16:16, 8 липня 2019 р.
У Львові планують підсвітити Порохову Вежу та оновити Генплан міста
До святкування 60-ї річниці з моменту, коли Львівська обласна організація Національної спілки архітекторів України переїхала у історичну фортецю на Підвальній, планують підсвітити Порохову Вежу.
Про це повідомляє кореспондент сайту 032.ua.
Як розповів архітектор Юрій Горалевич, подія відбудеться восени і має досить велике значення для львівської спілки, оскільки за всі ці роки архітектори проводили заходи, зокрема, Міжнародний фестиваль архітектури та мистецтв "Вежа", власними зусиллями та коштом.
Торік у Львові урочисто запрацював Центр архітектури, дизайну та урбаністики "Порохова Вежа", а цього року планують завершити останні технічні штрихи в будівлі. Зокрема, тривають роботи з художньої підсвітки історичної фортеці, уже встановлені опори - залишилося встановити обладнання.
"Якщо все добре, то на святкування 60-річчя восени цього року ми продемонструємо, як бачимо освітлену Вежу, яку буде видно з Високого Замку і з цілого міста. Ми хочемо подарувати для нашого міста й держави ще один культурний об’єкт, який би вчив людей добра, де би виховувалися люди мистецтва, які відповідають за розвиток Львова й України. Це прописано в нашому Маніфесті, який минулого року був ухвалений в кінці дискусійного майданчика, і в Урочистому приреченні, яке приймають новообрані члени нашого спілчанського товариства", - додав Юрій Горалевич.
Голова правління ЛОО НСАУ Богдан Гой пояснив, що перетворення відбуваються і всередині Будинку архітектора: експоновану на фестивалі "Вежа" плитку планують використати для внутрішніх оновлень, тривають технічні роботи з облаштування обігріву будівлі, а також юридичні - пов'язані зі статусом будівлі.
Читайте також: Озеро на Панча: як мешканці Львова змінюють простір довкола себе
Орієнтовно 15 - 16 вересня Порохова Вежа повноцінно запрацює. На першому поверсі планують облаштувати "вітальню", зону коворкінгу, де можна буде проводити зустрічі, лекції, дитячі заходи та навіть дивитися фільми. Другий та третій поверх буде використовуватися під тематичні проекти, щодо яких тривають напрацювання.
Окрім цього, львівські архітектори отримали грант від Українського культурного фонду на інтерактивний макет Львова.
"Це буде так званий “білий макет” 2х3, на якому за допомогою 3D-мапінгу буде ілюструватися історія розвитку нашого міста. Той макет ми зараз робимо так, що він може бути частиною більшої ідеї, яку ми планували - це так званий макет просторового розвитку Львова, де будуть виділені об’єкти, які ще не побудовані, але плануються", - зазначив Богдан Гой.
Юрій Горалевич додав, що з нагоди річниці та представлення оновленої порохівні, у Центрі архітектури мають намір організувати науково-практичну конференцію спільно з НУ "Львівська політехніка", присвячену проблемам стратегії розвитку міста.
"Ті теми,як звучали на дискусійному майданчику фестивалю "Вежа", отримають наукове обговорення і підґрунтя, щоби ми восени виробили програмний документ, який би був скерований органам влади міста і області, щоби розпочати працю над оновленням Генплану міста Львова. Дискусійний майданчик продемонстрував бажання “Політехніки” до того долучитися - у них є величезний науковий потенціал, який може це осягнути. Тож маємо до кінця року отримати такий програмний документ", - резюмував архітектор.
Читайте також: 10 чарівних песиків чекають на добрих господарів у ЛКП "Лев", - ФОТО
Зазначимо, що у Львові вже давно говорять про потребу в корекції наявного Генерального плану міста, з цією метою навіть проводили громадські слухання, але практичних дій у цьому напрямку наразі вчинено не було.
Повне або часткове копіювання матеріалу без письмової згоди редакції забороняється та вважається порушенням авторських прав
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
16:40, 30 грудня 2024 р.
14:36, Вчора
89
09:48, 26 грудня 2024 р.
10
14:36, Вчора
168
live comments feed...
Коментарі