• Головна
  • Роман Безсмертний: Чому спільний погляд на вибори в Молдові, Грузії та США міняє картину світу?
Політична реклама
09:00, 12 листопада

Роман Безсмертний: Чому спільний погляд на вибори в Молдові, Грузії та США міняє картину світу?

Політична реклама
Роман Безсмертний: Чому спільний погляд на вибори в Молдові, Грузії та США міняє картину світу?, фото-1

Вибори в США, Грузії та Молдові. Такі далекі й зовсім близькі країни, держави, суспільства і не тільки тому, що Джорджія — то Грузія, а Грузія — Джорджія. А ще й тому, що коли закрити вуха в Тбілісі, то губишся від прапорів і не розумієш: ти в Україні чи в Грузії.

А бувши на виборах у Джорджії, в США, ставиш собі питання: чому так багато говорять про Україну кандидати та волонтери? А якщо додати, що Молдова та Україна разом рухаються до ЄС, то стає зовсім цікаво, бо відстані між США, Грузією, Молдовою й Україною — малі та великі, а світ, як маленька горошина.

Разом з тим попереду будуть і випробовування. Зважаючи на те, що майбутній віцепрезидент Джеймс Венс каже, що американські інтереси лише в Америці, то це буде випробування не для України, а для нового президента США у новій зовнішній політиці. Випробовуванням буде й майбутня доля Молдови для Маї Санду. Поява в цьому колі Бідзіни Іванішвілі, якій не є президентом, прем’єром чи міністром, а є некоронованим королем Грузії – буде випробуванням й для цієї країни.

Вибори у США, Молдові та Грузії були пов’язані з однією темою — російською агресією проти України. В Сполучених Штатах «закінчували» війну, правда, не знаючи як це зробити. У Грузії лякали усіх, розміщаючи бігборди зі зруйнованими українськими містами. А в Молдові голосували за вступ до ЄС, дивлячись на те, що відбувається поруч із Україною. І все це так чи інакше є наслідками російської агресії.

Сполучені Штати стрясали теми необхідності завершення війни в Україні, витрат та зосередження на внутрішній політиці.

Ще масштабніше в цієї ситуації виглядала Молдова, адже на втручання у вибори московський фюрер вкинув мільйони євро. Незважаючи на це, тема руху до Європейського Союзу, взаємодії, співпраці і підтримки України стала основною темою виборів в Молдові.

В Грузії тема російської агресії проти України звучала на вулицях, площах та навіть у розмовах таксистів. А ще тема України на виборах в Грузії розроблялася та використовувалася в оперативних і тактичних інструментах виборчої кампанії.

Всі ці вибори єднає також тема територій. Адже, крім захоплених територій України, російський агресор захопив і території Абхазії та Південної Осетії — в Грузії, та Придністров’я — в Молдові. А відносно США — в московії поширюються пропагандистські лозунги щодо повернення Аляски. Тобто претензії щодо територій московський фюрер має до всіх трьох країн. І схожість виборів в цих країнах в тому, що всі робили вигляд, що цієї теми не існує.

Є ще одна річ, яка об’єднує ці вибори. Інформаційне поле цих трьох країн, як і багатьох інших, наповнено фейками російського Агентства соціального прогнозування. І соціальні мережи Сполучених Штатів найбільше наповнені фейками від цього агентства. А саме – брехнею, яка на цих виборах досягла максимуму і радікалізувала протистояння до крайньої межі. Такій же інформаційний прес постійно тисне на Молдову. І він же постійно тримає в покорі й грузинів, якщо згадати чим і як орієнтували на голосування виборців в Грузії: у протиставленні світлин зруйнованих українських міст з надписом: «Гірше не буває», та квітучих міст Грузії з призовом голосувати за «Грузинську мрію» Іванішвілі.

Як би то не було, наслідки агресії московського фюрера проти України накрили ці три держави і розмова про Україну і навколо України домінувала на виборах в США, Молдові та Грузії, а також і поєднала позиції суспільства щодо захисту свободи і демократії.

Повна версія на каналі PRO:UA за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=XHqroxSfuHA

Довідка: Роман Безсмертний - кандидат політичних наук, Народний депутат України ІІ, ІІІ, IV та V скликань. Посол України в Білорусі у 2010—2011 роках. Двічі обіймав посаду Віцепрем'єр-міністра України. Викладач і почесний професор Київського університету культури і мистецтв і Педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Один з авторів Конституції України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...