11:36, 14 жовтня 2024 р.
Надійне джерело
У Львові лікарі пересадили печінку 42-річному рятувальнику
Чоловік, який 20 років свого життя віддав порятунку людей у надзвичайних ситуаціях, ніколи не думав, що і сам потребуватиме допомоги. І за нею він звернувся до спеціалістів Центру трансплантології Першого медоб'єднання Львова.
Про це повідомили у медзакладі.
Олексію Селезньову – 42 роки. Родом він із нині окупованого міста Сіверськодонецьк, що на Луганщині. Але майже все свідоме життя прожив у Дніпрі. З 18 років Олексій працював пожежником. Згодом піднявся по службі до керівної в ДСНС посади. А у 2014-му рятувальник доєднався до лав ЗСУ, де прослужив 6 років. Потім знову повернувся працювати в ДСНС.
Торік чоловік помітив, що почав надто втомлюватися, а його живіт збільшився і став твердий, неначе сильно накачаний футбольний м'яч. Дружина наполягла на поході до лікаря.
«Я, коли пройшов обстеження, то по очах лікаря побачив, що все дуже погано», – ділиться Олексій. Медики виявили у рятувальника цироз – хронічне незворотнє прогресуюче ураження печінки.
Зарадити Олексію могла лише трансплантація здорового органу. Чоловік знайшов в інтернеті Центр трансплантології Першого медоб'єднання Львова та приїхав за порятунком.
«Крім родини, мене дуже сильно підтримували та мотивували ваші лікарі. Я відчував, що у надійних руках. А я по життю оптиміст, тож вірив, бо жити дуже хотілось», – розповідає Олексій.
Донор з'явився вже за місяць очікування. Ним стала 59-річна жінка, яка померла через крововилив у мозок. Її родина ухвалила важке рішення про посмертне донорство, чим подарувала шанс на життя відразу для кількох людей. Лікарі щиро дякують рідним за таку жертовність.
Трансплантація донорської печінки Олексію минула добре. На 20-ту добу він поїхав додому, до родини. Нині на нього чекає реабілітація та контрольні огляди. Після порятунку чоловік переосмислив своє життя. Каже, що усвідомив, що не треба відкладати те, що можеш зробити сьогодні, бо завтра може не бути.
Все, про що зараз мріє Олексій, – це бути здоровим і проводити більше часу з дружиною та донькою.
До слова, загалом від початку року львівські трансплантологи виконали вже 12 пересадок печінки.
Нагадаємо, Львів є одним з лідерів української трансплантології. Першу трансплантацію тут виконали у лютому 2020 року. Відтоді лікарі провели понад 400 трансплантацій органів. Це серця, печінки та нирки, а також легені. Саме тут вперше в Україні пересадили комплекс підшлункова залоза та нирки, а також провели першу в Україні пересадку комплексу серце-легені та успішну спліт-трансплантацію печінки.
Записатись на консультацію до фахівців Центру трансплантології Львова можна за номером телефону: +380 (68) 513 37 10, або ж звернутись до лікарні святого Пантелеймона у Львові (вул. Миколайчука, 9).
Читайте також: Львівські онкологи прооперували 42-річну жінку з двома видами раку
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:03
Вчора
11:09
Вчора
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі