09:57, 16 квітня 2013 р.
Книга львів’янина «Історія з грифом “Секретно” переможець книжкового рейтингу Спілки письменників
Популярна книга Володимира В’ятровича «Історія з грифом “Секретно”» названа серед найкращих книг 2012 року за версією Національної спілки письменників України.
«Сюжети, розказані в цій книзі, не мав знати ніхто», — розповідає автор і нагадує: минуле не приховаєш.
Національна спілка письменників України відзначила цю працю у номінації «Публіцистика» серед найкращих книг 2012 року.
У своїх книгах старший науковий співробітник Києво-Могилянської академії Володимир В’ятрович розповідає про ХХ століття в Україні: тут і сюжети про керівників підпілля та радянських солдатів, про любов і зради, геополітичні маніпуляції та агентурні ігри.
«Книжка не про сьогодні, а про минуле, принаймні хотілось би вірити, що вона тільки про минуле, — говорить В’ятрович. — А паралелі, які є надто очевидними. Напевно, тому, що те минуле нас нічому не навчило, а відомо, що історія — дуже вимоглива вчителька: якщо її уроки не засвоїти, то вона буде їх повторювати постійно і постійно».
Перша книга з цієї серії увійшла до ТОП-10 книгарні «Є» 2012 року, мала три перевидання, а автора відзначено премією Стуса. Другу книгу Володимир В’ятрович присвятив «країні, яка досі ховає секрети неіснуючої держави».
Він переконаний, що ми не відповідаємо за минуле, але відповідаємо за пам’ять минулого: «Якщо ми не збережемо і не передамо цієї пам’яті далі по ланцюжку поколінь своїм нащадкам, то приречемо цих нащадків на те, що вони будуть повторювати помилки наші і помилки наших предків. Саме для того, аби не вчились у минулого, щоб не було сукупної передачі досвіду наступним поколінням, нашу пам’ять системно стирали в радянські часи. Стирали і саму пам’ять, і носіїв цієї пам’яті. Сюжети, розказані в цій книзі, не мав знати ніхто. Це ті сторінки історії, які б мали бути вирвані назавжди. Це ті уроки, які б мали залишитись невивченими».
Обидві книги вийшли в рамках проекту «Наш формат історії», який втілюють Центр досліджень визвольного руху, мистецька агенція «Наш формат» та видавництво «Часопис».
Нагадаємо, що кандидат історичних наук Володимир В’ятрович (35 років) у 2008—2010 роках очолював Архів СБУ та розсекретив колишні архіви КҐБ. У 2010—2011 роках працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету. Автор шести книг з історії визвольного руху, співавтор довідника «Право на правду. Практичний порадник із доступу до архівів».
Коротка довідка:
Володимир В’ятрович працює в Національному університеті «Києво-Могилянська академія», очолює вчену раду Центру досліджень визвольного руху, член наглядової ради Національного музею «Тюрма на Лонцького».
Володимир В’ятрович, який у 2008—2010 роках розсекретив архіви КҐБ, пише про минуле України 1918—1991 років через призму документів спецслужби. Вийшло друком дві його книги «Історія з грифом “Секретно”» та «Історія з грифом “Секретно”. Нові сюжети», які є підсумком його щотижневої колонки для ТСН.ua.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
12:03, 16 грудня
40
11:41, 13 грудня
35
11:41, 13 грудня
18
08:38, Вчора
36
10:20, 19 грудня
live comments feed...
Коментарі