14:43, 14 червня 2024 р.
Надійне джерело
Як у Львові відзначили День донора та де у місті можна здати кров
Щодня сотні людей потребують переливання крові, щоб вижити після аварій, операцій чи важких недуг.
Зараз це вкрай важливо ще й тому, що своєю кров’ю можна врятувати життя пораненим цивільним людям та військовим, які боронять нас від ворога. Сьогодні, у Всесвітній день донора крові, львів’яни мали нагоду здати кров у мобільному пункті. Про це повідомили у Львівській міськраді.
«Сьогодні ми відзначаємо Всесвітній день донора крові. Це день, коли ми вшановуємо тих людей, які діляться своєю кров’ю для порятунку інших. Наш центр активно бере участь у забезпеченні кров’ю та її компонентами медичні заклади. Запаси крові потрібно постійно поповнювати, і для цього треба залучати нових донорів. Тому допомагає в цьому мобільний пункт здачі крові, бо його перевага – у мобільності: він може виїхати до людей, на підприємство чи університет, і не відриваючи людей від роботи – за один день мати від 50 до 60 донорів.
Донорство – абсолютно безпечне і корисне. Одна здача крові може врятувати до трьох життів. Зараз це дуже актуально, оскільки збільшилася кількість пацієнтів, саме внутрішньо переміщених людей, а також поранених військових, які потребують складних операцій, протезування і реконструкцій, і ці операції є тривалими й потребують різних компонентів крові.
Донорами можуть бути люди від 18 до 65 років, вагою понад 50 кг. Всі інші показання – індивідуальні. Здається аналіз на рівень гемоглобіну, тоді лікар оглядає і встановлює, чи можна людині здавати кров. Протипоказанням є хронічні захворювання, і перед здачею крові не можна вживати алкоголь, жирну і смажену їжу, також потрібно відмінити таблетки, які приймаєте, хоча б за добу», – розповів у коментарі Святослав Синюк, лікар-трансфузіолог міського Центру крові Першого медичного об‘єднання Львова.
Здавати кров – безпечно і навіть корисно, кажуть медики. Адже це сприяє самовідновленню організму та профілактиці серцево-судинних захворювань.
В організмі людини міститься, в середньому, близько 5 літрів крові, а під час донації беруть 450 мл, причому це так звана рідка частина крові – плазма, яка відновлюється протягом 18-20 годин. Найчастіше здають цільну кров – її беруть із вени на руці, проте можна здавати і компоненти – плазму чи тромбоцити.
«Знаю, наскільки це важливо, і бладмобіль – це зручна можливість здати кров близько до того, де я живу, тому вже вдруге користаюся такою чудовою можливістю. Процедура не болюча, дуже швидка, немає ніякого дискомфорту. Це важлива річ, донорської крові нам бракує, тому для кожної здорової людини здавати кров – це одна з тих речей, яку ми, безперечно, маємо робити», – поділилася донорка Софія.
Здати кров у кров у Львові можна за такими адресами:
– Центр крові Першого медичного об’єднання Львова (вул. Миколайчука, 9); контактний телефон: 0 800 333 003;
– Львівський обласний центр служби крові (вул. Пекарська, 65), контактний телефон: 0322756405;
– Мобільний центр крові (щоразу змінює локацію – для зручності мешканців).
Як правильно підготуватися до здачі крові та чи немає у вас абсолютних або тимчасових протипоказань – читайте тут.
Читайте також: У Львові лікарі врятували немовля з вадою нирки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:03
Вчора
11:09
Вчора
ТОП новини
Оголошення
11:59, 23 грудня 2024 р.
20:51, 24 грудня 2024 р.
13:31, 20 грудня 2024 р.
19:40, Вчора
08:38, 26 грудня 2024 р.
36
live comments feed...
Коментарі