Реклама
14:00, 19 січня 2015 р.

Зимова Україна

Реклама

Зима особлива своїм передсвятковим періодом. Від Романа до Йордана – Українська Рамадана! А там де свята – там і вихідні, під час яких не хочеться сидіти вдома. Звичайно багато хто ходить в гості до друзів, родичів, близьких! Але ще краще збирати їх усіх у велику компанію і вирушати у подорожі. А поїхати насправді є куди.
Спеціально для вас підбірка від експерта куди можна податися взимку.

Україна – фестивальна країна

Місто номер один в Україні (за кількістю приїжджих туристів) приймає левову часку своїх гостей саме на Новорічно-Різдвяні свята. Звичайно ви здогадалися, що це місто Львів – фестивальна столиця України. Місця в готелях та хостелах на цей період закінчуються ще наприкінці жовтня. Різдвяний ярмарок, концерти, свято пампуха, хода вертепів, колядки та щедрівки – такого пишного загальноміського святкування Різдва ви не побачите ніде в Україні.

Fest vyna 2

Fest vyna 2

У січні Закарпаття забавить нас двома фестивалями! І двома гастрономічними. Перший з них – давно відомий і вже досить поважного віку – Свято молодого вина «Червене вино» в Мукачево. Протягом уже 20 років (цього року ювілей!!!) подія відбуваєтсья в центрі міста на Старий Новий рік, і є аналогом свят, які щорічно святкуються у Франції, Італії та Іспанії. Найстаріший, найбільший, наймасовіший фестиваль вина в Закарпатті заснували три Василя (Гонак, Ковбаско та Ільтьо). Сюди з’їжджаються винороби з усіх околиць. І коли прогулюєшся поміж павільйонами, то справді переконуєшся, що потрапив у винний кРАЙ. Не спроста «Червене вино» стало візитною карткою не лише Мукачево, а й всього Закарпаття.

Справжній карнавал готує для любителів екзотики Буковина. Цього року Чернівці вже вп’яте традиційно в перший день після Старого Нового року (15 січня) запрошують всіх на «Маланка фест». Традиція святкувати Маланку бере свій початок від середньовічних карнавалів. Вона пов’язана зі старовинними богами, потойбічними силами та духами предків. Люди вірили – в час, коли один рік змінюється на інший, на землю приходять всі сили, які наповнюють життя людства: веселі і сумні, страшні та дивакуваті. Тому люди переодягаються у ці образи і поринають у загальну стихію свята.

«Маланка фест» - це унікальне буковинське дійство, на якому представлена українська, бессарабська, гуцульська, молдавська, румунська Маланка, традиції яких ще збережені саме на Буковині. Окремі колективи демонструють автентичну Маланку, вік якої більше ста років.

Malanka Fest 3

Malanka Fest 3

 

Лижі, санки, підсрачники

Буковель. Про розрекламований Буковель з його європейськими цінами та українським сервісом, думаю, відомо усім, тому багато про нього писати не буду. Доїхати туди найзручніше власним транспортом. Але якщо бажаєте поберегти свій засіб пересування (дорога в напрямку Львів – Івано-Франківськ не в найкращому стані), то краще скористатися регулярними трансферами та різноманітними турами.

Драгобрат. Менш розпіарена, але не менш захоплююча найвисокогірніша лижна база України (1400 м) дозволить вам сповна насолодитися зимовим відпочинком. Завдяки підковоподібному розташуванню Свидовецького хребта, сніг на Драгобраті лежить довше, ніж на будь-якій іншій лижній базі України. Чудовий мікс зими та весни тут можна спостерігати у травні коли червонокнижкові крокуси розквітають між засніжених галявин. Крім того у сонячний безхмарний день звідси відкриваються чудові краєвиди на найвищий масив Українських Карпат — Чорногору, проглядаються вершини гір Говерла (2061 м), Петрос (2020 м). В іншу сторону видно найвищі хребти Ґорґан — Добошанка (1754 м), Синяк (1662 м). Ціни на проживання та прокат спорядження тут доступніші ніж на Буковелі.

Гірськолижний комплекс «Плай» знаходиться у Сколівському районі і розташований при трасі Київ-Чоп біля с. Плав’є. Любителів зимового відпочинку тут чекають 6 лижних трас різних рівнів важкості, сучасні чотиримісні крісельні підйомники, розвинута інфраструктура, доглянуті схили та сучасна система штучного засніження. Зі Львова до комплексу зручне магістральне сполучення. Доїхати автомобілем можна за 2 години.

За 32 км від міста Сколе на висотах 950-1100м знаходиться центр зимових видів спорту міжнародного значення - навчально-спортивна база «Тисовець». Тут прокладені траси для бігових лиж, біатлону, могулу, фрістайлу, сноуборду, сноутюбінгу. Австрійські спортсмени назвали «Тисовець» перлиною Карпат, а швейцарці, захоплюючись, говорили: «Здається, що цей райський куточок перенесений з наших Альп!». 

Malanka Fest 6

Malanka Fest 6

Печери

Напевно мало хто може собі уявити, що досить цікавим видом зимового активного відпочинку можуть бути спелеотури (походеньки по печерах). 

Найдовшою печерою України, найдовшою печерою Європи, найдовшою печерою світу в гіпсах та другою (після Флінт-Рідж-Мамонтової у США) за протяжністю печерою на Землі є Оптимістична. Знаходиться вона неподалік селища Королівка (Борщівський р-н, Тернопільська обл.). Загальна довжина всіх ходів 240 км. 

Mlynky 2

Mlynky 2

Найбільш популярна серед любителів активних підземних прогулянок є печера Млинки. За довжиною вона набагато коротша за Оптимістичну. Загальна довжина ходів у Млинках трохи перевищує 46 км. Хоча за кількістю цікавих проходів та викрутасів на одиницю довжини, мабуть займає перше місце. Чого тільки варті назви «Чортове горло», «Роддом», «Подарунок долі». 

Найдоступнішими печерами для туристів є Кришталева (23 км) та Вертеба (9 км). В обох печерах розроблений туристичний маршрут довжиною близько 2 км. В обох печерах маршрут освітлюється. В обох печерах для участі в екскурсії не потрібні спеціальне обладнання чи фізична підготовка (на відміну від попередніх). Ці печери ідеально підходять для тих, хто вагається чи він не боїться замкненого простору та хоче перевірити чи справді йому сподобається підземне царство печер. 

Optymistychna 5

Optymistychna 5

Пізнавальні подорожі

 Більшість туристичних місць зимою має туристичний пік під час свят. Вже по їх закінченню метушня спадає, ціни знижуються і настає чудовий час для самостійних подорожей. Відсутні черги до музеїв, у ресторанах стає затишно, галасливі компанії не потурбують ваш сон в готелі. Взимку ви по новому відкриєте для себе ті місця, які, здавалося б, знаєте влітку. Львів, Ужгород, Мукачево, Берегово, Тернопіль, Івано-Франківсь, Кам’янець-Подільський, Хотин, Чернівці, Луцьк, Умань, Одеса, Запоріжжя, Київ та багато інших відомих та не дуже міст з радістю зустрінуть вас, щоб здивувати та подарувати неперевершенні враження від перебування.

Нехай ваш годинник завжди показує час на мандри, а подорожі приносять тільки позитивні враження.

Юрій ПИРЧ, експерт з внутрішнього тризму по Західній Україні.

Засновник туристичної компанії  «Час на мандри».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#закарпаття #лижі #фестиваль
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...