Новини компаній
15:07, 21 січня 2021 р.
Що таке рулонний газон, його склад, переваги і недоліки
Новини компаній
Газон — важливий елемент ландшафтного дизайну. Доглянутий, він надає ділянці особливий шик і респектабельність. На тлі рівно підстриженої трави ефектно виглядають будь-які рослини. Для того щоб швидко озеленити територію, дизайнери часто використовують рулонний газон. Що це таке, які правила укладки такого газону і як за ним доглядати, Ви сьогодні дізнаєтесь від лідера у сфері озеленення та ландшафтного дизайну "Renesans Style".
Що таке рулонний газон, його склад, переваги і недоліки
Вирощування газонної трави природним шляхом — тривалий процес. Він складається з декількох етапів:
- вибір сорту насіння;
- підготовка грунту, що включає її вирівнювання і утрамбовку, розпушування верхнього шару;
- посів;
- регулярний полив.
При відсутності досвіду результат не завжди може порадувати. Можливий нерівномірний ріст трави, що утворює своєрідні лисини. Ці ділянки доводиться повторно засівати і чекати нових сходів.
Всіх цих складнощів можна уникнути, уклавши на території озеленення рулонний газон. Він являє собою шар дерну з вже вирослою травою. Причому гарантовано не містить бур’янів. Багато садівників вважають, що це щільний шар дерну, згорнутий на зразок рулону шпалер. Частково це так і є, але насправді будова цього декоративного покриття більш складна і залежить від методу вирощування. Нерідко для утворення більш щільного кореневого шару використовують сітку чи геотекстиль.
Родючий шар під рулонним газоном повинен мати товщину 8 — 10 см.
Переваги рулонного газону очевидні:
- швидке озеленення території (протягом декількох годин або днів, в залежності від площі облагороджується ділянки);
- безпроблемне вирощування на найскладніших, глинистих і кам’янистих ґрунтах;
- можливість укладання на схилах і місцевості зі складним рельєфом;
- не вимагає такого ретельного догляду, який необхідний природному газону;
- високий ступінь декоративності;
- готовий до експлуатації через 2-3 дні після укладання.
Способи вирощування газону в рулонах
Вирощування рулонного газону – процес нешвидкий і вимагає спеціальних знань. Для формування щільного шару дерну, придатного для зрізання, повинно пройти не менше двох років. До теперішнього часу відпрацьовані два способи, які використовують виробники матеріалів для ландшафтного дизайну.
Із застосуванням сітки
Використання полімерної сітки “Тенакс РАДІКС” і Tama-Net дозволяє скоротити терміни ВИРОЩУВАННЯ газонної трави. Це легкий за вагою і дуже міцний синтетичний матеріал з дрібним осередком. Його випускають в рулонах шириною 75, 100 і 120 см. Великомасштабні виробництва використовують полотна шириною 5,4 м.
Комірчаста структура сітки дозволяє підтримувати цілісність шару землі в період формування дерну. Після того, як буде досягнута технічна зрілість газону, підкладка дозволить легко згорнути його в рулони.
Траву в рулонах вирощують на відкритих територіях і в теплицях. Технологія вирощування складається з декількох етапів.
- Підготовка грунту. На полі, призначеному для посіву трави, виконуються оранка і фрезерування, вирівнювання грунту. Одночасно здійснюється внесення гербіцидів, необхідних для знищення бур’янів. На завершальному етапі підготовки грунту її прикочують для отримання рівної поверхні середньої щільності.
- Виконують розмітку ділянки під укладання полімерної сітки.
- Розкладають синтетичний матеріал.
- Поверх нього насипають тонкий шар пухкого, родючого грунту (2-3 см).
- Здійснюють поверхневий посів трав, використовуючи сівалки.
- Накочують грунт. Використовуючи стаціонарну систему зрошення, підтримують грунт у вологому стані. Разом з водою вносять мінеральні добрива.
- Зрізають готовий газон, згортаючи його в рулони. При наявності сітки, це робиться вручну, без особливих трудовитрат.
Головна перевага цього методу полягає в тому, що трави можна вирощувати на одному і тому ж місці багато разів. Немає необхідності залишати поле під парою, надаючи землі відпочинок.
Без застосування сітки
Технологія вирощування нічим не відрізняється від попередньої, крім того, що в ній не використовується полімерна сітка. У цього способу є свої недоліки:
- необхідність залучення спеціальної техніки для зрізання дерну і укладання його в рулони;
- товщина щільного шару може бути різною і залежить від якості грунту (газони, які виросли на торф’яних грунтах, мають товщину до 15 мм);
- тонкі полотна можуть розпадатися на фрагменти;
При цьому способі вирощування потрібно більш ретельний догляд, що включає регулярну підгодівлю, необхідну для утворення дернини.
