• Головна
  • Світлодіодне освітлення: технологічний прорив у світі світильників
Новини компаній
09:00, 29 серпня 2023 р.

Світлодіодне освітлення: технологічний прорив у світі світильників

Новини компаній

З моменту винаходу лампочки пройшло вже майже 150 років, і сучасний світ просто немислимий без електрики та різних електричних джерел світла. І в останні десятиліття ми знову переживаємо найреволюційніший час у сфері штучного освітлення. Воно пов'язане з появою світлодіодів – LED-ламп та розвитком технології світлодіодного освітлення. Але що то за технологія? І у чому особливість сучасних світлодіодних ламп?

Перший світлодіод: історія виникнення LED-ламп

Першим кроком до винаходу світлодіода стало відкриття явища електролюмінесценції - здатності деяких матеріалів випромінювати світлові хвилі. З моменту цього відкриття пройшло більше століття, а перший світловипромінювальний діод був винайдений Олегом Лосєвим у 1927 році.

Світлодіодне освітлення

Світлодіодне освітлення

На відміну від класичних ламп розжарювання, світлодіодні лампи:

  • не використовують нитки розжарювання для отримання світла, а працюють завдяки руху електронів у напівпровідниковому матеріалі;
  • можуть випромінювати ту ж яскравість, що й традиційна лампочка, але споживаючи лише частину потужності;
  • служать у рази довше, ніж лампи розжарювання, тому що в них немає перегоряючої нитки розжарення, і саме цим пояснюється їхня економічність та енергоефективність.

Важко оцінити важливість цього відкриття. Адже технологія світлодіодів впливала і впливатиме на нашу планету. Звичайно, для того, щоб вона була введена у повсякденне використання, знадобилося кілька десятиліть. Перший світлодіод, що нагадує сучасним, був винайдений у 1972 році, але прорив цієї технології стався зі створенням синього світлодіода.

Перші світлодіодні лампи з'явилися на міжнародному ринку в 2009 році. Вони були досить масивними та дуже дорогими. Але процес вдосконалення не стояв на місці, технологічні зміни надали продукту доступнішу форму. Тому сучасні світлодіоди можуть світитися різними кольорами, мають безперервний спектр світла та коштують набагато дешевше від своїх прототипів. І вже сьогодні на частку світлодіодних технологій припадає більше ніж половина світового ринку освітлення.

Енергоефективність та низьке енергоспоживання дозволили використовувати світлодіодні лампочки у всьому, від калькуляторів, годинників, освітлювальних приладів до різних масштабних об'єктів. І зараз багато хто усвідомлює, що покупка світлодіодної техніки є не лише рентабельною інвестицією, а й певним вкладом у майбутнє, який покращує якість роботи та функціонування будинку.

Світлодіоди в сучасному світі

Нові технології у світлодіодному освітленні мають феноменальний потенціал та величезні темпи зростання. А все тому, що експерти добре розуміють перспективи ринку, відповідно інвестиції виділяються в достатньому обсязі. Серед актуальних тенденцій у світлодіодному освітленні є електронні контролери, які є серцем кожного рішення освітлювальних систем, зокрема:

  • Шинная система DALI. Така система часто використовується для об'єднання окремих ламп у мережу та інтелектуального керування освітленням. На одній шині може працювати до 64 пристроїв. За таких умов зв'язок здійснюється лише через два провідники силового кабелю.
  • Комунікаційна шина KNX та системи DMX. Ці системи використовуються для більших установок із більш складними вимогами. Саме їм віддають перевагу при розробці масштабних проектів, наприклад, при освітленні шоу, театральної сцени, музейних експозицій, музичних клубів та ін. Системи DMX ідеально підходять для освітлення з використанням різних кольорів та ефектів, вони дозволяють керувати освітленням у режимі реального часу та контролювати до 512 каналів освітлення зі швидкістю передачі даних на рівні 250 кбіт/сек. Це гарантує чудове освітлення та швидку динамічну зміну кольорів.

Під час розробки світлодіодних освітлювальних проєктів також часто використовуються бездротові технології. Вони допомагають спростити процес встановлення приладів, особливо у споживчій галузі. Серед найпопулярніших і найвідоміших бездротових рішень знаходяться Bluetooth та ZigBee.

Інтелектуальні системи в організації висвітлення

У сучасному світі вже зараз використовується багато інноваційних систем, тому інтелектуальність впроваджують і в драйвери світлодіодів. Перевага інтелектуально настроюваних моделей освітлювальних приладів полягає в тому, що вони у поєднанні із системами керування освітленням можуть бути налаштовані або запрограмовані для створення сценаріїв динамічного керування освітленням. Завдяки цьому відкриваються можливості з автоматичного регулювання яскравості та використання різних колірних температур з плавним регулюванням у досить широкому діапазоні.

Світлодіодні лампи останнього покоління дозволяють реалізувати сучасні та біологічно ефективні рішення щодо освітлення. З їхньою допомогою можна відтворювати умови природного освітлення в приміщенні, що може виявитися просто неоціненною перевагою для людей, які проводять багато годин при штучному освітленні.

Вчені припускають, що світлодіодні системи незабаром дозволять споживачам інтегрувати свої системи освітлення з іншими побутовими пристроями, створюючи повністю “підключений” будинок. Освітлювальні прилади можуть бути пов'язані з різними розважальними елементами мережі, реагувати на ритм музики та звук телевізора. Також їм під силу реагувати на рухову активність, вмикаючись, коли ви повертаєтеся до будинку, і знову вимикаючись, коли ви виходите з дому.

Компанія Barvanor Expert є справжнім амбасадором у сфері світлодіодного освітлення в Україні. У команді цієї компанії — лише досвідчені вчені та експериментатори, які тримають руку на пульсі світових технологій та пропонують українським та закордонним клієнтам лише найкращі рішення у сфері офісного та квартирного освітлення. Також команда Barvanor Expert готова втілювати будь-які завдання з виробництва, розробки та впровадження будь-яких типів світильників – вуличних, промислових та складських.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...