• Головна
  • Все вище і вище: навіщо на Сихові хочуть збудувати 25-ти поверховий хмарочос
21:20, 14 грудня 2017 р.

Все вище і вище: навіщо на Сихові хочуть збудувати 25-ти поверховий хмарочос

У Львові збираються збудувати один із найбільших хмарочосів в Україні. Так, 6-го грудня виконавчий комітет міської ради Львова погодив будівництво на Сихові 25-поверхового офісного центру та житлового кварталу.

Таке рішення міської влади розділило львівське суспільство на два табори: одні вітають таке рішення влади, інші ж навпаки – виступають проти подібного будівництва в найбільшому районі міста.

Сайт 032.ua вирішив розібратися в цій ситуації.

Що хочуть будувати.

Багатоквартирні житлові будинки із вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом. Будівництво триватиме на проспекті Червоної Калини, 60, поблизу супермаркета «Арсен» та парком Івана Павла ІІ.

За словами головного архітектора Львова Юліана Чаплінського, призначення цієї земельної ділянки якраз і передбачає подібне будівництво, яке планує забудовник.

е зона Г-2 – торгово-ділова територія з допустимою забудовоюбудівель змішаного використання з житловими одиницями на верхніх поверхах. Пропонований об’єкт розглядався на містобудівельній раді, де умовою було створення площ не менше 40% для громадських потреб різного призначення", - сказав пан Чаплінський під засідання виконавчого комітет ЛМР.

Головний архітектор запевняє, що 60% території буде забудоване житловими будинками, а інші 40% віддадуть на громадські потреби. В новозбудованих будинках буде 1 300 квартир, а також підземний паркінг на тисячу паркомісць.

Хто будуватиме.

Найбільшу будівлю в місті Лева зводитиме ТзОВ «Авалон статус». Цікаво, що одним із співвласників цієї компанії є депутат міськради Львова, член БПП «Солідарність» Григорій Козловський.

Слуга народу був присутній на виконкомі, який розглядав питання щодо погодження майбутнього будівництва. Козловський навіть взяв слово, аби заспокоїти активістів, які прийшли на засідання, аби донести свою незгоду щодо будівництва хмарочосів на Сихові.

"Наш проект– це дорого і красиво, це те, що має освіжити Сихів. Щодо соціальних потреб, то ми дуже плідно працювали і з аріхтектурою, і з тими побажаннями, які були. Ми збільшили кількість паркомість із 500 на 1000, одна "свічка" була домінантна, то ми її опустили вниз, бо нам так рекомендували. Тобто консультації велися три місяці. На цій земельній ділянці стояли бетонні балки в аварійному стані, які могли в будь-який час впасти і когось вбити. Діти там лазили і грались у "войнушки", то чомусь раніше це нікого не хвилювало, а тепер ці активісти займаються маніпуляцією»,- сказав Козловський.

Чому активісти проти.

Можливе будівництво восьми багатоповерхівок трохи насторожило місцевих активістів. За словами керівника ГО «Кращий Сихів» Наталії Піпи, призначення ділянки, де мають звести житлвоу забудову, передбачає громадське будівництво, адже вона належить до зони Г-2.

"Ділянка передбачає створення функцій, які стимулюватимуть людей проводити денний час на Сихові, а не їхати в інші райони Львова. Тобто, мають з’явитися нові місця праці, отримання послуг, проведення дозвілля",- розповідає активістка.

Крім того, на думку громадськості, будівництво переважжно житлового комплексу створить додатковий тиск на районну соціальну та транспортну інфраструктуру.

"Вже зараз на Сихові виникають шалені затори, через те, що людий їдуть з дому на роботу, а потім з роботи — додому. Якщо тут збудують ще одну чергу житла, це тільки збільшить проблеми із заторами", - каже Піпа.

До того ж, найбільшому спальному районі Львова критично не вистачає шкіл та дитячих садочків. Будівництво нових квартир передбачає появу ще більшої кількості сімей, відповідно, проблеми з навчальними та дошкільними закладами на Сихові ще більше погіршиться.

Проблему можна вирішити.

Як не дивно активісти, на відміну від влади, мають панацею від ведикої кількості проблем, які можуть спіткати мешканців Сихова вже у недалекому майбутньому, якщо «Avalon» таки доведе до кінця своє будівництво з найбільшим у Львові хмарочосом.

"Якщо замість житлвоих будинків збудувати офісні та громадські центри, то можна створити нові робочі місця та відпочинку. Якщо до офісу чи ресторану близько — можна не брати автомобіль, відповідно й заторів буде менше. Якщо об’єднати зусилля інвестора, місцевої влади та громади, ситуацію можна змінити на таку, яка влаштує всі зацікавлені сторони", зазначає Наталя Піпа.

Що каже влада.

"Я думаю, що амбіція збудувати перший у Львові 25-поверховий офісний комплекс – це круто”, - такими словами прокоментував будівництво, якому не дуже радіє громада Сихова, мер Львова Андрій Садовий.

На думку мера, нові офісні центри дадуть змогу працевлаштувати тут майже 2 тисячі львів’ян.

«Я щасливий, що ми у Львові можемо отримати найбільший офісний комплекс, що буде по висоті мати 25 поверхів. Тут буде 1 тис паркомісць, Центр розвитку дітей, але ці діти мають мати місце, щоб гуляти», - зазначив Андрій Іванович.

Натомість, громадськість та активісти вважають, що виконавчий комітет має віддкласти затвердження містобудівних умов для цього будівництва.

«Нове житлове будівництво без додаткових інвестицій у громадську інфраструктуру - останнє, що треба робити на Сихові», - кажуть активісти.

Читайте також на нашому сайті: 

Як виглядатиме львівський житловий комплекс із найвищими вежами. Візуалізація.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #032ua #новини #Львів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...