09:05, 27 грудня 2021 р.
Надійне джерело
Скульптура Моцарту, площа Коліївщини та вул. Бандери: що змінилося у Львові за 2021 рік, - ФОТО, ВІДЕО
У рамках редакційного спецпроєкту "ТОП від 032.ua" редакція створила добірку важливих подій у Львові, які відбулися у 2021 році.
Наразі добігає до завершення 2021 рік. У Львові за цей рік відбулося низка визначних подій, що стосуються різних сфер життєдіяльності. Кореспондентка 032.ua створила добірку змін та пропонує згадати важливі моменти для "життя" міста.
Відкриття оновленої площі Коліївщини
У вересні відбулося урочисте відкриття оновленої площі Коліївщини. Там замінили всі мережі та комунікації, поклали нову бруківку, встановили нові крісла, нові смітники. Окрасою площі став також новий фонтан міста - це криниця, з якої йде вода.
Загалом вартість робіт становить орієнтовно 3 млн грн, місто дало 1 млн грн, а 2 млн грн - це кошти з європейських грантів. Відео з дня відкриття:
Встановлення пам'ятника сину Моцарту
Влітку у Львові на площі Маланюка урочисто відкрили скульптуру сина Моцарта, яка викликала неоднозначні думки та реакції у жителів. Навіть створили петицію щодо демонтажу скульптури Франца Ксавера Моцарта, аргументували це тим, що вона спотворює історичний та мистецький простір міста. Рішення розглянули під час засідання міськради, однак воно не набрало потрібної кількості голосів від депутатів, тому скульптура залишиться на площі.
Редакція 032.ua раніше роз'яснювала, як тлумачать скульптуру. Зокрема, вона показує сина Моцарта у символічному диригентському русі з перебільшеною старовинною бароковою перукою, яка символізує його зв'язок з легендарним батьком, відповідальність перед славою якого він все життя відчував, а також з його дідом Леопольдом, основоположником музичної династії Моцартів.
У Львові встановили скульптуру сина Моцарта, Фото: пресслужби Львівської міськради
Перший центр вакцинації в Україні
Наприкінці травня цьогоріч у Львові на стадіоні "Арена Львів" відкрили перший в Україні центр вакцинації населення від ковіду і він працював спочатку лише на вихідних. Запускали навіть безкоштовний автобус із центральної частини міста до пункту щеплень. Тоді вакцинували китайською вакциною CoronaVac. За перші вихідні дії центру зробили 1041 щеплень.
Згодом вирішили відкрити ще центри вакцинації у ТЦ "Форум Львів" та на Сихові у "Центрі Довженка". Станом на кінець цього року у місті діє тринадцять тимчасових пунктів масової вакцинації населення, а також тринадцять стаціонарних (у міських лікарнях). Доступні вакцини - Pfizer, AstraZeneca, CoronaVac та Moderna. Загалом на Львівщині вже провели 1 842 361 щеплень від коронавірусу.
Відновлення одружень у палаці Потоцьких
Із 1975 до 2002 року будівлю Палацу Потоцьких у Львові використовували для урочистих подій. Тоді вона була головним Львівським міським РАЦС. У цій локації одружилися понад 130 тисяч пар. Влітку цьогоріч відновили давню міську традицію "королівського" весілля у Львові. У Дзеркальній залі Палацу Потоцьких знову можуть одружитися всі охочі - запровадили послугу "шлюб за добу".
Перша пара, для якої провели урочисту церемонію після відновлення одружень у Палаці Потоцьких, - Андрій та Наталія. Вони львів'яни, однак зараз проживають та працюють у Польщі. Приїхали до Львова, щоб одружитися. Ось так це було:
Відкриття оновленого трамвайного депо
У вересні у Львові після реконструкції відкрили трамвайне депо на вулиці Промисловій, 29. Воно стало головним у місті, а депо на Городоцькій функціонуватиме як ремонтна база.
У рамках реконструкції змонтували нову котельню з енергоефективними котлами, влаштували нову систему теплопостачання, замінили мийний комплекс для трамваїв та очисні споруди, покращили електроосвітлення цеху та вентиляцію тощо. Роботи проводила компанія "ВІР-Західбуд". Відео з дня відкриття:
Відкриття РадіоГаражу
У червні цьогоріч у Львові відбулося офіційне відкриття нового міждисциплінарного простору - РадіоГаражу на вулиці Князя Романа, 6. Він є підрозділом Музею радіо "Львівське радіо" і місцем, де активно проводять виставки, майстерні, дискусії та інше.
Цей новий медіа-мистецький осередок облаштували у приміщенні старого гаражу на першому поверсі в історичному будинку Львівського радіо.
Радіогараж у Львові, Фото: 032.ua
Повністю демонтували Монумент слави на Стрийській
Монумент Слави на вулиці Стрийській у Львові повністю демонтували цьогоріч 23 липня, хоча самі роботи стартував ще у 2019 році. Спочатку через аварійний стан розібрали аварійну 30-метрову стелу. Далі поступово демонтовували інші елементи скульптурної композиції радянського пам’ятника. Барельєфи монументу перевезли у музей "Територія Терору".
22 липня 2021 року розпочали демонтаж останніх двох фігур - радянського воїна та "Батьківщини-матері", вже через два дні їх також перемістили до музею. Загалом демонтаж скульптур та барельєфів монументу обійшовся у 300 тис. грн. Щодо майбутніх планів облаштування місця, де був монумент, то центральним елементом там має стати сквер пам’яті Героїв України.
Демонтаж Монументу слави на Стрийській, Фото: фейсбук музею "Територія терору"
Відкриття вулиці Бандери після ремонту
18 грудня у Львові вулицю Бандери повністю відкрили для проїзду легкового транспорту, а наступного дня там поїхав громадський транспорт. Однак надалі продовжаться ще роботи з облаштування тротуарів, благоустрою.
Мер міста Андрій Садовий прокоментував кореспондентці 032.ua виконані ремонтні роботи на Бандери:
"Головні враження про ремонт вулиці Бандери я буду мати після зими, коли вулиця переживе мороз зі снігом. Роботи ще будуть тривати, тому що загалом ремонт не завершили. Однак це буде полегшення для водіїв, тому що така магістраль буде відкрита для проїзду", - зазначив міський голова.
Читайте також: Великі гроші міста Лева: топ-6 бізнес-угод Львова за підсумками 2021 року
Фото на головній: пресслужби Львівської міськради
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Оголошення
13:22, 3 січня
10:33, 10 січня
20:40, 3 січня
08:32, 10 січня
13:22, 3 січня
live comments feed...
Коментарі