18:36, 25 квітня
Надійне джерело
Хто у Львові найбагатший? - ФОТО
Треба віддати шану Львову: його найбагатші люди пов’язані не з кастою “червоних директорів” чи “бандитів 90-х”, а зі світом науки та високих технологій. Ну, і дещо з нафтою.
Насправді говорити про рейтинги найбагатших людей під час війни складно. Ситуація нестабільна, весь час щось десь набувається, щось втрачається. Але загальну картину скласти можна. Пишучи цей текст, ми орієнтувалися на два рейтинги журналу «НВ» та інвестиційної компанії Dragon Capital. Один складався перед самісіньким початком великої війни, наприкінці 2021 року, другий – наприкінці 2023. У 21-му це був “Топ-100” найбагатших українців, у 23-му – “Топ-30”.
Отже, у 2021 році до сотні українських багатіїв потрапили вісім доларових мільйонерів зі Львова.
1. Тарас Кицмей ($245 млн) – співзасновиник ІТ-компанії SoftServe.
2. Віталій Антонов ($211 млн) – президент OKKO Group.
3. Ярослав Любінець ($199 млн) – співзасновник ІТ-компанії SoftServe.
4. Тарас Вервега ($167 млн) – співзасновник ІТ-компанії SoftServe.
5. Тарас Барщовський ($165 млн) – власник групи компаній TBFruit.
6. Зіновій Козицький ($145 млн) – власник компанії «Західнадрасервіс» і, до речі, батько голови Львівської ОВА Максима Козицького.
7. Юрій Василик ($131 млн) – співзасновник ІТ-компанії SoftServe.
8. Олег Денис ($130 млн) – співзасновник ІТ-компанії SoftServe.
Звернемо увагу читачів на те, що п’ятеро з цієї вісімки є представниками однієї IT-компанії.
У 2020 році до рейтингу “НВ” найбагатших людей України потрапляв ще й львівський забудовник Володимир Зубик. Але у 2021 році він з цього списку вибув. Яка ситуація з його статками сьогодні, нам знайти не вдалося.
Перейдемо до найсвіжішого рейтингу – кінця 2023 року. Нагадаємо, що він складався лише з 30 імен. В нього потрапили три бізнесмени зі Львова. Місця розподілилися наступним чином.
1. Віталій Антонов ($347 млн, тобто +65% до показників 2021 року).
2. Тарас Кицмей ($228 млн, на 31% менше, ніж у 2021).
3. Ярослав Любінець ($183 млн, на 6% менше, ніж у 2021).
Ривок Віталія Антонова вверх пов’язаний з тим, що його компанія ОККО на початку великої війни, коли припинилися постачання пального з Росії та Білорусі, швидше за всіх налагодила імпорт з країн ЄС автотранспортом. А починалося все в далекі 90-ті з захоплення альпінізмом. У своїх інтерв’ю Віталій розповідав, що перші гроші заробив промисловим альпінізмом. Тоді взявся до дрібної гуртової торгівлі (зокрема, імпортом цитрусових). А з нафтопродуктами вперше зіткнувся, коли почав отримувати їх за бартером. Подейкують, що тут не обійшлося без корисних альпіністських зв’язків. Мовляв, один з приятелів Антонова по хобі тоді саме працював у Кабміні.
Втім, Віталія Антонова вже давно важко назвати львів’янином. У березні 2023 року голова компанії ОККО Василь Даниляк в інтерв’ю журналу Forbes розповідав, що “Віталій не живе в Україні, переїхав до Швейцарії ще у 2021 році”.
А от Тарас Кицмей, судячи з усього, продовжує працювати у Львові, як і інші співзасновники SoftServe. Зокрема, його колега по компанії та трійці найбагатших Ярослав Любінець поєднує роботу в IT з управлінням житлом – згідно з даними сайту YOUCONTROL, він є засновником ОСББ "КОНОВАЛЬЦЯ 111". Мабуть, там і живе.
Читайте також: Нацбанк знизив облікову ставку до 13,5%
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі