аналогічну чи сумісну деталь. Або під час заміни склопакета на конструкцію з більшою шириною потрібно встановити нові штапики.
- Регулярна професійна профілактика заощаджує гроші на ремонті. Періодичне обслуговування вікна (чистка, змащення, регулювання) сповільнює знос всіх комплектуючих. Тому дорогого ремонту вдасться уникати набагато довше.
Якщо вікно вийшло з ладу або стало працювати помітно гірше, деякі проблеми можна спробувати вирішити самостійно. Наприклад, «стулку, що затирає», досить просто відрегулювати, використовуючи посібники з налаштування фурнітури з інтернету. Але якщо проблема складна, або ви не впевнені, що все робите правильно, краще звернутися до фахівців!
Поширені проблеми та шляхи їх вирішення
Проблеми з продуванням характерні для більшості вікон - і періодично вони виникають навіть у якісних конструкцій, які були професійно встановлені. Стратегія рішення залежить від місця продування та його характеру.
Продування по периметру
Причина 1: Притискання стулки до рами недостатньо ефективне для зимового часу.
Що робити: Налаштувати зусилля притиску, перевівши вікно в «зимовий» режим.
Причина 2: Ущільнювач втратив еластичність і не перекриває зазор.
Що робити: провести заміну ущільнювача.

заміна ущільнювача на пластикових вікнах
Продування в місці кріплення імпосту
Причина: майже у 100% випадків справа у заводському шлюбі. При правильному встановленні імпоста (вертикальній або горизонтальній перегородці) з використанням механічного з'єднувача наскрізних щілин не повинно бути!
Що робити: зовні заповнити щілину морозостійким герметиком. Зсередини обробити проблемну ділянку складом на основі акрилу або силікону.
Продування в області петель
Причина 1: Через отвори на зовнішній стороні рами (наприклад, від кріплення термометра) всередину профілю проникає холодне повітря
Що робити: Загерметизувати отвори
Причина 2: Стулка через перекос нещільно притиснута до рами
Що робити: Відрегулювати положення стулки на петлях

майстер по ремонту вікон у Львові
Продування з-під підвіконня
Причина: Неправильне встановлення підвіконня. Простір під підвіконням має бути заповнений монтажною піною без щілин та порожнеч.
Що робити: загерметизувати місце під підвіконням. Якщо це неможливо – демонтувати підвіконня та встановити його правильно. Загерметизувати місце під зовнішнім відливом.
Продування в області відкосів
Причина: Неправильний монтаж відкосів або поступове руйнування монтажної піни під впливом вологи, вітру та УФ-випромінювання.
Що робити: Демонтувати відкоси, вирізати ушкоджену піну та заповнити монтажний шов новою піною. Загерметизувати монтажний шов зсередини та зовні.
Частину з цих робіт можна виконати самотужки. Але для отримання гарантії усунення протягів або інших проблем із пластиковими вікнами варто звернутися до фахівців.
Майстри компанії "Енфілд Віндовс" виконують ремонт вікон у Львові. Також у компанії ви можете замовити регулювання вікон у Києві, Броварах та Борисполі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
"Бусіфікація" — це необхідність, без якої неможливо воювати?
Політична реклама
17:00
Вчора
ТОП новини
Оголошення
11:31, 8 квітня
10:31, 4 квітня
06:13, 4 квітня
12:50, 31 березня
06:13, 4 квітня
live comments feed...