13:24, 29 травня 2014 р.
Останки малюків та жінок, яких вчора розкопали у Львові, поховають з усіма почестями (ФОТО)
Людські останки поховають на Личаківському кладовищі.
Нагадаємо, вчора у Львові на шостому Топольному провулку розкопали скелети жінок та дітей. Людські останки найбільш імовірно належать в’язням Пересильної тюрми № 25, на місці якої буде створений меморіальний музей «Територія Терору». Після ексгумації, яку вже почали, кісткові рештки перепоховають за християнським звичаєм на Личаківському кладовищі. Про це інформує прес-служба Львівської міської ради.
На «пересилку» звозили засуджених в’язнів з тюрем Західної України. Здебільшого це були люди, причетні до національно-визвольних змагань, родичі повстанців, а також військовополонені. Тут вони перебували від місяця до року.
«Пересильна тюрма функціонувала у Львові в 1944–1955 роках. Умови перебування у в’язниці були жахливими: антисанітарія, погане харчування, тортури. Людей, які помирали, таємно вивозили вночі та захоронювали. Ми чули, що такий цвинтар може бути, а тепер його віднайшли», – розповів Тарас Чолій, директор музею.
Дослідження підтвердили, що останки належать людям з тюремної лікарні. В’язнів хоронили не в трунах, а в дерев’яних скринях. В одній такій «домовині» могло знаходитись двоє дорослих та троє немовлят.
Більшість виявлених скелетів належить жінкам та маленьким дітям, які найчастіше помирали через непристосованість до складних тюремних умов.
«Сюди потрапляли люди з тюремної лікарні, бо відразу при одному з останків померлого знаходиться ампула від ліків. А трепанація черепа означає, що проводили розтин», – зазначає Володимир Харчук, який керує розкопками.
Дослідники вважають, що масштаб території захоронення може бути значно більшим за досліджений.
«Це територія колишнього спецкладовища НКВС, де ховали в’язнів. Недалеко звідси у 2000-х роках були проведені дослідження, де також були виявлені останки жертв пересильної тюрми. Тому ми можемо стверджувати, що це є один комплекс», – зазначив Святослав Шеремета, директор комунального підприємства «Доля».
Керівництво музею «Територія Терору» сподівається встановити прізвища захоронених людей. Ідентифікації осіб можуть допомогти металеві таблички з персональними номерами в’язнів, які могли зберегтись у похованнях. Як зазначив Тарас Чолій, списки в’язнів можуть бути в лікарняній книзі в архіві МВС, адже після смерті людям мали проводити медекспертизу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
10:00, 9 січня
13:22, 3 січня
10:31, 2 січня
09:49, 9 січня
live comments feed...
Коментарі