• Головна
  • На Львівщині встановили пости моніторингу якості повітря: запуск планується наступного року
14:10, Вчора
Надійне джерело

На Львівщині встановили пости моніторингу якості повітря: запуск планується наступного року

На Львівщині встановили пости моніторингу якості повітря: запуск планується наступного року

У Львівській області встановили ще один референтний автоматизований пункт моніторингу за якістю атмосферного повітря. Розпочато пуско-налагоджувальні роботи.

Як повідомили у Департаменті екології та природних ресурсів Львівської ОВА, наразі у регіоні розбудовується мережа моніторингу якості атмосферного повітря. До неї входять шість автоматизованих стаціонарних пунктів спостереження та програмно-апаратний комплекс, які розташовані в наступних населених пунктах:

  • І пункт референтний (еталонний) – м. Шептицький (м. Червоноград), вплив від ДП «Львіввугілля» (шахти регіону), центральної збагачувальної фабрики та промислової зони міста (грантові кошти GIZ);
  • ІІ пункт – селище Добротвір вплив Добротвірської ТЕС ПАТ ДТЕК «Західенерго» та допоміжних підприємств, які забезпечують функціонування ТЕС (грантові кошти GIZ);
  • ІІІ пункт – м. Стрий, впив промислової зони міста, міжнародної автомагістралі Київ-Чоп і частковий вплив з навітряної сторони міст Дрогобича та Борислава;
  • ІV пункт – м. Борислав, впив промислової зони міста, зокрема НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ «Укрнафта»;
  • V пункт – с. Сокільники впив міжнародної автомагістралі Київ-Чоп та агломерацію «Львів»;
  • VІ пункт (модернізація існуючого), транскордонний вплив, вплив навітряної сторони Польщі та вплив міжнародної автомагістралі Тернопіль-Львів-Рава-Руська.

Як зазначили у Департаменті, запуск онлайн-системи моніторингу планується на початку 2025 року. На сьогодні станції працюють в тестовому режимі та узгоджуються технічні рішення щодо роботи програмно-апаратного комплексу.

Довідка. Обладнання для моніторингу стану атмосферного повітря придбали за підтримки проєкту «Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України», що впроваджується в Україні компанією Deutsche  Gesellsschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, за дорученням Федерального міністерства економіки і захисту клімату Німеччини (BMWK).

Читайте також: Куди подіти ялинку після свят: способи утилізації

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львівщина #повітря #моніторинг
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...