12:05, 29 жовтня 2020 р.
Надійне джерело
Що варто знати про втрату нюху і COVID-19: розповіла Уляна Супрун
Щодня в Україні фіксують нові випадки захворюваності на коронавірус. Станом на 29 жовтня лабораторно підтвердили 70 417, за минулу добувиявили 7 342 випадки. Окрім високої температури, кашлю, слабкості, один із можливих симптомів є втрата нюху. Часто його він проявляється на перших етапах хвороби.
Як розповіла на своїй facebook-сторінці колишня міністерка охорони здоров'я України Уляна Супрун, у випадку із коронавірусом, втрата нюху трапляється раптово, навіть тоді, коли у людини немає закладеності носа. У більшості нюх може відновитися менше, ніж за місяць. Однак не кожна у всіх після хвороби нюх може відновитися повноцінно. Для когось процес відновлення може більше року.
Що відомо про втрату нюху?
За словами Уляни Супрун, чому зникає нюх наразі достеменно невідомо. Вона пояснює, що на відміну від втрати нюху, яка виникає через інші віруси, вірус SARS-CoV-2 лише тимчасово “роззброює” нюхові рецептори, при цьому вплива на функцію підтримуючих клітин. Щойно організм справляється з вірусом, нюх повертається.
Разом з нюхом дуже часто зникає й смак. Про втрату відчуття смаку заявляли понад 40% людей, які хворіли на COVID-19. Якщо зі смаковими рецепторами все гаразд, а нюхові не працюють відповідно, то може виникати враження, ніби ви втратили і відчуття смаку.
Як справлятися з втратою нюху і смаку?
Універсальних порад щодо повернення нюху немає. Однак British Rhinological Society розробили рекомендації для медиків, як допомогти таким пацієнтами. Отож, пропонуємо ознайомитися із порадами:
- рекомендують використовувати краплі для носа, які мають протизапальну дію для тих людей, що понад два тижні не відчувають запахів;
- проводити тренування нюху. Це передбачає, що людина, яка втратила нюх, з періодичністю та впродовж тривалого періоду часу повинна нюхати різні ефірні олії, щоб спонукати сенсорну реакцію. Є кілька досліджень, які підтверджують, що такі тренування позитивно впливають на швидкість повернення нюху чи часткового його відновлення;
- тренувати рецептори можна завдяки їжі. Радять спробувати додати більше спецій чи більше кислої, гіркої або солодкої їжі до раціону.
Читайте також: Як правильно самоізолюватися під час карантину: поради Уляни Супрун
Фото на голоній: Pexels
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
17:13, 21 листопада
live comments feed...
Коментарі