Вибір трав
Всі трави, що входять до складу газону, мають своє призначення. Це пов’язано з особливостями рослин. Одні з них протистоять появи бур’янів, інші відрізняються високою схожістю насіння, треті добре переносять посуху, четверті стійкі до витоптування. Щоб трава прижилася, їй необхідно забезпечити якісний полив.
З цієї причини при вирощуванні рулонного газону завжди використовують травосуміші. Найбільш популярні:
- 60% тонконога, 30% костриці, 10% райграса (універсальна);
- 80% костриці, 20% тонконога (добре переносять затіненість);
- 50% мятлика лугового, 25% вівсяниці червоної, 25% райграс (стійкі до витоптування, швидко відновлюються, ростуть рівномірно).
Рулонний газон види
Standart rolls. Найбільш легкий в укладанні через своїх невеликих габаритів і ваги. Середня товщина 20-30 мм, ширина 400 мм, довжина 2 м. Вага рулону 18-25 кг.
Slab rolls. Нарізається спеціально для виконання ремонтних робіт: заповнення лисин в газоні і оформлення невеликих ділянок відкритого ґрунту навколо зелених насаджень. Товщина дерну з травою становить 20-30 мм. Габарити рулону 40х100 см. Вага 10-12 кг.
Smart rolls. Цей формат оптимальний для озеленення великих територій. Товщина полотна дерну становить 20-70 мм, ширина 550 мм, довжина 26 м. Вага рулону 250-360 кг. Укладання виконується за допомогою спецтехніки і силами кількох людей.
Big rolls. Ще один формат для озеленення великих територій. Оптимальний для благоустрою об’єктів спортивного призначення. Габарити рулону 1, 2х26 М. товщина 3-7 см.
Якщо Ви бажаєте купити рулонний газон
Зважившись на покупку такого газону, потрібно розуміти, що не всі обіцянки виробників гарантовано збудуться. У перший час після укладання озеленена територія виглядає чудово. Але на наступний рік від цієї краси може залишитися лише мала частина. Перед покупкою рекомендується розкачати рулон і візуально оцінити якість
Реальність така, що ринок пропонує занадто мало повноцінних 3-річних газонів. В основному виробники реалізують матеріали першого і другого року посадки. Вони мають істотний недолік: не повністю сформувану дернину. Це перший момент, на який потрібно звертати увагу при виборі.
Якісний рулонний газон має такі показники:
- відсутність запаху прілості;
- оптимальна щільність — 50 травинок на 10 см2;
- не повинно бути лисин і жовтих трав;
- добре сформований щільний дерен з великою кількістю білих коренів;
- рівномірна товщина рулону по всій його довжині;
- відсутність бур’янів.
Порада! Від ландшафтних дизайнерів Renesans Style можна почути рекомендацію вибирати рулонний газон за допомогою сигаретної пачки. Повинні збігатися такі параметри: Товщина пачки і шару дерну, висота пачки і трави.
Наш блог містить ще багато корисних порад по озелененню та ландшафтному дизайну.
Як визначити потрібну кількість рулонів?
При замовленні рулонного газону можна повідомити менеджеру площу ділянки, що підлягає озелененню, і фахівець сам зробить всі необхідні розрахунки. Якщо є бажання виконати це завдання самостійно, орієнтуються на наступні рекомендації:
- Знаходять площу рулону, помноживши його довжину на ширину.
- Площа ділянки ділять на цифру, знайдену на попередньому етапі.
- До отриманого значення додають 10%, необхідних на невеликий перехлест полотен при їх укладанні.
- Розрахунок орієнтовної вартості газону для конкретної ділянки
- Всі виробники надають покупцеві два варіанти цін: 1 рулону; 1м2.
Правильне укладання рулонного газону
Фахівці Renesans Style не рекомендують поливати газон перед транспортуванням, так як сухий дерен краще переносить механічний вплив. Тому виробника або реалізатора бажано попередити про час самовивозу. Якщо замовлення доставляє компанія, необхідно поцікавитися про те, коли був останній полив трави.
Важливі моменти:
- оптимальна пора року для укладання рулонного газону-весна або осінь;
- погода повинна бути сухою і не жаркою;
- кращий час проведення робіт — ранок або вечір;
- рулони необхідно укласти протягом 1-2 днів після придбання;
- до виконання робіт привезені матеріали зберігають в тіні, не поливають.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі