• Головна
  • Польща виділить 20 мільйонів гривень на реставрацію пам’яток Львова: стало відомо на що їх витратять
17:39, Сьогодні

Польща виділить 20 мільйонів гривень на реставрацію пам’яток Львова: стало відомо на що їх витратять

Польща виділить 20 мільйонів гривень на реставрацію пам’яток Львова: стало відомо на що їх витратять

Львів і Польща майже 20 років співпрацюють у сфері охорони культурної спадщини. Завдяки ініціативі Інституту Polonika та фінансуванню польського Міністерства культури було збережено чимало унікальних об’єктів культурної спадщини.

Цього року у Львові продовжать роботи на 8 об’єктах у Львові. На це Мінкульт Польщі виділить 20 млн гривень повідомляє пресслужба ЛМР.

Польська дотаційна програма «Охорона спадщини за кордоном» передбачатиме продовження таких реставраційних проєктів:     

  • Храм Всіх Святих (вул. Вічева, 2) – консервація північного крила ренесансної вежі аттику (2,9 млн грн);

  • Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11) – реставраційні роботи (2,5 млн грн);

  • Вірменський кафедральний собор (вул. Вірменська, 7) – етап реставрації розписів (2,1 млн грн);

  • Личаківський цвинтар – реставраційні, консерваційні та інвентаризаційні роботи (6,2 млн грн злотих);

  • Каплиця колишньої духовної семінарії (вул. Винниченка, 30) – реставрація двох настінних розписів (1,1 млн грн);

  • Латинська катедра (пл. Катедральна, 7) – консерваційні роботи на північному бічному вівтарі (2,25 млн грн);

  • Костел Святого Антонія (Личаківська, 49) – реставраційні роботи (2,2 млн грн);

  • Львівський музей історії релігії (колишній домініканський монастир, Музейна, 1) – реставрація інтер’єру (1,15 млн грн);

«Архітектурна і мистецька спадщина Львова представляє не тільки багатство мистецьких стилів, а й відображає культурні традиції національностей, що проживали у Львові протягом століть. Тому наш спільний з Міністерством культури Польщі та інститутом «Полоніка» проєкт називається «Спільна спадщина» і триває вже майже 20 років.

Вірменський собор, Личаківський цвинтар, гарнізонний храм апостолів Петра і Павла, домініканський костел, ротонда в бернардинському дворику та десятки інших об’єктів були відновлені польсько-українськими групами реставраторів за кошти Міністерства культури Польщі, фондів та благодійників. Навіть епідемія COVID-19 та повномасштабна війна не зупинили роботи.  То ж плануємо наступного 2025 року працювати разом для збереження спільної спадщини українців, поляків, вірмен, євреїв та усього світу, що визнав її універсальну цінність», – сказала радниця міського голови Львова з питань збереження культурної спадщини Лілія Онищенко-Швець.

Додамо, у 2024 році завдяки цій співпраці було відновлено елементи інтер’єру в Латинській катедрі, завершено 4-й етап реставрації розписів Розена у Вірменськго собор, проведено реставрацію будівлі монастиря Бенедиктинок, завершено 12-й етап реставрації у Гарнізонному храмі,  оновлено фасад кам’яниці Шольц-Вольфовичів, відреставровано ротонду  у Бернардинському дворику, триває реставрація фасаду та аттику Палацу Корнякта. Також були відреставровані надгробки на Янівському та Личаківському цвинтарях.

«Вже понад 15 років завдяки допомозі з Польщі ми реалізуємо масштабний проєкт із реставрації історичних намогильних споруд на Личаківському кладовищі. З 2008 року відновлено майже 159 надгробків, серед яких каплиці родин Дунин-Борковських, Бачевських, Кшивінського, а також низку мистецьких пам’ятників XIX століття. У 2024 році завершено реставрацію шести гробниць, зокрема родин Кляйновських, Кульчицьких, Мошинських, Льоців і Сіхульських, а також надгробка видатного скульптора Йогана Шімзера. Цьогоріч завершуємо роботи над ще трьома об’єктами – каплиця родин Яворських, гробниці родини Левіцкіх та Каліновських. 

Личаківський цвинтар – це не лише місце пам’яті, а й важлива складова нашої історії. Тож дякуємо всім, хто долучається до цієї допомоги», – сказав директор ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» Павло Богайчик.

Програма буде доповнюватися та коригуватися в процесі реалізації. Загалом за останні 3 роки на реставраційні роботи у Львові Польща виділила близько 82 млн грн.

Читайте також: У Львові завершили реставрацію 100-літнього вітражного ліхтаря





Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #Польща #памʼятки #реставрація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...