• Головна
  • Що покласти в годівничку для пташок у Львові?
15:24, Сьогодні
Надійне джерело

Що покласти в годівничку для пташок у Львові?

Що покласти в годівничку для пташок у Львові?

Зима таки прийшла у Львів, місто вкрило снігом. І хоч значних морозів ще немає, але птахам, які живуть поруч з людьми, стало важче добувати собі їжу. Птахи – важлива частина міської екосистеми, тому завданням для кожного львів’янина має стати їхня підтримка у найсуворішу пору року.

Ми не будемо брати до уваги міських голубів, які можуть прохарчуватися самостійно будь-де й у будь-яких умовах. Великим птахам – гракам, воронам, сорокам, сойкам – теж простіше знайти собі їжу. Тому варто подбати про дрібних представників птаства. Для цього й облаштовують годівнички.

Які птахи зимують у Львові

Може здатися, що у Львові крім синичок і перелічених вище великих птахів ніякої особливої орнітофауни й немає. Але це не так! Багато дрібних представників птаства воліють на очі людям не траплятися, їх надійно приховують кущі та гілки дерев. Саме тому облаштування годівнички – чудовий шанс, щоб познайомитися з нашими пернатими сусідами.

То хто ж з пташок залишається у місті в холоди або прилітає до нас на зимівлю?

Що покласти в годівничку для пташок у Львові?, фото-1

Розпочнемо з синиць, яких у Львові можна зустріти кілька видів. Наприклад:

  • Синиця велика (Parus major)
  • Синиця блакитна (Parus caeruleus)
  • Синиця чорна (Parus ater)
  • Синиця довгохвоста (Aeghitalos caudatus)

Популяція горобців останнім часом у містах значно зменшилася. Їх можна зустріти переважно на околицях, де цим птахам простіше знайти їжу.

Також частими гостями львівських годівниць є:

  • Повзик (Sitta europaea)
  • Зеленяк (Chloris chloris)
  • Чиж (Spinus spinus)
  • Щиглик (Carduelis carduelis)
  • В'юрок (Fringilla montifringlia)
  • Костогриз звичайний (Coccothraustes coccothraustes)

До годівнички також можуть завітати дятли та дрозди. Щоб привабити останніх, їм треба запропонувати порізані яблука чи інші соковиті фрукти.

Що покласти в годівничку для пташок у Львові?, фото-2

Снігурі хоч і прилітають на зимівлю в наші краї, але меню годівниць їх не надто приваблює. Вони харчуються переважно насінням і бруньками дерев, можуть поласувати калиною та горобиною. Так само і чубаті омелюхи, які пурхають у пошуках харчу великими хмарами з однієї локацією на іншу.

Що класти в годівницю для птахів?

Для підгодівлі птахів узимку орнітологи радять насіння, горіхи, овочі та фрукти.

Насіння. Його полюбляють всі птахи. Найкращий варіант – це несолоне й несмажене насіння гарбуза, соняшнику, льону, конопель тощо.

Кукурудза. Її варто подрібнити, щоб зернятами змогли поласувати й найменші пернаті.

Горіхи. Допомагають птахам набрати жирову масу, що дуже важливо для зберігання тепла в морози. У годівницю можна покласти як арахіс, так і волоські чи лісові горіхи. Ті, що мають тверду шкарлупу, краще попередньо розбити.

Ягоди та фрукти. Ці наїдки приваблять у пташину їдальню омелюхів, дроздів, шпаків, снігурів і зеленяків. Зауважте, що ягоди не мають бути кислими, щоб не викликати у птахів сп’яніння. Фрукти краще розрізати на шматки.

Несолоне сало – улюблений смаколик синиць, дятлів, дроздів. Та й більші птахи цим цінним джерелом калорій  не гребують. Зазвичай сало підвішують на нитку або наштрикують на гілку, але так воно може дістатися якійсь нахабній і спритній сороці чи сойці. Зараз вигадали спеціальні сітчасті місткості з металевого дроту, куди кладуть сало – так ним зможе прогодуватися більша кількість дрібних пташок.

Крім сала, ще можна додати варені яйця, масло чи сир.

Крупи. Птахам можна дати пшеницю, овес, просо, несмажену (зелену) гречку, ячмінь. Багато птахів із задоволенням клюють вівсяні пластівці. Єдина з круп, яку категорично не рекомендують фахівці, – це пшоно, оскільки воно не містить корисних для птахів речовин. 

В жодному разі не кладіть до годівниці зіпсовану їжу, солоне чи смажене насіння, чорний хліб. Також не рекомендується годувати кашами: вони змерзаються у суцільний комок, який птахи не зможуть розклювати.

Коли краще починати підгодовувати пташок у місті

Якщо ви вирішили серйозно допомогти пернатим у холодну пору року, то підгодівля має бути системною й починатися десь з середини жовтня-листопада. Тривалість – приблизно до середини квітня, коли температура повітря сягає 15°C.

Що покласти в годівничку для пташок у Львові?, фото-3

Досипати їжу у годівничку потрібно кожного дня в один і той же час. Крім того, кількість корму також має бути нормованою, тоді птахи розуміють, на що вони можуть розраховувати. Якщо ви у морозні дні протягом 3-4 діб не будете підгодовувати пташок, які вже звикли харчуватися з вашої годівнички, то з великою ймовірністю вони можуть загинути.

Якою має бути годівниця і чи треба там прибирати

Фахівці рекомендують віддати перевагу класичним дерев’яним годівницям невеликого розміру. Це зручно та звично для маленьких пташок. Годівницю краще розташовувати у місцях, де не надто великий людський та транспортний рух. Варто також врахувати наявність у локації хижаків, які можуть влаштувати полювання на птахів, поки ті їдять.

Дехто з орнітологів категорично висловлюється проти саморобних годівниць з пластикових пляшок. Інші ж не бачать у цьому аж такої небезпеки для пернатих, але рекомендують краї вирізаних отворів обробити липкою стрічкою (скотчем), ізоляційною стрічкою або лейкопластиром, щоб унеможливити травмування лап у птахів.

Як треба підтримувати чистоту у годівниці? По-перше, кожного разу, коли приносите свіжий корм, необхідно прибрати запліснявілі шматки та зіпсовану їжу, щоб уникнути харчових розладів. По-друге, непогано було б раз на кілька тижнів (у рекомендаціях зустрічається й два, і п’ять) продезінфікувати годівницю.

Читайте також: Яких диких тварин можна зустріти на вулицях Львова, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Львів #птахи #годівниця #допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...