• Головна
  • У Львові влаштують виставку, щоб привернути увагу до втрачених розписів Сосенка
13:01, 29 травня 2019 р.

У Львові влаштують виставку, щоб привернути увагу до втрачених розписів Сосенка

У Львові влаштують виставку, щоб привернути увагу до втрачених розписів Сосенка

У четвер, 30 травня, о 18:00 у кав'ярні-галереї "Штука" відбудеться відкриття виставки "Славськ. Втрачені розписи Сосенка".

Про це повідомляє журналіст 032.ua.

Автори Evgen Bulavin, Оксана Бойко, Leon Serg і Тетяна Казанцева 12-го травня зробили фото розписів Модеста Сосенка і Юліана Буцманюка у славській церкві Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ за кілька днів до їхнього знищення. 

"Виставка організовується тими людьми, хто першими відреагували на факт що розписи можуть бути збиті. Ми потрапили до церкви за анонімним проханням одного з парафіян, що боявся руйнування церкви та її автентичності. І відповідно це були світлини, які були зроблені в той момент. Можна побачити наскільки в гарному стані ці розписи, наскільки автентичний прочерк Сусенка і дуже-дуже гарний колорит. Там немає руйнації, там є просто краса отих розписів, які вже зараз знищені. Хочемо до цього привернути увагу. Виставка буде тривати в "Штуці" два місяці, щодня з 10:00 до 21:30, упродовж червня та липня, вхід вільний. А ще ми проведемо майстер-класи "Ікона на склі" – будемо малювати в отій обстановці втрачені ікони, ангели Сусенка", – розповіла в коментарі 032.ua співорганізаторка виставки, мистецтвознавець Тетяна Казанцева.

Автори – учасники ініціативного товариства, яке переконувало місцевих священика і парафіян у необхідності збереження розписів церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ видатного українського художника Модеста Сосенка та його помічника Юліана Буцманюка, виконаних у 1909 році.

Нагадаємо, церква архітектора Василя Нагірного, інтегральною частиною якої були розписи, належить до пам’яток архітектури місцевого значення. Незважаючи на цей факт і всупереч застереженням спільноти реставраторів, мистецтвознавців, художників і шанувальників українського культурного спадку, після численних візитів фахівців уже вранці 15-го травня парафіяни цинічно збили 100-річну плитку фабрики Івана Левинського, а з 17:00 до 19:00 – розписи.

Львівська облдержадміністрація подала позов до суду для вилучення з власності громади пам’ятки та скерували звернення до ДАБІ щодо вжиття необхідних заходів за завдані пошкодження. Натомість офіційна позиція керівництва УГКЦ щодо ситуації, яка склалась, досі не озвучена. Виставка – ще одна спроба звернути увагу громадськості до прецеденту з надією, що він не потоне у болоті бюрократичних процедур, політичних ігор та байдужості.

Читайте також: "ВЙО" до мандрів: як у Львові з'явилася агенція пригод

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #032 #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...