• Головна
  • Куди піти у Львові: Музей науки
14:55, Сьогодні

Куди піти у Львові: Музей науки

Куди піти у Львові: Музей науки

Великою популярністю у всьому світі користуються музеї науки.

Найвідоміші з них – це Національний музей повітроплавання і астронавтики у Вашингтоні, Китайський музей науки і техніки у Пекіні, музей науки у Лондоні, Місто науки і мистецтва у Валенсії, Національний музей передової науки і технології Mіраікан у Токіо. У нашій столиці також є свій Перший державний "Музей науки" Малої академії наук України. І вже два роки, як таке музейне диво доступно львів'янам, завдяки створенню Музея науки підприємцем Романом Саніним.

Ідея створення музею, як він розповів на сторінці научно-технічного музею у Фейсбуці, виникла після відвідування аналогічного музею у Києві. Це було на початку 2022 року. “Після цього поїздили по Європі, подивились інші музеї. Зрозумів, що купити обладнання у Європі дуже дорого, тому що вони продають його з розрахунку на один квадратний метр”, - каже Роман. Наприклад, один із німецьких виробників оцінив би обладнання музею на тисячу квадратних метрів від 5 мільйонів доларів за обладнання. “Розуміючи, що таких коштів у мене немає, сам я будівельник за освітою, поїхав по всіх музеях, це приблизно з десяток музеїв, фотографував їх, замальовував, приміряв. Коли повернувся в Україну, знайшов підрядників, які змогли зробити аналоги цих експонатів. Таким чином, майже 80% експонатів були зроблені в Україні. Виключно роботів та спецобладнання купувалося за кордоном”, - розповів Роман.

Музей складається з тематичних зон, і кожна з них відповідає за якусь галузь науки. На сьогодні є майже 100 різноманітних експонатів, які поділені на тематичні зони – повітря, вода, швидкість, електрика, оптика, акустика, роботи, VR. Наприклад є робот, який був зроблений в Англії. Він може розмовляти, йому можна програмувати різні рухи, ща одна з функцій робота - комунікації з відвідувачами. Також є роботи, які використовуються в автомобілебудуванні, судноплавстві та інших сферах, повʼязаних з будівництвом, медициною. А один з експонатів – це модель корабля окупантів, – крейсер “Москва”. Відвідувачі можуть залюбки потопити його знов і знов.

Відзначимо, що у музеї є зона доступного середовища. Кожен відвідувач може сісти в крісло колісне та здолати перешкоди, по аналогії з реальним середовищем, таким чином зрозуміти, чому так важливо адаптувати наші міста та заклади для потреб людей з інвалідністю.

Місцерозташування музею - Стрийська 200а, телефон +380 322 880 488. До речі, площа будівлі охоплює 2200  м², на території функціонує спеціально побудований ліфт для маломобільних відвідувачів.

Вартість квитків 450 грн/ос. Для дітей зростом нижче 90 см вхід в музей безкоштовний.
Для осіб з інвалідністю віком до 18 років вхід в музей безкоштовний. Люди, що супроводжують особу з інвалідністю мають придбати дорослий квиток для себе.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музейнаукиЛьвів #кудипітиуЛьвіві #музей #Львів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...