
Новини компаній
13:00, 10 червня 2022 р.
1Ступінь захисту IP, або що означає захист IP20, IP67 або IP68?
Новини компаній
Під словом ступінь захисту криється міжнародний стандарт, який вказує на ступінь стійкості електрообладнання до проникнення сторонніх тіл і рідин, особливо води. Ви можете зустріти цю інформацію дуже часто, купуючи мобільні телефони, навушники, розумні годинники тощо. Що саме означають окремі номери IP? Чи захищений ваш телефон від води? На все це ми відповімо вам в статті про водостійкість і водонепроникність мобільних телефонів.
Ступінь захисту IP
Ступені захисту IP визначаються стандартом ČSN EN 60529 і складаються з 2 цифр:
перша цифра визначає, наскільки пристрій захищений від попадання сторонніх тіл, друга цифра позначає захист від попадання рідини.
Чим нижчий номер захисту IP, тим менш захищений пристрій. З цієї інформації ви можете легко дізнатися, наприклад, чи ваш мобільний телефон чи смарт-годинник захищені від води чи пилу.
Способи запису рівнів захисту IP
Якщо немає вимог до ступеня захисту для коефіцієнтів першої або другої характеристичної цифри, буде використовуватися запис «X», наприклад IP 6X - вказує на пристрій, який не має властивостей, що визначають водонепроникність, IP Х6 - пристрій не перевіряли на захист від пилу та проникнення сторонніх предметів. Крім того, в особливих випадках для опису гаджета додаються не обов’язкові символи (букви), які наводяться після номерів. Літери A, B, C, D визначають безпеку людей перед дотиком до обладнання:
Буква А - вказує на безпеку для людини, яка торкається частин тильною стороною долоні;
Буква B - означає захист людей, які торкаються пристрою пальцем;
Буква С - це захист від контакту з інструментами діаметром понад 2,5 мм;
Буква D - вказує на безпеку для осіб, які торкаються пристрою та його частин дротом або інструментом діаметром до 1 мм.
Водостійкий vs водонепроникний. Чи є різниця?
Що стосується водонепроникності, ви, можливо, зустрічали два досить схожі терміни, але в той же час вони абсолютно різні.
Водостійкість - це лише здатність витримувати короткочасний вплив води/вологи.
Водонепроникність, з іншого боку, — це здатність занурюватися, піддаватися впливу води деякий час. У душ можна брати водонепроникні пристрої, з ними можна плавати, але добре розуміти різницю між цими характеристиками.

Ступінь захисту – приклади
Давайте подивимося, що означає кожна комбінація цифр і на що звернути увагу при виборі нового мобільного телефону.
Ступінь захисту IP20
Мобільні телефони зі ступенем захисту забезпечують лише дуже слабкий захист від подряпин і попадання сторонніх предметів, а від вологи пристрій взагалі не захищений.
Ступінь захисту IP67
Мобільні телефони із захистом IP67 захищені від пилу та небезпечного контакту та витримують занурення у воду на 30 хвилин на глибину до 1 метра без будь-яких пошкоджень. Вищим ступенем захисту володіють лише пристрої зі стандартом IP68 (витримують безперервне занурення у воду за умов, зазначених виробником) і IP69 (витримують натиск води – WAP).
Ступінь захисту IP68
Мобільні телефони IP68 захищені від пилу, небезпечного контакту та занурення. На відміну від мобільних телефонів із захистом IP67, які витримують максимальне занурення на глибину до 1 метра, ви можете легко занурювати їх у воду на більшу глибину та довший час. Саме таким сучасним смартфоном з високим рівнем захисту є iPhone 12, який можна придбати тут https://icoola.ua/apple-iphone-12, адже саме в цьому магазині Apple величезний асортимент якісних відновлених смартфонів з гарантією 1 рік.
Вищий ступінь, IP69, витримує натиск струменя води під тиском.

Наскільки важлива водостійкість або водонепроникність мобільних телефонів?
Знати всі комбінації стандарту IP від базової водостійкості до водонепроникності не так просто. Не тільки тому, що чисельно вищі стандарти автоматично не охоплюють нижчі, а й тому, що для деяких значень виробник сам визначає безпечну глибину та як довго телефон прослужить.
Напевно, тільки самі виробники завдяки дослідженням володіють точною інформацією. Часто клієнт при покупці мобільного телефону базується на тому, чи зможе він знімати під водою або чи працюватиме гаджет, якщо потрапить під дощ. Власникам мобільних пристроїв не варто покладатися лише на переконливі маркетингові концепції, тому варто розуміти, що значить кожен стандарт.
Сертифікація
Дуже часто бренди преміум-класу можуть похвалитися високими сертифікованими характеристиками, що впливає на ціну. У вартість смартфона входить престиж, якісні матеріали та штамп, пов’язаний із сертифікацією. Але можна знайти і такі компанії, які роблять свої мобільні телефони відносно водонепроникними, але можуть обійтися без сертифікації. І, мабуть, розраховують на те, що менш досвідченим клієнтам потрібне лише словесне завірення у водонепроникності гаджета, а досвідченіші зрозуміють, що, відміняючи сертифікацію, компанія робить смартфон дешевшим. Таким чином, підходи є різними і спираються на кілька рівнів обізнаності споживачів.
Висновок
Сподіваємося, що тепер ви краще розумієте ступінь захисту IP, та розбираєтесь у термінах. Ми також сподіваємося, що ви розумієте, що, незважаючи на все це, телефони не є абсолютно водонепроникними. Тільки водостійкий, і тільки за певних умов - відсутності мікротріщин в дисплеї та корпусі, і тому подібного. Тому будьте обережнішими під час експлуатації смартфона.

Виробники люблять рекламувати мобільні телефони, показуючи, як люди з ними плавають у басейні і тому подібне, але не варто цього робити. Інша справа з розумними браслетами та смартгодинниками, які витримують тиск до 5 атм і створені для плавання та легкого пірнання, наприклад до двох метрів. Але не варто тримати телефон у воді. Зараз багато хто з вас можуть сказати: «Я роблю це зі своїм телефоном протягом тривалого часу, і у мене ніколи не було проблем через потрапляння води». І так, можливо, телефон витримає. Але чи варто ризикувати? Ця стійкість не є постійною величиною, оскільки на неї впливає безліч інших факторів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
11:31, Сьогодні
22:21, 1 квітня
15:32, 1 квітня
21
11:58, 25 березня
live comments feed...
Коментарі