• Головна
  • Порятунок українців Херсонщини: чому Львів краще, ніж ООН
08:55, 9 червня 2023 р.
Надійне джерело

Порятунок українців Херсонщини: чому Львів краще, ніж ООН

Фото REUTERS з відкритих джерел.

Фото REUTERS з відкритих джерел.

Львівщина з першого дня бере активну участь у мінімізації трагедії на Херсонщині. Приймаються біженці, скеровується гуманітарні вантажі, громадяни пропонують житло, волонтери їдуть на допомогу. Ситуація нагадує початок повномасштабного вторгнення, коли після першого шоку Львівщина перетворилася на один з головних хабів країни з протидії трагедії.

Так склалося з багатьох об'єктивних причин: від зручного географічного розташування, до наявності необхідної інфраструктури та ініціативи добровольців. Редакція 032.ua зібрала наявну інформацію щодо ролі Львівщини у допомозі постраждалим на Херсонщині та в інших областях.

Швидка реакція

Рашисти підірвали греблю на Каховській ГЕС 6 червня о 2:30 ночі, вже зранку міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що місто готується до прийому біженців. Відбулась нарада з профільними чиновниками та керівництвом відповідних установ, про що рапортував мер. З одного боку, це прояв багаторічного політичного досвіду – вміння реагувати на виклики у медіа вчасно. З іншого – Львову не потрібно було вигадувати велосипед, лише пригадати "конспекти" подій початку повномасштабного вторгнення та зробити необхідні корективи. Про що, власне, Садовий і заявив: "У зв'язку з підривом Каховської ГЕС збираємо евакуаційну комісію у Львові. Вже відомо про планову евакуацію місцевих мешканців. Маємо бути готові". А через деякий час додав, що "Працює евакуаційна комісія. Головне повідомлення – Львів готовий до прийому українців, які постраждали внаслідок підриву Каховської ГЕС".

Також у ЛМР повідомили, що у Львові на вул. Костя Левицького, 67 діє Міський центр підтримки вимушено переміщених осіб. Тут біженцям з Херсонщини вже пропонувалися допомога й консультації фахівців із різних сфер життя: помешкання й соціальна підтримка, пошук роботи, освіта і дозвілля, медицина, відновлення документів, домашні улюбленці тощо.

Було оприлюднено графік та контакти: понеділок-четвер – з 9.00 до 18.00 год., п’ятниця – з 9.00 до 16.00 год. (без обідньої перерви). Тел.: +38 050 555 44 61, [email protected].

Також про свою готовність повідомив Прихисток «Твоя опора» та надав контакти: +380 963 12 87 08.

Перші біженці

Сьомого червня очільник Львівської ОВА Максим Козицький повідомив про перших біженців, які прибули з Херсонщини.

"Вони приїхали власним транспортом. Потребували лише консультативної допомоги. Масової евакуації у нашу область наразі нема. За розвитком ситуації у Херсонській області стежать на всіх рівнях. Якщо буде потреба, ми надамо прихисток всім, хто евакуюється у Львівську область", – заявив Козицький.

Вночі сьомого червня та зранку восьмого потік постраждалих збільшився, люди почали прибувати потягами, вже була необхідна допомога волонтерів. Біженці саме з Херсонщини додавалися до тих, хто прибуває з прифронтових зон Донбасу та Запоріжжя.

"Частіше прибувають люди з Херсона, Нікополя, Кривого Рогу, Енергодара та Токмака. Їдуть самостійно. Часто з пересадками. Евакуаційні потяги, які можуть організовано перевезти всіх, хто постраждав через катастрофу на Каховській ГЕС, чи живе у населених пунктах, які під загрозою через напружену ситуацію на Запорізькій АЕС, напоготові. Однак, багато місцевих не хочуть покидати свої домівки. Ті ж, хто вирішив виїхати, користуються власним транспортом", - пояснив Козицький.

За його словами, на той день склалася ситуація, коли евакуаційні потяги з Херсонщини до Львова вже напоготові, однак багато людей просто не хочуть покидати свої домівки. І найчастіше мешканці Херсонщини виїжджають своїм транспортом.

Однак кількість біженців поступово збільшується. До цього спонукають людей і російські терористи, які обстрілюють Херсон під час евакуації.

Запит та відповідь

Наразі ситуація з біженцями з Херсонщини на Львівщині у інформаційному просторі нагадує стан, коли пропозиція перебільшує попит, але слід усвідомлювати, що це тимчасово і не зовсім так.

По-перше, під час війни налагодити трафік, у якому кожен біженець буде врахований та про нього повідомлять офіційні джерела – неможливо. Багато людей евакуюються самотужки, бо мають такі можливості і також самостійно шукають прихисток. Волонтери також не завжди повідомляють владу про розмір трафіку, бо зайняті справою, їм не до звітів. По-друге, до вільної України ще не дійшов потік біженців з тимчасово окупованих територій Херсонщини, бо рашисти наразі просто блокують пересування постраждалих людей, роблячи картинку, що нічого не відбувається, мовляв на вулицях сухо.

Допомогти з порятунком цих людей зазвичай справа міжнародних організацій, які мають на це відповідний мандат, а саме ООН та Червоний хрест. Але вони вкотре довели свою неспроможність швидко впливати на агресора та домовлятися з ним про гуманітарні місії. ООН взагалі зганьбилася та стала героєм багатьох мемів, тому що день трагедії присвятила "руському язику" та не зробила жодної адекватної заяви. Лише вчора у другій половині дня стало відомо, що Україна і ООН домовились про евакуацію з окупованого затопленого лівобережжя Херсонщини, але ще потрібна згода Росії. Зрозуміло, що рашисти чинитимуть спротив, намагатимуться людей, які залишаться живими на місцях затоплень, скерувати у росію. В них є такий досвід – так перенаправляли трафік біженців у оточеному Маріуполі, і люди лише через місяці отримували можливість дістатися цивілізованих країн.

Тим часом Львів вже заявляє, що має досвід надання притулку сотням тисяч людей. "Ми мали у Львові досвід одночасного проживання понад 250 тисяч людей, в нас було розгорнуто понад 500 прихистків у міських інституціях, тому ми максимально готові в будь-який час активізувати свої можливості. Ми активно спілкуємося з волонтерами з Херсона, з Дніпра, і розуміємо ситуацію, яка є", - розповів Євген Бойко, голова міської евакуаційної комісії.

МВС України 8 червня повідомило, що з підтоплених територій евакуйовано 2 154 особи (з них 120 дітей). Врятовано 484 особи (з них 28 дітей). Це на другу добу після катастрофи і багато херсонців ще не усвідомили, що їм доведеться кинути домівки. Коли зійде вода – стануть зрозуміліші наслідки лиха. І тоді Львівщині доведеться повторити подвиг: стати хабом для багатьох людей, які шукають нове життя. І це не буде раптове та тимчасове становище. Це буде процес, який не завершиться ще довго, навіть після перемоги.

Читайте також: До Львова почало прибувати більше переселенців: на вокзалі працюють волонтери, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини_Львів #новини_Львова #допомога_Херсонщині_Львів #теракт_рф_на_Херсонщині #рф_підірвала_Каховську_ГЕС
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Спецтема
Україна дає відсіч російській навалі, яка почалася 24 лютого 2022 року. Росіяни обстрілюють міста, гинуть мирні жителі. ЗСУ дає гідну відповідь терористам рф.

Коментарі

Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Оголошення
live comments feed...