Новини компаній
11:00, 16 липня
Глисти в собаки: симптоми, лікування та профілактика
Новини компаній
Кожному власнику собаки доводиться стикатися з проблемою появою глистів у свого домашнього улюбленця. Навіть якщо більшість часу пес проводить у помешканні, отримує належний догляд та турботу, на жаль, проблема глистяних інвазій є досить поширеною. Тварин щоденно виводять на прогулянку, вони можуть облизувати взуття хазяїв чи інші предмети. Також необроблене сире м’ясо, котрим іноді годують чотирилапих, може містити яйця гельмінтів.
Отож, утворення глистів викликають паразитичні організми, котрі проникають до організму пса. Вони можуть завестись у будь-якому органі собаки та нести негативний вплив на загальний стан здоров’я. Фахівці радять раз на три місяці давати таблетки від глистів для собак (рус. таблетки от глистов для собак) з профілактичною метою. Далі ми обговоримо звідки беруться паразити, які можуть виникнути симптоми та як здійснювати профілактику та лікування захворювання.
Що таке гельмінтоз та які його симптоми?
Гельмінтоз — це розповсюджене захворювання у собак, що викликається паразитичними червами під назвою “гельмінти”. Для нього характерний хронічний перебіг, внаслідок якого організм пса виснажується та знижується імунітет. Зараження відбувається шляхом:
- Вживання сирої риби чи м’яса, гризунів чи випадкового заковтування бліх, мух і т.д. Також загрозою може стати натуральний раціон, адже жодна термообробка не гарантує повного позбавлення продукту від паразитів.
- Контакту з хворими тваринами. Укуси комарів також можуть стати загрозою.
- Взаємодія з власником також може стати причиною зараження. Саме тому фахівці рекомендують людям систематично приймати ліки для дегельмінтизації.
- Щенята заражаються від хворої матері та через вживання її молока.
Існує велике різноманіття глистів, життя котрих може перебігати виключно в організмі тварини. Самими розповсюдженими є:
1. Кишкові черви, які мають наступні підвиди:
- стрічкові;
- круглі;
- нематоди,
- хлистоподібні.
2. Серцеві черви, що викликають дирофіляріоз.
Отож, як зрозуміти, що чотирилапий має гельмінти? На жаль ці паразити можуть ніяк не проявляти себе протягом тривалого періоду або ж маскуватись під деякі хвороби. Через це буває важко встановити правильний діагноз. Саме тому потрібно періодично проходити огляд у ветеринара. Наявність глистів в організмі пса може мати такі симптоми:
- Зміна у зовнішньому вигляді шерсті. Вона може втратити звичний блиск і безпричинно виглядати не охайною.
- Зміна поведінки тварини. Зазвичай собака стає втомленим та малорухливим. Слизові оболонки набувають світлого кольору і знижується активність. Це може бути симптомом анемії.
- Відхилення у функціонуванні кишківника. Наприклад, суттєве зниження чи підвищення апетиту. У випадку останнього, вихованець не набиратиме вагу або ще гірше, значно втрачатиме її.
- Поява захворювань шкіри: екземи, дерматози й т.д.
- Харчові розлади: діарея чи закрепи. Також блювання і часті спазми можуть стати симптомами наявності гельмінтів.
- У калі помітно слиз, кров або паразитів.
- Качання по підлозі та свербіж анального отвору.
- У щенят може відстежуватись здуття, виникнення гикавки після їди.
- Рахіт у маленьких песиків або ж відставання у рості та розвитку.
Якщо відстежується один і більше вище наведених симптомів, то потрібно негайно бити на сполох. Консультація у спеціаліста та своєчасно розпочате лікування допоможе позбавитись паразитів та уникнути вкрай негативних наслідків для тварини.
Гельмінти у собак: лікування
Якщо виявлено, що домашній вихованець заразився глистами, то після консультації лікаря, потрібно негайно почати приймання медикаментів. Не варто займатись самолікуванням, адже це може мати зворотний ефект. Ветеринар візьме необхідні аналізи для визначення виду паразитів і на основі цього випише ефективні препарати. Якщо це щеня, то лікування також матиме свої особливості, адже спеціаліст буде керуватись віковими особливостями та загальним станом чотирилапого.
Існують різноманітні препарати, котрі знищують паразитів і їх личинки:
- Таблетки;
- Суспензії;
- Краплі на холку.
При дегельмінтизації враховується безліч факторів. Досить поширеним і дієвим препаратом є каніквантел для собак. Фахівець повинен контролювати лікування, адже навіть за умов правильного дозування, у пса може виникнути інтоксикація. Масова загибель глистів утворює отруйні продукти. Після дегельмінтизації тварина потребує легко засвоюваного харчування та дотримання дієти.
Профілактичні заходи для уникнення глистів
Краще вдаватись до методів профілактики зараження, ніж лікувати домашнього улюбленця:
- Не годувати сирими продуктами (м’ясо та риба).
- Виробити у тварини навичку не підбирати нічого з землі й підлоги.
- Використовувати засоби для позбавлення від кліщів, бліх, глистів та ін. Наприклад, можна наносити спеціальні краплі на холку, що захистять вихованця від паразитів.
- Виробити збалансований раціон. Відомо, що повноцінне харчування сприяє укріпленню імунітету і знижує можливість розмноження гельмінтів.
- Давати тільки свіжу та чисту воду й уникати пиття з водойм чи калюж.
- Уникати контакту з вуличними собаками.
- Мити лапи після кожної прогулянки.
- Обмежити щеняткові доступ до вуличного взуття.
Навіть за дотримання всіх профілактичних мір, не можна бути впевненим у відсутності зараження гельмінтами. Саме тому з профілактичною метою потрібно давати чотирилапому таблетки від глистів для собак.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
ГО "Дівчата" запускає кампанію "Зламай тишу" в рамках акції "16 днів проти насильства"
Новини компаній
09:00
Оголошення
17:13, 21 листопада
live comments feed...
Коментарі