10:08, 1 січня
Надійне джерело
Стало відомо, як у Львові працюватимуть експертні команди (ЕКОПФО) замість МСЕК
У Львові з січня 2025 року на базі двох лікарень – лікарні святого Пантелеймона та лікарні святого Луки – створено 18 команд для експертного оцінювання повсякденного функціонування особи (ЕКОПФО), які працюватимуть замість ліквідованої медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).
Подробиці про особливості роботи ЕКОПФО розповіла Львівська міська рада.
Наголошується, що для людини проходження шляху до статусу інвалідності значно спроститься, запевняють медики, адже більшість процесів буде скорочено та цифровізовано. Всі етапи для оцінювання фіксуватимуть в електронній системі, що унеможливить корупційні зловживання.
Зазначається, що у лікарні святого Пантелеймона створено 12 команд ЕКОПФО, у лікарні святого Луки – 6. До процесу оцінювання залучено 132 лікарів різного профілю: кардіологи, невропатологи, травматологи, хірурги та інші спеціалісти. Обов’язково в кожній з команд буде один терапевт.
Голова комісії обиратиметься кожного разу новий відповідно до профілю захворювання пацієнта.
- З 1 січня усі документи прийматимуть лише електронно. Пацієнт має звернутись до свого лікуючого чи сімейного лікаря, який визначає, чи є ознаки втрати працездатності та оформляє документи на комісію, вносить дані у систему і відправляє на електронну пошту.
- Опісля ці документи оброблятиме адміністратор – їх працюватиме 6. Вони перевірятимуть наявність усіх документів – паспорт, військово-облікові, медичну документацію. І, відповідно, повідомлятимуть на електронну пошту лікуючого лікаря і на електронну пошту пацієнта чи його представника, що справа прийнята до розгляду, і сам розгляд призначений на певну дату та годину.
- Далі адміністратор у програмі вводить нозологію пацієнта, відповідно до якої програма видає інформацію, які саме лікарі мають входити в команду. Тому при розгляді кожного випадку склад комісії змінюватиметься.
- Система автоматично підтягує прізвища лікарів комісії рандомним методом. Тому ні хворий не знає, хто входить до складу його комісії з оцінювання, ні лікарі не знають, яку справу вони будуть розглядати. Лікарі визначають, чи є ознаки інвалідизації, чи ні, чи, можливо, пацієнт потребує продовження лікування. Усе фіксується у протокол.
Час розгляду кожного випадку – 40 хвилин упродовж першого місяця роботи новостворених комісій. В подальшому МОЗ рекомендує до 30 хвилин на кожного пацієнта.
Важливо знати, о команди ЕКОПФО в Першому медоб'єднанні Львова будуть розглядати діагнози захворювань, крім окремих вузькопрофільних, як, наприклад: онкологічні, кардіологічні, фтизіатричні та психіатричні. Такі звернення будуть розглядати надкластерні лікарні на території Львівської МТГ (онкоцентр, кардіоцентр, фтизіо-пульмонологічний центр, психіатрична лікарня).
Читайте також: Львівська облрада припинила діяльність обласної МСЕК
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:02
Вчора
«Зимова єПідтримка» та «єКнига»: як витратити гроші на книжки
Новини компаній
17:00
Вчора
ТОП новини
Оголошення
10:33, 2 січня
77
18:00, 27 грудня 2024 р.
16:40, 30 грудня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі