
Новини компаній
22:45, 29 серпня 2023 р.
Експрес-тести на грип: в яких випадках застосовувати та як обрати
Новини компаній

Тести швидкої діагностики грипу виявляють антигени вірусу грипу в зразках дихальних шляхів. Такі тести можуть надати результат за 15 хвилин, водночас їх не рекомендують застосовувати госпіталізованим пацієнтам із підозрою на грип (в цьому випадку краще підійдуть молекулярні аналізи, за інформацією Центру з контролю та профілактики захворювань у США (CDC).
Швидкі тести на грип доступні для домашнього використання і продаються онлайн. Це імунохроматографічні аналізи, які використовують антитіла для виявлення антигенів вірусів грипу А і В.
Такі тести схвалені для конкретних типів зразків із дихальних шляхів. Зразки слід збирати якомога швидше від виявлення симптомів. Найкраще, аби тест був пройдений не пізніше як за чотири дні від початку захворювання. Для дуже маленьких дітей цей період може бути продовжений, як і для людей з пригніченим імунітетом. При цьому в останніх віруси грипу в респіраторних зразках можуть зберігатися протягом тривалого періоду – від тижнів до місяців.
Правильна інтерпретація результатів тестування, особливо негативних, дуже важлива. Відомо, що хибнопозитивні результати тесту на грип більш імовірні, коли поширеність захворювання низька, що зазвичай відбувається на початку та в кінці сезону грипу. І навпаки, хибнонегативні результати більш імовірні, коли поширеність захворювання висока, тобто у розпал сезону.
Якщо результат швидкого тесту впливає на важливе клінічне рішення, його слід підтвердити за допомогою молекулярного аналізу, наприклад, полімеразної ланцюгової реакції зворотної транскрипції (RT-PCR).
Під час спалаху ГРЗІ експрес-тестування допоможе визначити, чи пов’язані симптоми хворого з грипом, чи все-таки із іншою інфекцією.
Водночас для амбулаторних пацієнтів із підозрою на грип рекомендують швидкі молекулярні аналізи замість експрес-тестів через вищу чутливість останніх у виявленні вірусів грипу А та В у респіраторних зразках.
Позитивний результат швидкого тесту на вірус грипу А не може ідентифікувати чи відрізнити віруси сезонного грипу А, що циркулюють серед людей, і віруси грипу А, що циркулюють серед тварин (наприклад, віруси пташиного грипу А або віруси свинячого грипу А).
Тож, якщо є підозра на зараження людини новим вірусом грипу A тваринного походження на підставі нещодавнього контакту з тваринами, слід проконсультуватися з фахівцями й провести специфічне молекулярне тестування.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:31, 8 квітня
09:35, 31 березня
live comments feed...