• Головна
  • Що робити, якщо дитина хоче здобувати вищу освіту в Словаччині: поради батькам
Новини компаній
12:08, 13 жовтня 2022 р.

Що робити, якщо дитина хоче здобувати вищу освіту в Словаччині: поради батькам

Новини компаній

Для батьків, як і для випускників, дуже важливим є вступ до хорошого вузу та здобуття якісної освіти, яке надалі дасть змогу вдало працевлаштуватися та розвиватися у професії. Навчання в Україні з різних причин може не влаштовувати майбутніх абітурієнтів, тому вони розглядають варіанти вступу до іноземних навчальних закладів. Словаччину молодь обирає за можливість отримувати знання безкоштовно, мінімальні вимоги до вступників, помірну вартість життя в країні, а також широкі перспективи для пошуку роботи та подорожей. На сайті https://slovakstudy.com/ можна детально вивчити, до яких університетів приймають українських громадян, які спеціальності вони пропонують тощо.

Новина про те, що син чи донька націлений вступати до словацького вишу, для батьків часто стає сюрпризом. Про те, як правильно поводитися, якщо дитина наполягає на навчанні за кордоном, дізнаєтеся прямо зараз.

Що робити, якщо дитина хоче здобувати вищу освіту в Словаччині: поради батькам, фото-1

Загальні рекомендації батькам абітурієнта

З'ясуйте, чому син чи донька вирішив виїхати за кордон і чому зупинився саме на Словаччині. Це дозволить зрозуміти серйозність прийнятого рішення та те, наскільки добре дитина усвідомлює реалії життя в обраній країні.

Допоможіть визначитися з професією та вузом. Важливо орієнтуватися на переваги випускника, а не на загальне розуміння того, яка спеціальність більш престижна. Щодо університету, то він має бути вдало розташований у плані транспортної доступності, забезпечувати іноземцям гуртожиток тощо.

  • Не пускайте справу на самоплив.
  • Організуйте подання заявок до кількох вузів.
  • Сплатіть за проходження мовних курсів.

На перший погляд, особливих складнощів з вступом до Університету Коменського чи інші відомі вузи Словаччини виникати не повинно, адже на сайтах є детальні інструкції, що робити, а представники навчальних закладів готові відповідати на питання, що виникають. Але насправді абітурієнтам та їхнім батькам доводиться мати справу з:

  • бюрократичними зволіканнями на всіх етапах, починаючи від формування пакету вступних паперів, закінчуючи видачею візи для легального перетину словацького кордону;
  • затримками з розглядом документів – якщо постійно не контролювати процес, то очікування на видання підтвердження про зарахування сильно затягнеться;
  • мовним бар'єром – не завжди співробітники університетів добре володіють англійською, тому часто виникають нерозуміння, що призводять до додаткових проблем;
  • пошуком житла – якщо вчасно не встигнути подати запит на надання місця у гуртожитку, доведеться шукати кімнату чи квартиру в оренду, що обійдеться дорожче;

Проблемами на етапі нострифікації атестата.

Навіть якщо залучити всіх членів сім'ї до підготовки, є ризик того, що вчинити не вийде через помилки на тому чи іншому етапі. Щоб результат був гарантованим, необхідно залучити спеціалістів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...