• Головна
  • Здоров'я очей - лікування та профілактика порушень зору
Новини компаній
16:20, 23 серпня 2024 р.

Здоров'я очей - лікування та профілактика порушень зору

Новини компаній

Кисень - це життєдайний елемент, який дозволяє організму виробляти необхідну енергію. Очі також потребують достатньої дози кисню, щоб нормально функціонувати. Часто перші симптоми гіпоксії очей непомітні, тому варто дотримуватися основних правил догляду та регулярно відвідувати лікаря. Звертайтесь до спеціалістів, офтальмологія у Lviv Medical Center - це заклад з бездоганною репутацією, де працюють провідні лікарі офтальмологи Львова. Медичний центр надає широкий спектр послуг: від комплексної діагностики зору до складних хірургічних методів лікування.

Фактори, що впливають на здоров'я очей

Стан зору залежить від багатьох факторів, в першу чергу від звичок, частого використання комп'ютера, дієти або добової дози кисню, яка необхідна для нормального функціонування. Недостатнє насичення киснем викликає неприємні симптоми в очах: ​​печіння, відчуття затуманення зору, а також вростання кровоносних судин в рогівку ока.

У холодну погоду людина багато часу проводить у закритому опалювальному приміщенні, багато годин, працюючи перед екраном комп’ютера. Кондиціонер викликає сухість очей, а дивлячись постійно на монітор людина рідше моргає. В результаті очі стають сухими, а плівка швидко втрачає слізну рідину та не забезпечує достатнє зволоження і кисневий обмін. В таких умовах оку не вистачає кисню, від цього посилюється печіння, а це часто призводить до погіршення зору. У цьому можуть допомогти зволожуючі очні краплі, так звані штучні сльози, а також спеціальні зволожувачі повітря, які можна поставити на стіл.

Однією з досить поширених причин гіпоксії очей є регулярне носіння контактних лінз. Воно супроводжується відчуттям погіршення якості зору, а також відчуттям дискомфорту і подразнення очей, так як лінза обмежує доступ кисню до рогівки. Деякі види лінз характеризуються низькою газопроникністю, а також, щільно прилягають до ока, ускладнюючи проникнення сліз під лінзу. Тому іноді потрібно робити перерви і носити тільки окуляри, а в особливих випадках ставити лінзи.

Сучасні методи лікування вад зору

Вирішенням цієї проблеми може стати застосування сучасних методів ортокорекції, які полягають у використанні спеціальних ортокератологічних лінз тільки вночі. Ортокорекція передбачає моделювання рогівки ока під час сну за допомогою лінз, які надають їй форму, яка дозволяє фокусувати зображення на сітківці і покращувати зір. Завдяки цьому пацієнт може бачити правильно вже на наступний день після зняття лінз. Цей метод підходить людям, яким звичайні лінзи незручні. В ОК-терапії використовуються лінзи з високою газопроникністю.

Лазерна корекція зору

Для тих, хто хоче позбутися коригувальних лінз, на допомогу приходять процедури лазерної корекції зору. Вони гарантують безпеку завдяки використанню високотехнологічних лазерів. Завдяки цьому можливе проведення операції людям з короткозорістю, далекозорістю та астигматизмом. Направлення на операцію дається на підставі обстеження, під час якого лікар оцінює придатність пацієнта для лазерної корекції порушень зору.

Профілактика порушень зору

Кисень також потрапляє в очі зсередини організму. І хоча в холодні дні погода і температура не завжди сприятливі для виходу з дому, варто хоча б недовго побути на свіжому повітрі. Надаючи великого значення здоровому способу життя та фізичній активності, людина зміцнює працездатність організму та його здатність доставляти кисень до кожного органу та клітини тіла. Глибоке правильне дихання при ходьбі призводить до збільшення об'єму вдихуваного повітря і, відповідно, дози кисню. Покращує роботу серцево-судинної системи, дихальної системи та головного мозку. Тому піші прогулянки корисно зробити щоденною звичкою. Ви можете почати з коротких прогулянок або підйому сходами, а з часом додайте біг, їзду на велосипеді та інші види діяльності.

Лікувальна гімнастика

Лікувальна гімнастика - ще один спосіб поліпшити стан очей. Регулярні заняття сприятливо впливають на оздоровлення і зміцнення очних м'язів, знімають напругу і дозволяють очам трохи відпочити. Покращенню зору сприяє поворот закритих очей до джерела світла і поворот голови в різні боки. Виконуйте також уявну вісімку або катання очними яблуками по колу. При тривалій роботі за комп’ютером варто час від часу відводити очі від монітора і дивитися на якийсь віддалений предмет, повторюючи дію кілька разів.

Дієта для здоров'я очей

Правильна дієта також важлива для здоров’я очей. Для підтримки хорошого зору необхідні вітаміни А, С і Е, а також такі мінерали, як цинк, селен або мідь. Не забувайте про кислоти омега-3, лютеїн і зеаксантин. Усі ці компоненти захистять ваші очі завдяки своїй антиоксидантній дії та допоможуть уникнути таких захворювань, як дегенерація жовтої плями або катаракта. Корисні також такі продукти: жирна риба, печінка, яйця, морква, перець, капуста, шпинат, вершкове масло. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...