• Головна
  • Які є дієві засоби для зміцнення імунітету
Новини компаній
11:55, 20 лютого 2024 р.

Які є дієві засоби для зміцнення імунітету

Новини компаній

Імунна система людини захищає від білків, вірусів та бактерій. Вона знищує також власні дефектні клітини, що можуть провокувати онкологічні процеси. Імунітет має досить складну структуру, його робота все ще вивчається. Одним зі способів підвищення захисних сил є приймання поживних речовин. Поговоримо про те, як працюють вітаміни для підвищення імунітету, що потрібно враховувати для досягнення бажаних результатів.

Які є дієві засоби для зміцнення імунітету, фото-1

Вплив вітамінів на імунітет

Вітаміни – біологічно активні сполуки з невисокою молекулярною масою. Вони підтримують обмін речовин, беруть участь в біохімічних процесах на клітинному рівні. Також речовини можуть виступати як каталізатори чи коферменти. Вони відповідають за підтримку швидкості реакцій між іншими сполуками, забезпечують нормальне засвоєння білків. А білки – це надважлива складова імунітету, частка антитіл, які блокують чужорідні організми та сприяють формуванню зони запалення (інфекція уражує певну зону, а не весь організм). Також без нормального вмісту білків неможливе швидке відтворення імунних клітин. Наслідок цього – низький імунітет.

Причини гіповітамінозу

Дефіцит вітамінів – це гіповітаміноз, 100% відсутність певних речовин – авітаміноз. Стани можуть виникати за умови недостатнього надходження нутрієнтів або в результаті підвищеної потреби організму в біологічно активних сполуках. Частіше за все до гіповітамінозу призводить неправильне харчування, нестача фруктів та овочів. Страждає імунний захист у людей, які дотримуються монодієт, обмежують вживання певних продуктових груп.

Важливо розуміти, як правильно харчуватись для досягнення бажаного результату. Наприклад, якщо ви збільшуєте кількість білка, потрібно буде підвищувати вміст вітаміну В6. Вегетаріанську дієту важко назвали збалансованою, особливо гострою є нестача В12. Якщо виникає певний дефіцит – страждає організм в цілому та знижується імунний захист.

Додатково розвитку гіповітамінозу можуть сприяти:

  • тривалі захворювання інфекційної природи;
  • періоди одужання;
  • лактація, вагітність;
  • проблеми з органами травлення;
  • нестача сонячного світла;
  • фізична важка праця.

Тому вітаміни варто приймати не тільки за умови діагностування дефіцитів, а й для профілактики. Це дозволить попередити безліч проблем зі здоров’ям та підвищити опір до ГРЗ.

Харчування впливає на імунітет?

Вітаміни для підвищення імунної системи можна отримувати не тільки у вигляді добавок, але й з продуктів. Збалансований раціон – дієва профілактика багатьох проблем зі здоров’ям. Слідкуйте за балансом вуглеводів, білків та жирів, споживайте достатню кількість овочів та фруктів, грубої клітковини.

Корисні для імунітету деякі трави та рослини – вони безпосередньо впливають на об’єми синтезу білків-інтерферонів. Мова про ехінацею, ромашку, березовий гриб, елеутерокок, чебрець.

Коли пити вітаміни

Вітаміни для покращення імунітету варто приймати при серйозних дефіцитах та погіршенні самопочуття, постійних хворобах. Паралельно потрібно коригувати раціон, але тільки здорового харчування може бути недостатньо. В ідеалі до початку курсу вітамінотерапії потрібно звернутись до лікаря або просто пройти лабораторне дослідження. Це дозволить точно визначити дефіцити та працювати над конкретними проблемами, отримувати найкращі результати.

Вітаміни варто вживати:

  • восени та навесні;
  • після хвороби;
  • під час планування вагітності;
  • після лікування хронічних захворювань;
  • при частому вживанні алкоголю;
  • на тлі суворих дієт.

Перше місце серед нутрієнтів для підвищення імунітету посідає вітамін Д. Він самостійно виробляється організмом під впливом сонячних променів, але кількість зазвичай недостатня. Тому для покращення захисних сил варто приймати добавку «Олідетрим». Вона підходить дітям з народження та дорослим, йде у дозуванні 600, 1000, 2000 та 4000 МО. Додатково корисно буде вживати морську рибу, Омега-3, курячі яйця, ікру, водорості, гриби.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...