• Головна
  • Ексочільницю обласного осередку ОПЗЖ у Львові визнали винною у держзраді
12:03, Вчора
Надійне джерело

Ексочільницю обласного осередку ОПЗЖ у Львові визнали винною у держзраді

 Ексочільницю обласного осередку ОПЗЖ у Львові визнали винною у держзраді

Галицький районний суд Львова визнав ексочільницю обласного осередку партії ОПЗЖ у Львові Інну Іваночко винною у держзраді. Її засудили до 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Участь у засіданні Інна Іваночко та її адвокат брали дистанційно — за допомогою відео зв’язку. Суд визнав винною Інну Іваночко у державній зраді й засудив до 13 років ув’язнення. Про це повідомляє Суспільне.

"Запобіжний захід Іваночко Інні залишити без змін — тримання під вартою до вступу вироку в законну силу. Строк відбування покарання Іваночко Інни Василівни рахувати з моменту затримання — 24 серпня 2022 року", — зачитала суддя.

Вирок може бути оскаржений протягом 30 днів з дня проголошення. Також вирок суду набере законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Інну Іваночко затримали влітку 2022 року. Слідчі встановили, що ексочільниця обласного осередку ОПЗЖ у Львові працювала на РФ ще до початку повномасштабного вторгнення.

"Через свої прокремлівські погляди жінка потрапила у поле зору російських спецслужб. Агентка очолювала керуючі посади у проросійських осередках, зокрема керувала Львівською спілкою проросійських громадських організацій та була членкинею партії ОПЗЖ", — йдеться у повідомленні.

За даними правоохоронців, жінка через соцмережі та електронну пошту підтримувала зв'язок із російськими кураторами та звітувалась перед ними про проведену діяльність.

"Виконуючи завдання спецслужб РФ, жінка неодноразово виступала в програмах російських медіа під виглядом "політичного експерта" та "політика з Львівщини". Вона умисно подавала негативну та упереджену думку про Україну, розпалювала негативні настрої щодо фашизму, нацизму та радикального націоналізму в Україні", — повідомляли у СБУ.

Також, як встановили під час розслідування, Іваночко здійснювала підривну діяльність і на Львівщині. За завданням кураторів вона організовувала масові акції протесту, займалась пропагандистською діяльністю та поширювала сепаратистські настрої.

У серпні 2022 року Інні Іваночко повідомили про підозру у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України). Суд обрав їй запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави. У березні 2023 року обвинувальний акт скерували до суду.

Читайте також: Колишню очільницю партії "ОПЗЖ" на Львівщині судитимуть за держзраду

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#інна_іваночко #суд #держзрада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...