13:01, 2 вересня 2020 р.
Надійне джерело
В Україні планують запустити нове тестування на COVID-19
Фото умовне / з відкритих джерел
У середу, 2 вересня, під час традиційного онлайн-брифінгу Міністерства охорони здоров'я головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, що в Україні планують збільшити кількість тестувань на COVID-19. Йдеться про використання швидких тестів на антиген.
Як повідомляє журналістка 032.ua, Віктор Ляшко зазначив, що завершив перемовини з Європейським регіональним бюро ВООЗ. На наступному тижні планують оновити протокол щодо тестування на коронавірус, де знайдуть місце для швидких тестів на антиген.
"Наразі у Сполучених Штатах Америки зареєстрували чотири виробники швидких тестів на антиген. Всесвітня організація охорони здоров’я також оновлює протокол, який використають і в стратегії збільшення кількості тестувань на території нашої держави. Зараз ведемо перемовини із виробниками, які зареєстрували швидкі тести на антиген, щоб вони подали на реєстрацію їх в Україні", - додав головний санітарний лікар.
Віктор Ляшко також пояснив, що таке швидкі тести на антиген. За його словами, тести на антиген беруться так само, як для тестування методом ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція). Зокрема, із носоглотки забирається змив, який ставиться у певний фермент. Фермент виділяє РНК. Далі РНК поміщується на швидкий тест, який показує, чи наявний збудник коронавірусної хвороби, чи відсутній. Цей тест планують використовувати і для діагностування. Наразі в Україні із діагностичною метою використвовують ПЛР-тест.
Зазначимо, наразі в Україні тестування на коронавірус проводять двома методами. Методом ПЛР-тестування — тестування методом полімеразної ланцюгової реакції. Таке тестування показує наявність чи відсутність в організмі людини ДНК або РНК вірусу. Завдяки ПЛР-тесту можна виявити у хворого коронавірус ще у перші дні зараження. Проводять тестування методом забору зразків із верхніх дихальних шляхів (носоглотки) пацієнта.
Методом ІФА-тестування — це імуно-ферментний аналіз, за допомогою якого виявляють антитіла, які виробляються коли організм уражений вірусом. До того ж, методом ІФА-тестування визначають імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляють M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G — то людина перехворіла вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання.
Читайте також: 31-річна львів'янка розповіла, як це - перехворіти на COVID-19
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Останні новини
18:02
Вчора
16:06
Вчора
Оголошення
20:12, 9 січня
09:38, 10 січня
11
21:24, 9 січня
live comments feed...
Коментарі