Новини компаній
11:00, 30 квітня 2020 р.
Укладання тротуарної плитки «Старе місто»
Новини компаній
Бруківка «Старе місто» - найбільш популярна серія, яка активно використовується для мощення доріжок на приватних територіях і в громадських місцях. Така популярність пояснюється просто: стильний зовнішній вигляд, прекрасні експлуатаційні якості, довговічність і простий монтаж. При наявності коректної схеми укладання тротуарної плитки «Старе місто», укладку можна виконати самостійно. Однак монтаж бруківки у Львові має особливості, про які краще дізнатися заздалегідь. Тільки якщо ви не хочете починати процес спочатку, витрачати свої гроші і час.
Можна найняти робітників, але немає гарантії, що вони будуть дотримуватися технологічного процесу, оскільки він досить тривалий і складається з декількох етапів. За кілька годин укласти плитку не вийде. І навіть якщо вас будуть запевняти, що можна впоратися за день, не вірте! Просто монтажники нехтують технологією, заради швидкого результату. У підсумку, ви потім будете мучитися з ремонтом дорожнього покриття. Можливо, буде потрібен демонтаж і монтаж нової плитки. Але не будемо вас лякати, все не так страшно! Укладання тротуарної плитки «Старе місто» не так вже й складно. Головне - дотримуйтесь рекомендацій, і тротуарні доріжки вас порадують не лише красивим дизайном, але і надійністю.
Етапи монтажу бруківки
1. Плануємо наперед.
Не пропускайте цей етап, оскільки він - найважливіший, без перебільшення. Якщо не продумати заздалегідь, де будуть розташовуватися доріжки, доведеться переробляти. А це зайві витрати на будівельні матеріали і час, якого завжди не вистачає. Так що, відкладіть свої інструменти і займіться плануванням.
Що потрібно врахувати перед початком будівельних робіт:
- Призначення доріжок. Від призначення і фізичного навантаження залежить товщина плитки. Для доріжок на дачній ділянці, де не будуть їздити автомобілі, досить товщини 40 мм. Якщо планується заїзд легкового транспорту - 60 мм. Для будівельної техніки, вантажних автомобілів та інших великовагових транспортних засобів - 80 мм. У форми "Старе місто" товщина 60 мм, тому вона підійде в більшості випадків.
- Вид і властивості грунту. Доведеться зробити домашнє завдання і визначити пухкість грунту, висоту грунтових вод, глибину промерзання. Навіщо це потрібно? Щоб визначити який тип підстави підійде для даної ділянки - бетонну основу з арматурою або пісочну підставу. Іноді потрібна установка додаткової дренажної системи. Це складний пункт, який вимагає професійного погляду, тому рекомендуємо звернутися до експерта, якщо ви сумніваєтеся.
- Розмітка. Накресліть схему, де будуть проходити доріжки, а також зони паркінгу і відпочинку. Намалюйте все на аркуші паперу, щоб наочно бачити, якою буде ваша ділянка. Даний пункт необхідний і для того, щоб можна було розрахувати точну кількість плитки.
2. Готуємо основу
На етапі планування вибирається вид підстави, що підходить під геологічні особливості території. Після цього проводяться роботи по виїмці грунту, і здійснюється підготовка дренажу. Знаючи глибину траншеї і вид підстави, можна обчислити, скільки буде потрібно піску, щебеню та геотекстилю.
3. Вибираємо малюнок
4. Укладаємо бруківку поетапно
- Монтуємо бордюри з одного боку майбутнього тротуару. Вони повинні бути строго врівень з плиткою, інакше вода не буде йти. З одного боку бордюр ставиться для того, щоб вам не довелося різати плитку, підганяючи її під ширину доріжки. Простіше спочатку викласти доріжку і потім встановити бордюр.
- Вибираємо схему. «Старе місто» - універсальна бруківка, яку можна викласти різними візерунками, в залежності від власних уподобань. Вибираючи малюнок, ознайомтеся з усіма варіантами укладання тротуарної плитки «Старе місто» на фото. Це може бути монтаж уздовж або поперек тротуару смугами, хаотичне розташування. Ефектно виглядає поєднання кількох кольорів бруківки.
- Викладаємо плитку відповідно до обраної схеми. До цього етапу у вас вже має бути готова підстава з утрамбованим верхнім шаром. Верхній шар - пісок, щебінь або бетон для ділянок з високим навантаженням. Готуючи підставу, зробіть невеликий ухил, щоб вода не залишалася на поверхні.
Тонкощі і нюанси укладання плитки «Старе місто»
Починайте монтаж плитки «від себе», тобто ви будете рухатися по викладеній плитці. Не залишайте зазори, оскільки бруківка цієї серії має збоку виступи, вони ж «русти». Завдяки цьому зазори між плиточками виходять рівними.
Чи можна укладати бруківку на цементно-піщану суміш? Єдиної відповіді немає, однак виробники не рекомендують проводити монтаж вібропресованої бруківки на ЦПС. Причина - утворення висолів і дорогий ремонт. У вас не вийде акуратно демонтувати одну плитку і замінити її. Доведеться міняти відразу кілька каменів, а це вже накладно для бюджету.
Для створення ідеально рівної поверхні, використовуйте киянку, кілочки з капроновою ниткою і будівельний рівень. Постійно перевіряйте, який ухил у вас виходить. При виникненні нерівностей, візьміть гумову киянку і легенько вдарте по виступаючій плитці. Так ви зможете швидко вирівняти окремі ділянки, не порушивши цілісність тротуару. Якщо у вас вийде пройти по всьому периметру доріжок віброплитою, це буде ідеально.
Висновок
В укладанні тротуарної плитки «Старе місто» немає нічого складного. Потрібно лише прислухатися до рекомендацій виробника, вибрати правильний тип підстави і запастися терпінням. Бруківка викладається по одній штучці, тому будьте готові до того, що монтаж затягнеться на кілька годин. А якщо ви оберете складний малюнок, то з укладанням тротуарної плитки «Старе місто», навіть за день можна не впоратися.
Контакти: https://blokbud.lviv.ua/brukivka-lviv.html
• +38 (067) 370-83-08
• +38 (099) 140-08-13
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
15:22, 18 грудня
22:54, 25 грудня
13:07, 16 грудня
5
17:17, 19 грудня
live comments feed...
Коментарі