16:14, 11 серпня 2012 р.
190 львів’ян пройшли тестування на гепатит С
Цьогоріч акція проходила у місті з 28 липня до 3 серпня. Вона стартувала з розміщення на території міста 17 білбордів на тему проблематики гепатиту С.
На площі біля пам’ятника Т.Шевченкові, в мобільній амбулаторії благодійного фонду «Салюс», проводились діагностичні обстеження швидкими тестами для виявлення вірусу гепатиту С. За період роботи лабораторії протестовано 190 осіб, з них виявлено: гепатит С у 14 осіб (7,4% від обстежених), гепатит В - у 7 (3,7%) та сифіліс - у 3 (1,6%). Слід відзначити, що за результатами тестування у жодної людини не виявлено ВІЛ-інфекцію.
Тести надали представниками благодійних фондів «Відродження» і «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні».
У приміщенні Міського центру здоров’я та медичної інформації (вул. Руська, 20) функціонував медико-правовий консультаційний пункт, де усі охочі могли одержати консультацію з питань гепатиту С. Упродовж трьох днів юридичні консультації надавали юристи ВГО «Фундація медичного права та біоетики України», а в медичних аспектах - лікар-інфекціоніст комунальної 1-ї міської поліклініки м.Львова. Питання, яке найбільше цікавило відвідувачів, – наявність державних чи регіональних програм, що передбачають виділення коштів на лікування осіб, хворих на гепатит С.
«Гепатит є складним для діагностики, небезпечним захворюванням, більш поширеним за ВІЛ і туберкульоз. У 80% випадків хвороба призводить до первинного раку печінки. Сьогодні все частіше носіями інфекції є молоді люди. Татуаж, пірсінг, манікюр, педікюр несуть великий ризик зараження. При лікуванні можна досягти стійкої ремісії, воно є ефективним, але процес є дороговартісним – близько 20 тис. доларів на рік, залежно від генотипів вірусів», - розповідає начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб.
Провідні фахівці управління охорони здоров’я прочитали лекції, присвячені проблематиці гепатиту С (клінічні аспекти, шляхи передачі, способи запобігання поширенню, нормативні аспекти), для медичних працівників Львівської міської косметологічної лікарні та лікарів стоматологічних поліклінік м. Львова.
У межах акції також здійснювалось поширення брошур, постерів, листівок, наклейок, присвячених проблематиці гепатиту С як у закладах охорони здоров’я, так і серед жителів міста.
Нагадаємо, організаторами цієї акції є управління охорони здоров’я Львівської міської ради, ВГО «Фундація медичного права і біоетики України», благодійні фонди «Салюс» та «Відродження», «Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні».
Довідка
Як свідчить статистика ВООЗ, у світі понад 140 мільйонів людей інфіковані вірусом гепатиту С, який може призвести до цирозу і раку печінки (57% випадків цирозу печінки і 78% випадків первинного раку печінки зумовлені вірусами гепатитів В і С).
Занепокоєння викликають масштаби поширення вірусних гепатитів та їх важкі ускладнення. Фахівці стверджують: загальна кількість інфікованих вірусом гепатиту В і С у світі у 10-15 разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих, оскільки під час аналогічних шляхів передачі вірусів заразитися гепатитом С у 10 разів, а вірусом гепатиту В у 100 разів легше, ніж вірусом імунодефіциту.
Україна належить до держав із середнім рівнем поширення вірусного гепатиту С (інфіковано близько 3% громадян, що становить приблизно 1170000 осіб). Однак, за результатами вибіркового моніторингу груп ризику, показник інфікування вірусом гепатиту С серед деяких з них (медичні працівники, хворі на онкологічні та нефрологічні захворювання, що потребують гемодіалізу, ВІЛ-інфіковані) досягає 40-60%, що значно перевищує середні показники у світі. В Україні офіційна реєстрація хронічних форм вірусних гепатитів В і С проводиться з червня 2009 р. і не охоплює все населення, у зв'язку з чим є невідповідність між офіційними українськими та міжнародними статистичними даними.
Управління охорони здоров’я просить громадян не забувати про правила безпеки:
- Уникайте будь-якого контакту з чужою кров’ю
- Використовуйте презервативи під час статевих контактів
- Не використовуйте чужі засоби особистої гігієни (леза, зубні щітки, ножиці для манікюру тощо)
- Вимагайте, щоб при медичних та косметологічних маніпуляції використовували одноразові інструменти, розкриття їх упаковки проводили при Вас.
Пам’ятайте, що гепатит – це не вирок, на теперішній час існують ефективні препарати для боротьби з ним. Рання діагностика цього захворювання є запорукою його успішного лікування.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі