09:10, 16 травня 2019 р.
Сьогодні Львів відзначає День вишиванки: програма заходів
Сьогодні Львів відзначає День вишиванки 2019. Що це за день, з якими подіями пов'язаний і яких традицій дотримуватися в це свято, розповідає журналіст 032.ua.
Коли День вишиванки 2019 в Україні
Свято вишиванки підпадає на кінець весни – на теплий сезон, коли ми вже прощаємося з набридлими пальтами та куртками, а значить, можна сміливо демонструвати ошатний національний одяг. З року в рік це ошатне національне свято проводиться в третій четвер останнього весняного місяця. Таким чином, День вишиванки 2019 Україна зустріне 16 травня.
День вишиванки: історія і значення свята в Україні
Вперше з ініціативою відзначати День вишиванки в Україні виступила в 2006 році студентка Чернівецького національного університету Леся Воронюк. На цю ідею її надихнув зовнішній вигляд її друга, який постійно носив вишиванку. Дівчина вирішила сама втілити в життя таку цікаву традицію і запропонувала своїм однокурсникам в один з днів прийти на заняття в національній сорочці. Тоді ж у вишиванки вбралися і студенти, і викладачі. Незабаром ця студентська ініціатива хвилею прокотилася по всій Україні, і тепер в теплий весняний день на вулицях багатьох міст країни все частіше можна побачити людей, одягнених в це національне українське вбрання. При цьому історія вишиванки в Україні нараховує вже не одну сотню років. У кожному регіоні зберігалася своя специфіка, кольори, орнамент і техніка виконання вишивки. Через ці візерунки і малюнки наші прабабусі прагнули залучити в сім'ю благополуччя і кохання. А самі вишиванки вважалися оберегом і символом краси.
Що символізує колір вишиванки:
Білий колір – символ невинності та оберіг від нещастя;
Червоний колір– символізує любов до людини, життя, енергію сонця, радість;
Чорний колір– багатство і добробут;
Зелений колір– жіночий колір;
Синій колір – символ неба і води, звільнення від недуг і душевний спокій;
Золотий або жовтий – символ меду і пшениці, добробуту, достатку, багатства та радості.
Як пройде День вишиванки у Львові 2019
У День вишиванки сценарій цілком передбачуваний: всі бажаючі просто вбираються у вишиванки. Також у Львові на проспекті Свободи відбудеться четвертий масштабний "Фестиваль Вишиванки", який розпочнеться масовою ходою у вишиванках від пам’ятника Михайлу Грушевському до пам’ятника Тарасу Шевченку. Окрім того, на гостей чекають концерт, майстер-класи, конкурси, а також частування козацьким кулешем і гігантським пляцком. Основна мета свята – збереження українських національних цінностей та їхня популяризація.
Заходи у День вишиванки:
з 09:00– одягання статуй Нептуна, Амфітріти, Адоніса та Діани у вишиванки, вивішування банеру, виставлення тематичної фотозони;
з 11:00– акція від Української академії лідерства – створення величезної карти України, яка покаже усю різноманітність вишиванок, які об’єднують нас як українців;
з 11:30– на площі Ринок виступають Львівські фанфари (у вишиванках);
11:30– найбільшого лева міста, що був встановлений до сторіччя ЗУНР, одягнуть у вишиванку;
12:00– одягання левів у вишиванки (одягатиме міський голова Андрій Садовий та його заступник з питань розвитку Андрій Москаленко), опісля – вітальні слова;
12:15 – відкриття фотовиставки дітей з особливими потребами у вишиванках. На відкритті виставки будуть присутні партнери, які допомогли реалізувати ідею з фотовиставкою: Юлія Аронова – голова ГО "Розправлені крила", батьки та діти-моделі фотосесії, Світлана Бачинська (фотограф), Марія Кокота (адміністратор) фотостудії Art Studio Passage, представники ательє Lady Di Atelier та ТМ "Скиба", які надали вишиті костюми для моделей фотосесії.
Читайте також: 10 крутих ді-джеїв зі Львова, музика яких вам сподобається
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:03
Вчора
Крафтові виробники Львівщини: огляд та рекомендації
Партнерський спецпроект
16:46
Вчора
Оголошення
13:22, 3 січня
17:54, 26 грудня 2024 р.
07:49, 26 грудня 2024 р.
17:54, 26 грудня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі