• Головна
  • Центр Львова: на що подивитись туристам у місті насамперед
16:54, 27 січня 2019 р.

Центр Львова: на що подивитись туристам у місті насамперед

Фото: Вікіпедія

Фото: Вікіпедія

Історичний центр Львова - це його перлина та своєрідний портал у минуле, адже саме тут у 13 столітті почала зароджуватись культурна столиця України.

Кореспондент сайту 032.ua зібрав інформацію про кілька ключових точок у центрі Львова, які обов’язково повинен відвідати турист, коли приїжджає у наше місто.

Домініканський Собор

Центр Львова: на що подивитись туристам у місті насамперед, фото-1

Колишній монастир домініканців, а тепер - церква Пресвятої Євхаристії, що розташований на площі Музейній у Львові, слугує не лише місцем молитви, але й точкою притягання туристів, як національна пам’ятка архітектури. Домініканський Собор приваблює людей своїм бароковим дизайном та оригінальними скульптурами відомих львівських митців (А. Осінського, М. Полейовського, С. Фесінґера). Заснували споруду 13 століття як готичний костел, на прохання дружини князя Лева - принцеси Констанції, а перебудували аж у 18 столітті, у зв’язку з аварійністю. У радянський час, при церкві відкрили Музей релігії та атеїзму, де працював кінолекторій, а в самому храмі під куполом повісили маятник Фуко. Зараз у Соборі не лише проводять традиційні богослужіння, але й часто відбуваються мистецькі події, наприклад, концерти до Різдва чи Великодня, а в підземелля при Музеї релігії водять екскурсії.

Каплиця Боїмів

Фото: 032.ua

Фото: 032.ua

На площі Катедральній у Львові розташована унікальна сакральна пам’ятка доби Ренесансу - Каплиця Боїмів. Збудована на початку 17 століття, вона слугувала усипальницею для родини львівських аристократів (тоді при Латинському Соборі діяв цвинтар). Згодом поховання перенесли на інші цвинтарі, а саму каплицю передали до катедри. Після Другої світової війни пам’ятку закрили для відвідувачів, і лише у 1969 році усі охочі знову змогли оцінити вівтар, фрески, скульптури та архітектуру Каплиці Боїмів. Відомою є також скульптура Христа Засмученого, що розміщена на куполі споруди: попри розповсюджений образ у іконографії, львівський сидячий Ісус спирається щокою не на праву, а на ліву руку.

Читайте також: Скандальні новобудови Львова: четвірка найбільш відомих самочинно зведених споруд

Костел Єзуїтів

Фото: 032.ua

Фото: 032.ua

Гарнізонний храм св. апостолів Петра і Павла - діюча перлина раннього бароко, що з’явилася у Львові на поч. 17 століття, з ініціативи Товариства Ісуса (Ордену Єзуїтів) та під керівництвом архітектора Джакомо Бріано. Згодом при костелі звели найвищу на той час у місті вежу-дзвіницю з годинником, а сам храм почав виконувати функції військової гарнізонної церкви. Дві світові війни завдали значних ушкоджень храму, тож у 1946 році монахи-єзуїти покинули Львів, а сама церква упродовж 65 років була зачинена і діяла як книгосховище Наукової бібліотеки ім. Стефаника. Можливість знову відвідати сакральну споруду у вірян з’явилась аж 2011 року, коли храм передали громаді УГКЦ. Станом на нині, тут регулярно відбуваються богослужіння, а підземелля храму приваблюють незвіданими історіями та екскурсіями.

Порохова Вежа

Фото: 032.ua

Фото: 032.ua

Про військове минуле Львова нагадують кілька фортифікаційних споруд, які залишились донині, одна з них - це Порохова Вежа на вул. Підвальній, 4. Потужне оборонне укріплення, збудоване з каміння старого міського арсеналу, містило п’ятнадцять гарматних бійниць та дозволяло обороняти Львів від загарбників зі Сходу. У мирний час навколо вежі створили парк “Губернаторські вали”, а в самій будівлі зберігали зерно. Наприкінці 2018 року установа, що є у розпорядженні львівської Спілки архітекторів, запрацювала як сучасний виставковий центр.

Цитадель

Фото: 032.ua

Фото: 032.ua

Так називається ціла місцевість навколо Калічої гори у центрі Львова, найбільш відома чотирма фортифікаційними спорудами 17 століття. Спершу з Цитаделі відстрілювались турки під час облоги Львова, у 19 столітті влада міста хотіла облаштувати тут прогулянкову зона, але з тим якось не склалось, і вже в часи Другої світової війни німці перетворили Цитадель на табір для військовополонених, де загинуло понад 140 тисяч людей. Станом на нині, в одній із чотирьох фортець облаштували елітний п’ятизірковий готель, а громада Львова продовжує боротись із намірами приватизувати важливу історичну пам’ятку.

Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється і вважається порушенням авторських прав

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #новини #032
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...