• Головна
  • У Львівській громаді зафіксували 25 великих пожеж в екосистемах
12:03, 25 серпня
Надійне джерело

У Львівській громаді зафіксували 25 великих пожеж в екосистемах

У Львівській громаді зафіксували 25 великих пожеж в екосистемах

Лише від початку року у Львівській громаді зафіксували 88 пожеж в екосистемах, з них 25 – великі, площа горіння яких становила від 200 до 15 000 кв.м. Зокрема найбільша пожежа, площею 15 000 кв.м, трапилась у селі Ситихів – там весною горів торф, який вогнеборці ліквідовували декілька днів.

Про це повідомили у ЛМР.

Кожна така пожежа – це забруднення повітря і ґрунту, вбивство тварин, птахів і комах, а також шкода здоров’ю людини. Адже разом із димом у повітря, яке вдихають люди, потрапляють важкі метали, діоксини та найрізноманітніші канцерогенні сполуки. Окрім того, у воєнний час такі дії можуть прирівнювати до диверсій, що передбачає кримінальну відповідальність.

«У зв'язку з повномасштабною війною в Україні, такі пожежі стають додатковим навантаженням на фахівців ДСНС. Замість ліквідації наслідків війни і порятунку людей, вони змушені виїжджати на гасіння пожеж, що, найчастіше, виникають через бездумне спалювання сміття та листя. І, звісно, спекотна погода лише сприяє виникненню і поширенню таких пожеж на великі площі», - наголошують у міському управлінні з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та тероборони.

Найбезпечніший і корисний спосіб для довкілля – компостувати сухе листя і траву: рослинність перегниває і стає добривом. Для компосту слід підготувати спеціальний резервуар чи просто викопати яму поблизу подвір’я або ж біля городу, помірно зволожувати рештки рослин та забезпечити туди доступ повітря.

Мешканців вкотре просять не спалювати суху рослинність, а також не забувати телефонувати до Служби порятунку «101» – коли бачать горіння сухостою, та до поліції «102» – коли бачать паліїв.

Нагадаємо, за самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків громадянам загрожує штраф, розміром від 3 060 до 6 120 грн, а для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн. За ті ж дії, вчинені на території заповідників, паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн. А у воєнний час такі дії прирівнюють до диверсій, що передбачає кримінальну відповідальність (ув’язнення, строком від 10 до 15 років).

Читайте також: Лише у чотирьох озерах біля Львова можна купатися

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пожежі_львів #пожежі_сухостою #екосистема
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...