• Головна
  • Львівські хірурги виконали протезування черевної аорти через два проколи на стегні - ФОТО
12:45, 26 липня
Надійне джерело

Львівські хірурги виконали протезування черевної аорти через два проколи на стегні - ФОТО

Львівські хірурги виконали протезування черевної аорти через два проколи на стегні - ФОТО

У лікарні святого Луки Першого медоб’єднання Львова 65-річного чоловіка врятували від розриву аневризми.

Про це розповіли у пресслужбі Львівської мерії.

Лікарі виконали біфуркаційне ендопротезування черевного відділу аорти ендоваскулярним методом – тобто без великого розрізу, а через маленькі проколи. Так судинні хірурги врятували чоловіка у найменш травматичний спосіб із можливих.

Пацієнт – 65-річний Сергій Чубарєв зі Львова. Тривалий період чоловіка турбував біль у поперековому відділі хребта. Він звернувся до невролога, а той скерував пацієнта на комп’ютерну томографію. Результати обстеження показали аневризму, тобто розширення, черевного відділу аорти. У будь-який момент вона могла розірватися і призвести до смерті пацієнта. Оперувати треба було якнайшвидше.

У лікарні пану Сергію запропонували провести операцію у звичний спосіб – відкрито, із розрізом черевної порожнини. Але чоловік навідріз відмовився. Тоді його скерували до лікарні святого Луки, хірурги якої вже мають успішний досвід проведення ендоваскулярних операцій. Під час таких втручань вхід в судини відбувається через міні-доступи на стегнах. Цей сучасний метод є найменш травматичним і значно пришвидшує процес відновлення пацієнта.

До того ж, у пана Сергія була супутня патологія коронарних артерій і він вже переніс операцію зі стентування цих судин. Тож відкрите втручання в його стані було небажаним.

Операція тривала 2,5 години. Судинні хірурги успішно виконали ендопротезування черевного відділу аорти з клубовими артеріями. Вони завели стент-систему через два міні-доступи в стегнах – кожен по 2 см. І таким чином встановили стент-графт, тобто ендопротез, всередину аорти. Це працює так: пристрій фактично замінює собою судину в розширеній ділянці та повністю виключає аневризму із загального кровотоку і, відповідно, унеможливлює її розрив.

«Якби ми проводили операцію відкрито, то пацієнта на третій день тільки з реанімації переводили б у палату. А так на третю добу він вже був виписаний. Взагалі, така операція рідко проводиться в Україні через свою складність та вартість. І небагато центрів можуть її виконати», – розповідає Олександр Голуб, заступник медичного директора з ангіографічної роботи Першого медоб’єднання Львова.

За місяць після операції пацієнту провели контрольне КТ-обстеження. Томографія підтвердила успішність виконаного ендоваскулярним методом втручання.

Нагадаємо, вперше біфуркаційне стентування черевної аорти у Першому медичному об’єднанні Львова цього року.

Львівські хірурги виконали протезування черевної аорти через два проколи на стегні - ФОТО, фото-1

Читайте також: У Львові хірурги успішно прооперували 17-річну дівчину з рідкісною патологією

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#львів #лікарі #операція #протезування #аорта
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,33
41,37
EUR
45,80
45,83
PLN
10,68
10,70
Оголошення
live comments feed...