14:59, 7 липня 2022 р.
Яворівський пиріг, забавку та жовківську звізду визнали нематеріальною культурною спадщиною
Створення Яворівської забавки, приготування Яворівського пирога і традиція різдвяної жовківської звізди включили до переліку нематеріальної культурної спадщини України.
6 липня в Україні розширили Національний перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України на двадцять один новий елемент, серед яких - три з Львівщини. Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.
Вперше до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини увійшов мистецький досвід галицьких умільців, а саме: мистецтво виготовлення Яворівської дерев'яної забавки, традиція приготування Яворівського пирога та створення об'ємної сферичної різдвяної звізди села Мацьковичі.
"Мистецтво створення Яворівської забавки, приготування Яворівського пирога і традиція різдвяної звізди села Мацьковичі передаються з покоління в покоління та відіграють важливу роль у збереженні ідентичності Галичини. Вони є своєрідними культурними магнітами нашого краю.
Включення цих елементів до Національного переліку ЮНЕСКО сприятиме збереженню нашої культурної спадщини й промоції Львівщини та України на міжнародній культурній арені", - зазначив очільник області Максим Козицький.
Зазначимо, що подання цих елементів до Міністерства культури та інформаційної політики України для реєстрації та включення до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України Львівською обласною державною адміністрацією було скеровано ще у 2020 році.
На наступному засіданні Національний перелік може поповнитись ще на десяток елементів. Серед них і ще один елемент зі Львівщини - традиція Глинянського візерункового текстилю.
Читайте також: У мережі показали, як український прапор майорить на острові Зміїний, - ФОТО
Фото на головній: пресслужби Львівської ОВА
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
18:46, 13 січня
19:44, 15 січня
25
live comments feed...
Коментарі