• Головна
  • Метеорологи спростували інформацію про погіршення якості повітря на Львівщині
10:32, 18 лютого
Надійне джерело

Метеорологи спростували інформацію про погіршення якості повітря на Львівщині

Метеорологи спростували інформацію про погіршення якості повітря на Львівщині

Перевищення по забруднювальних речовинах, які містять гоксид азоту (NOx), оксид вуглецю (CO), сірчистий ангідрид (SO2), озон (ОЗ) та вуглеводні, у Львівській області не спостерігалися. Причиною погіршення якості повітря є метеорологічні умови.

Як повідомили у Львівській ОВА, поширена деякими медіа інформація про значне забруднення атмосферного повітря на території області не відповідає дійсності.

Так, за даними Українського гідрометеорологічного центру, інформація про перенесення пилу почала поширюватися через неправильне трактування даних щодо вмісту аерозолів, твердих частинок у повітрі. Ніби-то висока концентрація аерозолів означає, що переноситься хмара повітря, забрудненого пилом. А насправді – це всього лише крапельки води.  

«Завислі в повітрі крапельки води супутники чи сенсори «бачать» як пил, тому дуже важливо вміти правильно аналізувати доступні дані», – пояснюють фахівці.

Крапельки води в повітрі – це атмосферна вологість, зараз вона досить висока в Україні. Коли вологість досягає 100%, повітря вже не може втримувати вологу у вигляді пари і тоді пара конденсується в краплинки, утворюючи серпанок і туман та погіршується видимість. Отже, накопиченню шкідливих речовин в приземному шарі атмосферного повітря сприяє вологість та туман, який спостерігається зранку.

Також на якість повітря значною мірою впливає і антициклон, який «притискає» вологе повітря до землі разом з накопиченими  викидами, особливо транспортними. За даними Укргідрометцентру минулого тижня прогнозувався антициклон, слабкий вітер (1-5 м/с) та можливе накопичення місцевого забруднення, особливо в містах (транспортні викиди), та в зоні розміщення котелень та ТЕС. Часточки вологи адсорбують та утримують на своїй поверхні тверді речовини, що знаходяться в атмосферному повітрі у зваженому стані. 

«У цьому випадку причиною погіршення якості повітря є метеорологічні умови, зокрема, висока вологість, низька швидкість вітру, туман. Це сприяє накопиченню шкідливих речовин у приземному шарі повітря, оскільки шкідливі речовини з різних джерел викидів (промисловість, транспорт, населені пункти, де для опалення використовують дрова, торфобрикети та інше), майже не розсіюються», - повідомила директорка департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Оксана Війтик.

Читайте також: Погода у Львові на тиждень

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #Львівщина #якість повітря
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...